Jak ukryć powiadomienia aplikacji z arkusza okładki w iOS 11


Po dotknięciu powiadomienia w centrum powiadomień w systemie iOS otwiera się aplikacja, z której pochodzi powiadomienie. Powiadomienie jest następnie usuwane z centrum powiadomień. Jeśli kiedykolwiek musiałeś wrócić do starego powiadomienia, nie było sposobu, aby to zrobić. W każdym razie nie do iOS 11. iOS 11 ma nową funkcję o nazwie „Arkusz okładki”. Jest to część centrum powiadomień, więc możesz nawet nie uznać tego za nową funkcję, ale istnieje. Strona tytułowa może pokazywać starsze powiadomienia. Aby wyświetlić stronę tytułową, otwórz centrum powiadomień, a następnie przesuń palcem w górę od środka ekranu. Są to zwykle powiadomienia z poprzedniego dnia lub wcześniej. Ta funkcja może ci się spodobać lub nie. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz ukryć powiadomienia aplikacji na stronie tytułowej.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Powiadomień. Tylko aplikacje, które mogą wyświetlać powiadomienia, pojawiają się na stronie tytułowej. Wybierz aplikację wyświetlaną na stronie tytułowej na ekranie powiadomień w aplikacji Ustawienia.

Przewiń w dół do sekcji „Alerty”. Wyłącz opcję „Pokaż na stronie tytułowej”, aby ukryć powiadomienia aplikacji na stronie tytułowej. Zmiana zacznie obowiązywać natychmiast po jej wyłączeniu.

Ponowne włączenie tej opcji to inna historia. Jeśli ta opcja była wyłączona dla aplikacji przez długi czas, jej włączenie nie spowoduje automatycznego dodania starszych powiadomień do strony tytułowej. iOS będzie musiał poczekać, aż nadejdą nowe alerty, które można dodać do arkusza okładki. Nie zachowa pamięci podręcznej starszych powiadomień na wypadek, gdybyś zmienił zdanie na temat tej funkcji.

Arkusz okładki niekoniecznie jest złą funkcją. Może być konieczne wyświetlenie powiadomień ze starszych aplikacji. Opcja wyłączenia oznacza, że ​​nie musisz wypełniać arkusza okładki powiadomieniami, do których nie musisz wracać. Na przykład możesz włączyć powiadomienia dotyczące gry, w którą grasz, ale ukryć ją w arkuszu tytułowym. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, są powiadomienia z gier zmieszane z powiadomieniami e-mail, zwłaszcza po usunięciu przez Apple możliwości sortowania alertów według aplikacji w iOS 10.

Arkusz okładki nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa, chyba że wszystkie powiadomienia są widoczne na ekranie blokady. Możesz ukryć podglądy powiadomień na ekranie blokady dla aplikacji do obsługi poczty e-mail i komunikatorów, co będzie miało również zastosowanie do arkusza tytułowego. iOS 11 jest obecnie w wersji beta, więc ta funkcja będzie dostępna dopiero we wrześniu / październiku 2017 r.