Udostępnij teraz w social media:


Microsoft bawi się menu Start i przyciskiem Start w systemie Windows od czasu Windows 8. W systemie Windows 10 doszedł do rozsądnego kompromisu między interfejsem użytkownika systemu Windows 7 i Windows 8. Menu Start systemu Windows 10 było popularne wśród użytkowników aż do aktualizacji rocznicowej. Aktualizacja rocznicowa zmieniła go tak, że wszechobecna lista wszystkich aplikacji zainstalowanych w systemie pojawia się w menu Start. Użytkownikom nie podobała się ta zmiana i szukali sposobu na jej usunięcie. W tym samym celu przekazali także firmie Microsoft opinię. Wersja Insider Build 14942 systemu Windows 10 wreszcie ma sposób na ukrycie listy aplikacji.

Sprawdź -   Jak opróżniać kosz zgodnie z harmonogramem w systemie Windows 10

Oto, jak teraz wygląda menu Start w stabilnej wersji systemu Windows 10, kompilacja 1607.

W kompilacji 14942 niejawnych testerów systemu Windows otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Personalizacja. Przejdź do zakładki Start, a zobaczysz opcję „Ukryj listę aplikacji w menu Start”. Włącz ją, a lista aplikacji zostanie ukryta w menu Start.

lista-ukrytych-aplikacji

Tak będzie wyglądać menu Start z ukrytą listą aplikacji. Usunęliśmy z niego wszystkie kafelki, ale nie mogliśmy dalej zmniejszyć jego szerokości.

start-menu-ukryte-lista-aplikacji

Nowe menu Start ma dwa tryby przeglądania, między którymi można się przełączać. Dwa przyciski u góry lewego paska umożliwiają przełączanie między tymi trybami wyświetlania. Mały przycisk hamburgera rozszerza lewy pasek. Przycisk znajdujący się bezpośrednio pod nim jest domyślnym widokiem, który pokazuje przypięte kafelki. Trzeci i ostatni przycisk umożliwia wyświetlenie listy wszystkich zainstalowanych aplikacji.

Sprawdź -   Jak włączyć lub wyłączyć konto użytkownika systemu Windows 10

Menu Start będzie zawsze otwierane w widoku przypiętych kafelków. Przełączenie do widoku Wszystkie aplikacje nie zmieni domyślnego widoku menu Start. Po zamknięciu i ponownym otwarciu powróci do widoku przypiętych kafelków.

Chcielibyśmy, aby szerokość menu Start została dalej zmniejszona. Biorąc pod uwagę, że jest to wersja zapoznawcza, przyszłe kompilacje mogą pozwolić użytkownikom na to. Dla wszystkich, którzy wysyłali opinie do firmy Microsoft, oto jeden powód do świętowania. Teraz musimy tylko poczekać, aż funkcja zostanie udostępniona w stabilnej wersji.