Jak ukryć pasek wyszukiwania na pasku tytułu w Office 365

Office 365 ma nieco inny interfejs użytkownika niż Office 2019, a usługa OneDrive jest z nim zintegrowana o wiele bardziej, niż można sobie wyobrazić. Jeśli używasz OneDrive, prawdopodobnie spodoba Ci się integracja. Jest to całkiem przydatne, ale musisz już używać lub chcesz używać OneDrive i jego 1 TB przestrzeni dyskowej, która jest dostępna w ramach subskrypcji Office 365. Jedną z funkcji integracji w Office 365 jest pasek wyszukiwania, który pojawia się na pasku tytułu. Możesz go używać do wyszukiwania plików zapisanych w OneDrive bez opuszczania bieżącej aplikacji pakietu Office. Jeśli nie jesteś użytkownikiem OneDrive, pasek wyszukiwania u góry nie ma sensu. Oto, jak możesz ukryć pasek wyszukiwania na pasku tytułu w Office 365.

Ukryj pasek wyszukiwania w Office 365

Otwórz Word w Office 365 i przejdź do Plik> Opcje. W oknie Opcje przejdź do zakładki Ogólne iw sekcji „Opcje interfejsu użytkownika” włącz opcję „Domyślnie zwiń pole wyszukiwania Microsoft”. Kliknij OK i wróć do dokumentu.

Pasek wyszukiwania zniknie, ale nadal będzie widoczna ikona wyszukiwania, tj. Szkło powiększające na pasku tytułu. Jeśli go klikniesz, rozwinie się, aby wyświetlić pasek wyszukiwania, którego możesz użyć do wyszukiwania w OneDrive.

Pasek wyszukiwania można ukryć, ale sama funkcja wyszukiwania nadal będzie znajdować się na pasku tytułu. Ikona nie jest tak bolesna dla oczu, jak pasek wyszukiwania, i są szanse, że będziesz w stanie ją przeoczyć.

To zachowanie paska wyszukiwania jest bardzo podobne do tego z paska wyszukiwania w systemie Windows 10. Możesz ukryć pasek wyszukiwania i pozostawić widoczną ikonę, lub możesz ukryć oba. Oczywiście opcja ukrycia zarówno paska wyszukiwania, jak i ikony nie została dodana do Office 365.

Ten pasek wyszukiwania pojawia się w większości aplikacji zawartych w usłudze Office 365 i wydaje się, że można go ukryć we wszystkich aplikacjach, ukrywając go tylko w jednej. Ta sama zasada obowiązuje; nadal otrzymasz ikonę wyszukiwania, która po kliknięciu rozwinie się, aby odsłonić pasek wyszukiwania.

Szkoda, że ​​ten pasek wyszukiwania nie pozwala użytkownikom dodawać niestandardowych lokalizacji. Ta funkcja wcale nie jest zła. Jest to bezużyteczne tylko wtedy, gdy użytkownik nie lubi OneDrive. Gdyby istniała opcja dodawania katalogów lokalnych do lokalizacji wyszukiwania, funkcja wyszukiwania byłaby prawdopodobnie używana częściej. Niezależnie od tego, pasek wyszukiwania byłby nadal ukryty, biorąc pod uwagę, ile zajmuje miejsca, a także dlatego, że ikona wyszukiwania zapewnia bardzo wygodny sposób korzystania z wyszukiwania w razie potrzeby.