12/08/2021

Jak ukryć swój adres e-mail na ekranie logowania w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Ekran logowania do systemu Windows 10 pokazuje dwie rzeczy; konto e-mail, za pomocą którego się logujesz, jeśli używasz konta Microsoft, i preferowany typ hasła. Jeśli używasz hasła do konta Microsoft, zostaniesz poproszony o jego wprowadzenie. Jeśli używasz kodu PIN, na ekranie logowania zostanie wyświetlony monit o wprowadzenie kodu PIN. Ekran logowania nie powinien wskazywać, jakiego typu hasła używasz dla wszystkich, ale to argument na inny dzień. Ekran logowania pokazuje również Twój e-mail i to trochę bardziej niepokojące. Na szczęście istnieje źle umieszczona opcja, która pozwala ukryć wiadomość e-mail na ekranie logowania w systemie Windows 10.

Sprawdź -   Jak zaktualizować do programu PowerShell 7.0 w systemie Windows 10

Ukryj e-mail na ekranie logowania

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Konta. Wybierz kartę Opcje logowania i przewiń w dół do sekcji Prywatność. Tutaj zobaczysz opcję „Pokaż szczegóły konta (np. Adres e-mail)” na ekranie logowania. Wyłącz to, a Twój e-mail zostanie ukryty na ekranie logowania.

Ta opcja była dostępna od aktualizacji rocznicowej, która nadeszła w zeszłym roku. Większość użytkowników systemu Windows 10 powinna już go mieć lub późniejszą aktualizację dla twórców. Nadal jest obecny w najnowszej stabilnej wersji systemu Windows 10; aktualizacja Fall Creators.

Chociaż nie mówi wyraźnie, co, ta opcja ukryje również inne informacje na ekranie logowania dotyczące twojego konta. Tak naprawdę na ekranie logowania nie widać nic poza Twoim adresem e-mail, więc możemy tylko zgadywać, co jeszcze zostanie usunięte. Jest rzeczą oczywistą, że ta opcja powinna zostać umieszczona w bardziej oczywistym miejscu, na przykład na karcie Twoje dane lub na karcie Konta e-mail i aplikacji.

Sprawdź -   Jak zdefragmentować dysk twardy w systemie Windows 10

Ukrycie wiadomości e-mail na ekranie logowania nie będzie miało żadnego wpływu na sposób logowania. Jeśli używasz kodu PIN lub hasła alfanumerycznego, będziesz ich używać w taki sam sposób, jak zawsze. W żadnym momencie Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony. Jest to ustawiane dla każdego użytkownika, więc jeśli masz wiele kont dodanych do systemu Windows 10, będziesz musiał ukryć wiadomość e-mail na ekranie logowania dla każdego konta indywidualnie.

Publicznie widoczny identyfikator e-mail może nie stanowić dużego zagrożenia dla bezpieczeństwa, jeśli jesteś w pracy i to Twój służbowy adres e-mail jest widoczny. Jednak w przypadku kont osobistych może to stanowić zagrożenie. Gdybyś odszedł od systemu lub po prostu zablokował go publicznie, ktoś mógłby zapamiętać Twój e-mail. Biorąc pod uwagę jakość aparatów, jakie mają dziś telefony, zdjęcie może załatwić sprawę.

Sprawdź -   Jak odinstalować aplikację UWP w systemie Windows 10

x