Jak ukryć pobliską sieć Wi-Fi w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows wykrywa wszystkie sieci WiFi w Twojej okolicy. Będzie łączyć się tylko z siecią, do której zna hasło, ale inne sieci nadal pojawiają się na liście sieci Wi-Fi. Jeśli często przypadkowo klikasz jedną z tych sieci lub chcesz dla własnej wygody przyciąć listę sieci, możesz ukryć pobliską sieć Wi-Fi na liście. Będziesz potrzebować uprawnień administracyjnych, aby ukryć pobliską sieć Wi-Fi.

Ukryj pobliską sieć WiFi

Znasz już nazwę sieci, którą chcesz ukryć na liście sieci WiFi. Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Wpisz następujące polecenie i zastąp „Sieć Wi-Fi, którą chcesz usunąć” nazwą sieci, którą chcesz usunąć z listy.

netsh wlan add filter permission=block ssid="WiFi network you want to remove" networktype=infrastructure

Pokaż ukrytą sieć Wi-Fi w pobliżu

Aby ponownie wyświetlić sieć na liście, uruchom następujące polecenie i zastąp „Sieć Wi-Fi, którą chcesz pokazać” nazwą sieci.

netsh wlan delete filter permission=block ssid="WiFi network you want to show" networktype=infrastructure

Ukryta sieć ponownie pojawi się na liście sieci WiFI. To jest filtr, który stosujesz w swoim systemie, aby ukryć sieć tylko dla siebie. Każdy inny w zasięgu może to zobaczyć. Nie będziesz w stanie wymusić pojawienia się sieci na liście sieci, jeśli została ukryta przez tego, kto jest jej właścicielem.

  Jak rozwiązywać problemy z indeksatorem wyszukiwania systemu Windows w systemie Windows 10

Jeśli nazwa sieci zostanie zmieniona, filtr nadal będzie działał, aby ją zablokować. Czasami system nieustannie próbuje połączyć się z siecią, ponieważ jest silniejsza, co może być denerwujące, zwłaszcza jeśli ten, z którym chcesz się połączyć, ma słabszy sygnał. To dobry sposób, aby to powstrzymać. Podobnie, jeśli jesteś w zasięgu otwartej lub publicznej sieci Wi-Fi, z którą Twój system próbuje się połączyć, jest to prosty sposób na umieszczenie jej na czarnej liście.

Komputery stacjonarne uwzględniają zasięg i siłę sygnału jako decydujący czynnik przy sugerowaniu połączenia z siecią. Nie może uwzględniać zatłoczenia sieci ani tego, czy w rzeczywistości jest ona szybsza pod względem przepustowości niż połączenie, z którym aktualnie jesteś połączony. Jeśli masz WiFi, które często się rozłącza, tym bardziej docenisz ten mały filtr. Przydaje się zarówno w pracy, jak iw domu. W pracy możesz go używać do blokowania sieci, z której korzysta inny dział lub która została skonfigurowana w określonym celu, aw domu możesz użyć jej do blokowania sieci należących do Twoich sąsiadów.

  Jak zainstalować skórki i pakiety tekstur na platformie Minecraft Windows 10 UWP

x