Jak ukryć obrazy nadawców w Gmailu na iOS


Aplikacje pocztowe oferują wiele subtelnych, drobnych sposobów zwiększania produktywności. Czasami jest to sposób, w jaki pokazują nowe e-maile w wątku, a czasami jest to małe etykiety, które automatycznie dodają do ważnych e-maili. Najlepsze aplikacje pocztowe działają proaktywnie, pomagając w identyfikowaniu ważnych wiadomości i odpowiadaniu na nie. Gmail niczym się nie różni. Jedną z jego długotrwałych cech były obrazy nadawcy. Za każdym razem, gdy otrzymujesz wiadomość e-mail, towarzyszy jej obraz powiązany z profilem nadawcy. Chodzi o to, aby łatwiej było rozpoznać, kto wysłał Ci wiadomość, ale obrazy nie zawsze się pojawiają. Często otrzymujesz tylko inicjały osoby, która wysłała Ci wiadomość e-mail. Gmail umożliwił teraz użytkownikom wyłączenie obrazów nadawców w iOS. Oto jak.

Upewnij się, że używasz najnowszej wersji aplikacji Gmail na swoim iPhonie. Powinna to być wersja 5.0.9. Stuknij przycisk hamburgera w lewym górnym rogu, aw szufladzie nawigacji przewiń na sam dół.

Dotknij opcji Ustawienia, a na głównym ekranie ustawień zobaczysz opcję „Pokaż obrazy nadawcy”, którą można wyłączyć. Obrazy nadawców nie będą już pojawiać się w żadnej skrzynce odbiorczej.

gmail-contact-imageshidden-sender-image-gmail

Użytkownicy Androida od dawna mają tę funkcję w swojej wersji aplikacji Gmail. Włączanie i wyłączanie jest dość proste; przejdź do ustawień Gmaila za pomocą szuflady nawigacji i dotknij opcji „Ustawienia ogólne” na ekranie „Ustawienia”. Na ekranie ustawień ogólnych znajduje się opcja „Obraz nadawcy”, którą można włączyć lub wyłączyć.

Na papierze zdjęcia nadawcy wydają się rozsądnym pomysłem, ale nie każdy założy profil e-mail z odpowiednim obrazem. Gmail nie zawsze będzie poprawnie wyświetlał te obrazy i oczywiście Gmail nie jest jedyną usługą pocztową w bloku i nie zawsze dobrze współgra z innymi.

Aplikacja Wiadomości na iOS miała podobny problem z obrazami kontaktów wyświetlanymi w wątkach konwersacji. Obrazy te często były pustymi szarymi kółkami, ponieważ użytkownicy nie mieli zdjęcia dla każdego kontaktu na swoim telefonie. Apple też musiało ustąpić i zapewnić sposób na ich wyłączenie.

Pobierz Gmaila z App Store