iOS

Jak ukryć przewidywany pasek tekstowy w iOS 10


iOS 10 ma zostać wydany za kilka godzin. Nowy system operacyjny ma kilka drobnych i poważnych zmian, ale to drobne zmiany spowodują ból wzrostu użytkowników. Apple wprowadził zmiany w elementach interfejsu użytkownika, które istnieją już od dłuższego czasu. Poszukiwanie niektórych przycisków i opcji będzie nieuniknione, gdy pojawi się iOS 10. W iOS aplikacja Wiadomości, a także wiele innych aplikacji, takich jak Notatki, ma mały pasek tuż nad klawiaturą, w którym znajduje się przewidywany pasek tekstu. Podczas wpisywania pasek zapełnia się kolejnym słowem, które być może chcesz wprowadzić. Wymaga trzech zgadnięć i aktualizuje sugestie podczas pisania. Jeśli nie lubisz używać tekstu predykcyjnego, zawsze możesz ukryć pasek, przesuwając w dół po małym pasku. Ta opcja zniknęła w iOS 10, więc nie ma szybkiego sposobu na włączenie / wyłączenie paska tekstu predykcyjnego. Oto długa droga do usunięcia go z interfejsu klawiatury.

Opcja wyłączenia tekstu predykcyjnego jest częścią iOS przez długi czas i nie została przeniesiona. Większość ludzi jest przyzwyczajona do przesuwania samego paska w dół, aby go ukryć i może nie wiedzieć, gdzie szukać faktycznego przycisku Wyłącz, a nawet nie wiedzieć, jak się nazywa.

Aby wyłączyć przewidywanie tekstu w iOS 10, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do preferencji Klawiatura. Poszukaj opcji „Przewidywanie” i wyłącz ją. Pasek przewidywania tekstu nie będzie już wyświetlany nad klawiaturą w żadnej aplikacji.

tekst predykcyjny-ios-10

Firma Apple wprowadziła wiele z tych małych zmian, w których opcje, które były częścią iOS, zniknęły lub zostały przeniesione. Największą i prawdopodobnie najbardziej irytującą zmianą jest nowy mechanizm odblokowania, który wymaga kilkukrotnego naciśnięcia przycisku głównego, aby przejść do ekranu głównego. Na szczęście istnieje dość łatwy sposób na wyłączenie funkcji Naciśnij przycisk Home, aby odblokować. Nie otrzymujesz funkcji Slide To Unlock z powrotem, ale zmniejsza to liczbę kroków potrzebnych do wyświetlenia ekranu głównego.

x