Jak ukryć treść powiadomienia na zablokowanym telefonie iPhone, takim jak iPhone X.

IPhone X ma Face ID. Ta funkcja wykorzystuje Twoją twarz jako hasło i jak dotąd wydaje się być dość dokładna. To łatwiejsze niż używanie Touch ID i zdecydowanie szybsze. Użytkownik nie musi nic robić; telefon wykryje twarz i odblokuje się, jeśli to ty. Face ID to kolejna fajna funkcja w iPhonie X. Jeśli nie wykryje Twojej twarzy, ukryje zawartość powiadomień. Ledwo go zauważysz w akcji, ponieważ Face ID jest szybki i może wyświetlać powiadomienia na pierwszy rzut oka. Chodzi o to, że nie jest to ekskluzywna funkcja tylko dla iPhone’a X. Możesz go pobrać na dowolnym telefonie iPhone z czytnikiem Touch ID. Oto jak ukryć treść powiadomień na zablokowanym iPhonie.

Ukryj treść powiadomienia na zablokowanym iPhonie

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Powiadomień. W sekcji „Pokaż podglądy” wybierz opcję „Po odblokowaniu”.

Następnie w aplikacji Ustawienia przejdź do Ogólne> Dostępność> Przycisk ekranu głównego i wyłącz opcję „Podnieś palec, aby otworzyć”. Otóż ​​to.

Gdy następnym razem otrzymasz powiadomienie na iPhone’a, zawartość zawsze będzie ukryta. Aby wyświetlić zawartość, dotknij przycisku strony głównej palcem zarejestrowanym w Touch ID. Powiadomienie ujawni fragment podglądu. Możesz kliknąć / dotknąć przycisku ekranu głównego, aby przejść do ekranu głównego, lub możesz ponownie zablokować telefon, naciskając przycisk zasilania. Jeśli nie naciśniesz przycisku zasilania, telefon zostanie zablokowany po chwili.

Nie nowe

Nie jest to ani ekskluzywna funkcja iPhone’a X, ani nowość w iOS 11. Jest już od iOS 10. Wtedy Apple wycofał stary mechanizm „Przesuń, aby odblokować” ekranu blokady. Został zastąpiony przez „Naciśnij do domu, aby odblokować”, a użytkownicy nie byli z tego powodu zadowoleni. Spowodowało to zbyt wiele przypadkowo odblokowanych urządzeń, gdy użytkownik chciał tylko przeczytać powiadomienia lub sprawdzić godzinę na ekranie blokady. Wielu z nich włączyło opcję „Naciśnij dom, aby odblokować”, aby tego wszystkiego uniknąć.

Ta funkcja ponownie przyciąga uwagę ze względu na iPhone X i Face ID. Użytkownicy zauważają, że telefon ukrywa podgląd powiadomień, ale gdy tylko spojrzą na telefon, pojawi się podgląd. To prawda, ta funkcja jest lepsza z Face ID, ale nie jest tak trudno jej używać z Touch ID. Minął cały rok, odkąd Slide to unlock został wyrzucony do kosza i dostosowaliśmy się na tyle dobrze, aby móc teraz korzystać z tej funkcji.