Jak ukryć podgląd wiadomości Slack na ekranie blokady

Nie brakuje aplikacji do przesyłania wiadomości na urządzenia mobilne i komputery stacjonarne, ale można śmiało powiedzieć, że większość aplikacji nie jest nastawiona na pracę. Aplikacje do przesyłania wiadomości, które początkowo były aplikacjami społecznościowymi, zwykle nie przechodzą do niszy produktywności. Dlatego Slack nadal utrzymuje się na najwyższym poziomie w tym konkretnym obszarze. Pomimo wielu funkcji, które mają inne aplikacje do przesyłania wiadomości, nie mogą one zastąpić Slacka. To powiedziawszy, Slack od dawna przeoczył funkcję, którą mają inne aplikacje do obsługi wiadomości społecznościowych. Do tej pory nie można było ukrywać podglądów wiadomości ze Slacka na ekranie blokady.

Ukryj podgląd wiadomości ze Slacka

Aplikacje Slack na iOS i Androida zostały właśnie zaktualizowane. Możesz teraz ukryć podglądy wiadomości Slack na ekranie blokady za pomocą ustawień aplikacji. Zaktualizuj aplikację, a następnie ją otwórz.

Kliknij przycisk przepełnienia w prawym górnym rogu, a w szufladzie nawigacji kliknij Ustawienia.

Na ekranie ustawień dotknij Powiadomienia. Na ekranie powiadomień wyłącz opcję „Dołącz podgląd wiadomości”.

Następnym razem, gdy otrzymasz wiadomość, powiadomienie push na ekranie blokady poinformuje Cię tylko, od kogo pochodzi wiadomość. Od początku wiadomości nie będzie fragmentu.

To ustawienie jest stosowane do wszystkich kanałów i wszystkich typów wiadomości, np. Wiadomości bezpośrednich, wzmianek itp. Nie możesz zastosować tych ustawień do konkretnego kanału lub konkretnego kontaktu, co jest trochę wstyd. Możesz mieć kanały prywatne na Slacku i to te, dla których możesz potrzebować ustawienia zamiast wszystkich kanałów i kontaktów.

Lepiej późno niż wcale

Jest to dość podstawowa funkcja, jeśli chodzi o aplikacje do przesyłania wiadomości społecznościowych, takie jak Facebook Messenger i Whatsapp. To nasuwa pytania, dlaczego Slack tak długo go dodawał.

Powód jest właściwie całkiem prosty. Slack to aplikacja, której używasz do pracy. Jest mało prawdopodobne, że wysyłasz lub otrzymujesz wiadomości, które byłyby krępujące, gdybyś czytał je z ekranu blokady. Taka jest ogólna nadzieja, chociaż niewiele osób powstrzymuje ludzi przed wysyłaniem nieodpowiednich wiadomości przez Slack.

Dodanie tej funkcji jest mile widziane, ponieważ chociaż wiadomości służbowe nie są osobiste, mogą nadal zawierać poufne informacje. Na przykład możesz wysłać dane logowania do współpracownika przez Slack lub możesz także omówić wydarzenia ze spotkania przez Slack. Chodzi o to, że możesz nie chcieć, aby twoje wiadomości ze Slacka były czytane z ekranu i nie bez powodu. Jest teraz sposób, aby temu zapobiec.