12/08/2021

Jak ukryć swój „aktywny” status na Facebooku Messenger

Udostępnij teraz w social media:

Facebook uczynił swoją aplikację Messenger samodzielną aplikacją do czatu. Jego ostatnie aktualizacje popychają go bardziej do bycia lepszą repliką Snapchata, ale pozostaje tak, że nawet jeśli nie masz konta na Facebooku, nadal możesz z niego korzystać. Kiedy wysyłasz wiadomość do kontaktu przez Facebook Messenger, pokazuje ona, czy dana osoba jest aktywna. Jeśli dana osoba jest nieaktywna, pokazuje, jak dawno była aktywna. Dla każdego, kto dodał Cię jako kontakt w Facebook Messenger, te same informacje o Tobie są dla nich dostępne. Jeśli uznasz to za zbyt uciążliwe, możesz je wyłączyć. Oto jak.

Sprawdź -   Przeszukuj strony na Facebooku, które lubisz, i miej fizyczny adres na mapie

Otwórz aplikację Facebook Messenger na swoim telefonie i przejdź do karty Osoby. Karta Osoby ma dwie własne karty; Wszystko i aktywne. Karta Wszystkie wyświetla prośby o wiadomości, umożliwia dostęp do kodu skanowania, znajdowanie kontaktów w telefonie i zapraszanie osób do programu Messenger. Poniżej tych czterech opcji możesz zobaczyć listę wszystkich swoich kontaktów. Te, które mają zieloną kropkę obok nazwy, są obecnie aktywne w Messengerze.

Zakładka Aktywne to miejsce, w którym możesz wyświetlić listę kontaktów, które są aktualnie aktywne, i tam możesz wyłączyć swój własny wskaźnik „Aktywny”. Po prostu wyłącz przełącznik obok swojego imienia i nazwiska, a Twoje kontakty nie będą wiedzieć, kiedy i jak dawno byłeś aktywny. Nie będziesz również mógł zobaczyć, które kontakty są obecnie aktywne.

Sprawdź -   Co zrobić w przypadku rozlania wody lub kawy na laptopa

messenger-active-disable

POWIĄZANE: Jak odblokować Facebooka za pomocą VPN

To ustawienie nie obejmuje Twojego pulpitu. Jeśli otworzysz Messengera w przeglądarce internetowej, Twoje kontakty zobaczą Twój stan Aktywny, a Ty również będziesz mógł zobaczyć ich status. Aby wyłączyć swój status Aktywny w Internecie, odwiedź Messengera i kliknij przycisk koła zębatego w lewym górnym rogu. Z menu wybierz „Aktywne kontakty”. Otwarte menu „Aktywne teraz” zawiera przełącznik umożliwiający wyłączenie statusu Aktywny.

Messenger - aktywny

Po wyłączeniu status Aktywny dla Twoich kontaktów nie będzie już dla Ciebie widoczny.

Odwiedź Messengera

Pobierz Facebook Messenger z App Store

Pobierz Facebook Messenger ze sklepu Google Play

x