Jak ukryć odznaki stacji dokującej w trybie Nie przeszkadzać w systemie macOS

Umysł ludzki jest zdolny do niesamowitych rzeczy, kiedy próbuje zwlekać. Najlepsze kontrole, które uchronią nas przed marnowaniem czasu, często zawodzą. Przykładem; odznaki ikony aplikacji stacji dokującej. Funkcja Nie przeszkadzać w systemie macOS, w przeciwieństwie do swojego odpowiednika na iOS, nie ma pomagać w przespaniu nocy bez przeszkadzania powiadomieniom. Pomaga skoncentrować się na pracy, wyciszając alerty powiadomień. Powiadomienia nie pojawiają się, gdy masz nową wiadomość e-mail lub wiadomość, więc możesz skoncentrować się na tym, co robisz. Odznaki ikony stacji dokującej nadal są aktualizowane i mogą Cię rozpraszać. Niezakłócona to aplikacja na macOS, która może ukrywać plakietki stacji dokującej w trybie Nie przeszkadzać.

Ukryj odznaki Dock w trybie Nie przeszkadzać

Spokojny jest darmowy, ale ma również wersję pro. Wersja pro umożliwia uruchamianie aplikacji po zalogowaniu się do systemu i umożliwia przełączanie stanu włączenia / wyłączenia aplikacji, klikając ikonę paska menu.

Bez niezakłóconego tak wygląda Dock, gdy włączona jest funkcja Nie przeszkadzać. Możesz zobaczyć plakietkę aplikacji Mail.

Zainstaluj i uruchom aplikację. Doda ikonę półksiężyca do paska menu. Kliknij ikonę paska menu i wybierz z menu opcję Włącz niezakłócony.

Po włączeniu ikony znaczków we wszystkich aplikacjach, które mają nowe / nieprzeczytane powiadomienia, znikną.

Możesz zauważyć, że znaczek z aplikacji Mac App Store jest nadal widoczny. Te aktualizacje są albo zbyt ważne, aby je zignorować, albo nie będą aktualizować się wystarczająco często, aby faktycznie rozpraszać.

Niezakłócony nie robi nic zbyt skomplikowanego. W rzeczywistości opcja ukrycia tych ikon aplikacji stacji dokującej jest obecna w domyślnych Preferencjach systemowych pod powiadomieniami. Możesz wybrać dla każdej aplikacji, które aplikacje mają wyświetlać plakietkę w stacji dokującej. Jeśli uznasz, że odznaka jest całkowicie bezużyteczna, możesz ją ukryć w ustawieniach systemu. Jeśli chcesz wiedzieć, ile e-maili, wiadomości i przypomnień wymaga Twojej uwagi, użyj opcji Niezakłócona.

Być może Apple powinno było uwzględnić opcję zrobienia tego w trybie Nie przeszkadzać. To zrozumiałe, dlaczego tak się nie stało. Plakietki to dość nieinwazyjny sposób uzyskiwania informacji o nowych e-mailach i wiadomościach. Być może jest to zbyt drobna funkcja / ulepszenie, aby zwrócić uwagę Apple, ale w obecnym kształcie istnieje aplikacja, która może ukryć odznaki stacji dokującej w trybie Nie przeszkadzać.

Ograniczenia

Wersja pro nie ma funkcji planowania, a aplikacja nie może automatycznie włączać / wyłączać po włączeniu / wyłączeniu trybu Nie przeszkadzać w systemie macOS.