Udostępnij teraz w social media:

W przypadku użytkowników systemu Linux dostęp do serwisu Netflix wymaga zainstalowania przeglądarki Google Chrome. Niestety, Google nie ułatwia nowym użytkownikom instalacji przeglądarki w systemie Linux. Ponadto alternatywa open source, którą oferuje wiele systemów operacyjnych Linux, nie obsługuje zastrzeżonych usług wideo, takich jak Netflix. W rezultacie odtwarzanie Netflix w systemie Linux może być irytujące.

Istnieje lepszy sposób na uzyskanie dostępu do Netflix w systemie Linux za pośrednictwem aplikacji o nazwie ElectronPlayer. Wykorzystuje framework Electron, aby zapewnić użytkownikowi łatwy w użyciu odtwarzacz Netflix. W tym przewodniku pokażemy, jak to zrobić w swoim systemie.

Uwaga: aby przesyłać strumieniowo Netflix w systemie Linux za pomocą ElectronPlayer, musisz mieć płatną subskrypcję usługi Netflix. Aby skonfigurować konto, przejdź do strony głównej w swojej ulubionej przeglądarce internetowej.

Zainstaluj ElectronPlayer

ElectronPlayer można zainstalować w systemie Linux za pośrednictwem Arch Linux AUR, pakietu Snap i AppImage. Aby aplikacja działała na określonej konfiguracji, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze i postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza poleceń poniżej.

Sprawdź -   Jak odtworzyć wideo za pomocą FFMPEG w systemie Windows 10

Arch Linux AUR

Aby ElectronPlayer działał przez AUR, zacznij od zainstalowania obu pakietów Base-devel i Git. Te pakiety są zalecane do budowania rzeczy za pośrednictwem Arch Linux AUR.

sudo pacman -S base-devel git

Po zadbaniu o pakiety Git i Base-devel, nadszedł czas, aby uruchomić i uruchomić aplikację pomocniczą Trizen AUR. Powodem, dla którego potrzebujemy tej aplikacji, jest to, że znacznie przyspiesza tworzenie i instalowanie wielu zależności.

Aby zainstalować Trizen, pobierz za pomocą git clone, a następnie użyj makepkg do skompilowania kodu źródłowego.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git
cd trizen
makepkg -sri

Po skonfigurowaniu aplikacji pomocniczej Trizen AUR użyj jej do zainstalowania ElectronPlayer w systemie.

trizen -S electronplayer

Kłapnięcie

Jeśli nie jesteś użytkownikiem Arch Linux, ale masz środowisko wykonawcze Snapd działające na komputerze z systemem Linux, będziesz mógł uzyskać dostęp do ElectronPlayer za pośrednictwem pakietu Snap.

Instalowanie EletronPlayer ze sklepu Snap odbywa się szybko za pomocą polecenia snap install. Korzystając z poniższej operacji wiersza poleceń, pobierz najnowszą wersję ElectronPlayer.

Uwaga: nie wiesz, jak skonfigurować Snap na komputerze z systemem Linux? Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować Snap! Alternatywnie, sprawdź Ubuntu, ponieważ jest wyposażony w obsługę pakietu Snap po wyjęciu z pudełka.

sudo snap install electronplayer

AppImage

Dostępny jest plik AppImage do pobrania dla tych, którzy chcą uzyskać dostęp do ElectronPlayer, ale nie używają Snapów. Aby to działało, nie musisz instalować żadnych zależności ani niczego podobnego. Zamiast tego przejdź do okna terminala i użyj polecenia wget, aby pobrać najnowszą wersję.

wget https://github.com/oscartbeaumont/ElectronPlayer/releases/download/v2.0.4/electronplayer.2.0.4.AppImage

Po zakończeniu pobierania AppImage utwórz folder „AppImage” w swoim katalogu domowym, umieść w nim plik ElectronPlayer AppImage i zaktualizuj uprawnienia.

mkdir -p ~/AppImages
mv electronplayer.*.AppImage ~/AppImages
chmod +x mv electronplayer.*.AppImage

Gdy wszystko zostanie załatwione, otwórz AppImage, klikając go dwukrotnie w folderze „AppImage” za pomocą menedżera plików Linuksa lub za pomocą poniższego polecenia.

./electronplayer.*.AppImage

Oglądaj Netflix z ElectronPlayer

Aby uzyskać dostęp do Netflix w ElectronPlayer, zacznij od otwarcia aplikacji. Aby uruchomić aplikację, sprawdź sekcję „Multimedia” w menu aplikacji na pulpicie. Lub, jeśli nie możesz go znaleźć, naciśnij Alt + F2 i wpisz polecenie poniżej i naciśnij Enter, aby otworzyć.

electronplayer

Gdy tylko aplikacja ElectronPlayer otworzy się na pulpicie systemu Linux, zobaczysz wyskakujący ekran. Na tym ekranie pojawi się instrukcja „wybierz usługę przesyłania strumieniowego”. Znajdź logo Netflix i kliknij je myszą, aby uruchomić aplikację w trybie przesyłania strumieniowego Netflix.

Sprawdź -   Jak usunąć konta z aplikacji Osoby w systemie Windows 10

Gdy ElectronPlayer jest w trybie przesyłania strumieniowego Netflix, załaduje stronę główną Netflix i wyświetli okno logowania. W tym oknie wypełnij swoje dane logowania do serwisu Netflix. Następnie kliknij przycisk „Zaloguj się”, aby załadować usługę.

Zakładając, że możesz uzyskać dostęp do swojego konta Netflix, wybierz użytkownika w interfejsie Netflix i wybierz coś do obejrzenia! Aby wyjść z Netflix, zamknij okno lub wróć do menu za pomocą Ctrl + H.

Uzyskaj dostęp do innych usług

ElectronPlayer jest używany głównie przez użytkowników Linuksa do łatwego dostępu do Netflix. To powiedziawszy, obsługuje również inne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak YouTube, Twitch i Floatplane.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw ikony McMuse-circle w systemie Linux

Youtube

Aby uzyskać dostęp do YouTube w aplikacji ElectronPlayer, naciśnij Ctrl + H, aby wyświetlić menu główne aplikacji. Następnie wybierz ikonę „YouTube”. Będziesz wtedy mógł przeglądać i korzystać z YouTube w aplikacji!

Skurcz

Chcesz oglądać swoje ulubione streamery gier na komputerze? Otwórz ElectronPlayer i uzyskaj dostęp do menu za pomocą Ctrl + H. Stamtąd kliknij logo Twitch, a w kilka sekund będziesz oglądać swoich ulubionych graczy Twitch!

Pływak

Dzięki ElectronPlayer możesz oglądać swoich ulubionych twórców Floatplane, naciskając Ctrl + H, a następnie klikając logo FP w aplikacji.