Jak ukryć programy telewizyjne i filmy w serwisie Netflix

Netflix umożliwia teraz ukrywanie tytułów w swojej bibliotece. Niezależnie od tego, czy masz dość Netflixa polecającego Ci konkretny film lub program telewizyjny, czy też nie chcesz, aby Twoje dzieci coś oglądały, możesz mieć pewność, że Netflix nigdy więcej Ci tego nie pokaże.

To ustawienie jest specyficzne dla profilu. Gdy ukryjesz tytuł dla jednego profilu Netflix, inne profile nadal będą go widzieć. Jeśli ukrywasz tytuły w profilu dziecka, rozważ zablokowanie swojego profilu osoby dorosłej kodem PIN. Uniemożliwi to dzieciom opuszczenie własnego zastrzeżonego profilu i uzyskanie dostępu do Twojego.

Aby uzyskać dostęp do tych menu ustawień, zaloguj się w witrynie Netflix w dowolnej przeglądarce na komputerze. Najedź kursorem myszy na ikonę profilu w prawym górnym rogu strony i kliknij „Konto. ”

Konto Netflix

Przewiń w dół do sekcji „Profil i kontrola rodzicielska” i kliknij profil, przed którym chcesz ukryć tytuł.

Pod profilem znajdź opcję „Ograniczenia oglądania” i kliknij link „Zmień” po jej prawej stronie.

Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło, aby zweryfikować swoją tożsamość. Jeśli udostępniasz konta Netflix, pamiętaj, że każdy, kto ma Twoje hasło do serwisu Netflix, może zmienić te ustawienia.

Kontrola rodzicielska Netflix

Aby zapobiec wyświetlaniu określonego serialu telewizyjnego lub filmu w tym profilu, wpisz jego nazwę w polu tekstowym w sekcji „Ograniczenia dotyczące tytułów dla [Name]. ” Wybierz tytuł, gdy się pojawi.

Lista wybranych tytułów z ograniczeniami pojawi się na czerwono poniżej pola tekstowego. Kliknij „X” po prawej stronie dowolnego tytułu objętego ograniczeniami, aby usunąć go z listy zastrzeżonych. Kiedy skończysz, kliknij „Zapisz”.

Ograniczenia dotyczące tytułów w serwisie Netflix

W menu Ograniczenia wyświetlania można również ustawić maksymalny dopuszczalny wiek dla tego profilu. Jeśli chcesz, aby profil wyświetlał tylko te tytuły, które są odpowiednie tylko dla dzieci, zaznacz pole „Profil dzieci”.

Nie możesz zmienić swojego głównego profilu Netflix na profil dziecięcy, więc musisz dodać co najmniej jeden profil pomocniczy, aby wybrać to ustawienie.

Wybór oceny dojrzałości profilu w serwisie Netflix