Udostępnij teraz w social media:

Kiedy grupujesz aplikacje w folderach, Twój iPhone lub iPad próbuje nazwać te foldery za Ciebie na podstawie tego, co w nich jest. Ale co, jeśli nie chcesz oznaczać folderu? Oto, jak całkowicie go usunąć.

Od samego początku brzmi to całkiem prosto – wystarczy nazwać to pojedynczą spacją, prawda? Nie. Jeśli pozostawisz nazwę folderu pustą lub wstawisz tylko jedną spację, iOS konwertuje nazwę folderu z powrotem na taką, jaka była. Z biegiem lat pojawiły się i zniknęły różne obejścia, ale na szczęście pozostało jedno lub dwa.

Prosta opcja: przenieś swoje foldery do Docku

Elementy umieszczone w stacji dokującej na dole iPhone’a lub iPada nie mają nazw. Przeniesienie folderu do Docku kontynuuje to zachowanie – żadna nazwa nie będzie wyświetlana. Po dotknięciu folderu możesz ponownie zobaczyć nazwę, więc nie zniknęła, tylko została ukryta. Jest to dość oczywista opcja, ale nie rozwiązuje całkowicie problemu – Twój folder nadal ma nazwę. Jeśli po prostu sprzeciwiasz się ogólnie nazwom folderów, czytaj dalej.

Sprawdź -   Jak utworzyć etykiety wysyłkowe w programie Word z listy programu Excel

umieszczenie folderu na stacji dokującej

Nieco bardziej skomplikowana opcja: użyj Unicode i Braille’a

Upuszczenie folderu do stacji dokującej jest zdecydowanie najprostszą opcją, ale nie każdy chce umieszczać foldery w stacji dokującej. Jeśli szukasz sposobu na umieszczenie pustego folderu na ekranie głównym, jest na to rozwiązanie – użycie znaku Unicode dla spacji brajlowskiej jako nazwy folderu. iOS nie rozpoznaje spacji brajlowskiej jako rzeczywistej spacji – widzi ją po prostu jako normalny znak – więc nie zastępuje pustego miejsca nazwą folderu.

Aby rozpocząć, skopiuj następujący znak na swoim iPhonie lub iPadzie, długo naciskając między nawiasami, a następnie wybierając „Kopiuj”: [⠀]. Stamtąd wróć do ekranu głównego i przytrzymaj folder, aż ikony zaczną się poruszać.

Sprawdź -   Jak skonfigurować rozmowę wideo Skype, do której każdy może dołączyć

Naciśnij i przytrzymaj folder, z którego chcesz usunąć nazwę.

Dotknij folderu, aby go otworzyć, a następnie dotknij „X”, aby usunąć nazwę.

Stuknij w

Dwukrotnie dotknij pola nazwy, a następnie dotknij „Wklej”, aby wstawić pusty znak. Wybierz „Gotowe”, aby zapisać nową, pustą nazwę.

Naciśnij i przytrzymaj pole nazwy> Wklej> Gotowe ”width =” 325 ″ height = ”577 ″ onload =” pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this); ” onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p><p> Gotowe! Od tego momentu możesz łatwo skopiować ten pusty znak z istniejącej nazwy folderu i wkleić go do innych nazw folderów. Zanim się zorientujesz, będziesz mieć mnóstwo bezimiennych folderów na wszystkich ekranach głównych. Co mogłoby być lepsze? </p><p> <! - Widżety: Po treści postu -> </div><div class =

Zaktualizowano: 9 grudnia 2020 o 21:01