Jak ukryć kursor myszy w aplikacjach w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Kursor jest istotnym elementem interfejsu użytkownika, który zwykle musi być widoczny przez cały czas, aby umożliwić interakcję z systemem. Jest kilka wyjątków od tej reguły; odtwarzacze multimedialne i gry. Podczas oglądania filmu, czy to w przeglądarce, w dedykowanym odtwarzaczu multimedialnym, czy w aplikacji multimedialnej, takiej jak Netflix, kursor nie musi być widoczny. Podobnie, jeśli grasz w grę, kursor znów jest niepotrzebny. W obu tych przypadkach ma ukrywać się automatycznie, ale jeśli tak się nie stanie, oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować.

Odtwarzacze multimedialne

Jeśli coś oglądasz, a kursor nie znika z ekranu, spróbuj nacisnąć klawisz kropki na klawiaturze. W wielu przypadkach spowoduje to ukrycie kursora. Jeśli to nie zadziała, użyj skrótu klawiaturowego aplikacji, aby wstrzymać i odtworzyć wideo. Spacja jest zwykle przypisana do tej funkcji. Może to również spowodować ukrycie kursora.

  Jak naprawić okno kontekstowe w systemie Windows wolno się otwiera

Gry i odtwarzacze multimedialne

Gracze multimedialni mają kilka sztuczek, których można użyć do ukrycia kursora, ale gry nie. W grach, w których kursor nie powinien być widoczny, jeśli nadal się wyświetla, niewiele możesz zrobić. Jeśli masz odtwarzacz multimedialny działający w ten sam sposób, będziesz musiał użyć tego samego rozwiązania, które działałoby w przypadku gry; aplikacja o nazwie AutoHideCursor.

Jest to bezpłatna aplikacja dostępna jako standardowa aplikacja do zainstalowania oraz jako aplikacja przenośna. Ściągnij niezależnie od tego, którego chcesz użyć. Uruchom aplikację i automatycznie ukryje kursor myszy, jeśli nie zostanie przesunięty przez 5 sekund. W przypadku gier należy włączyć opcję „Ukryj po naciśnięciu klawisza”. Pozwoli to ukryć kursor, dotykając dowolnego klawisza na klawiaturze. Akcja ukrywania nie będzie podlegać okresowi bezczynności. Dotknięcie innego klawisza nie spowoduje jego odkrycia. Tylko przesuwanie kursora spowoduje.

  Jak naprawić czarny pulpit po aktualizacji systemu Windows 10 1803

Jest to oczywiście hackowy sposób na ukrycie kursora w grze. Jeśli nadal masz problemy z ukryciem kursora w określonej grze, możliwe, że działa inna aplikacja i uniemożliwia jej ukrycie. Sprawdź, które aplikacje są aktywne i zamknij jak najwięcej. Jeśli używasz aplikacji do nagrywania ekranu, może ona odpowiadać za utrzymanie widoczności kursora. W takim przypadku poszukaj narzędzia do nagrywania, które nie zmusza kursora do pozostania widocznym lub które ma opcję ukrywania / odkrywania go zgodnie z wymaganiami użytkownika.

x