Jak uniknąć błędów zakończenia obsługi systemu Windows 7

Windows 7 wkrótce zacznie cię nękać, aby przejść na Windows 10 – znowu. W szczególności zobaczysz komunikat informujący, że Microsoft oficjalnie przestanie wspierać system Windows 7 14 stycznia 2020 r. Oto jak tego uniknąć.

Aktualizacja: od 22 kwietnia 2019 r. Kucyki są zaczyna się pojawiać w systemach Windows 7. Możesz po prostu kliknąć „Nie przypominaj mi ponownie” i zamknąć okno, aby zatrzymać konie.

Dlaczego Windows 7 będzie Cię nękać

Firma Microsoft będzie obsługiwać system Windows 7 z poprawkami zabezpieczeń tylko do 14 stycznia 2020 r. To jest data „końca wsparcia” lub „końca życia” (EOL). Po tej dacie system Windows 7 technicznie pozostanie „rozszerzoną pomocą techniczną”. Firmy mogą płacić za dodatkowe wsparcie, ale przeciętne komputery konsumenckie utkną bez poprawek zabezpieczeń.

Oznacza to, że komputery z systemem Windows 7 będą coraz bardziej podatne na ataki, a twórcy oprogramowania ostatecznie zostawią stare komputery PC i przestaną pisać oprogramowanie działające w systemie Windows 7.

Pełna wiadomość brzmi:

Po 10 latach wsparcie dla systemu Windows 7 dobiega końca.

14 stycznia 2020 r. To ostatni dzień, w którym Microsoft będzie oferować aktualizacje zabezpieczeń i pomoc techniczną dla komputerów z systemem Windows 7. Wiemy, że może to być trudne, dlatego wcześnie kontaktujemy się z Tobą, aby pomóc Ci wykonać kopię zapasową plików i przygotować się na to, co będzie dalej.

Zdecydowanie zalecamy uaktualnienie do obsługiwanego systemu operacyjnego do 14 stycznia 2020 r. Do tego czasu używasz obsługiwanego systemu operacyjnego – więc nie krępuj się ukryć kucyków i używać komputera. A kto w ogóle chce być dokuczany?

Microsoft pozwoli ci tym razem uciszyć nagi

Microsoft wyciągnął lekcję – w pewnym sensie. Podczas gdy oryginalne komunikaty „Pobierz system Windows 10” (GWX) wciąż wracały, to powiadomienie o zakończeniu wsparcia wygląda znacznie mniej irytująco.

Ta najnowsza wiadomość wyskakująca nie próbuje zainstalować żadnego oprogramowania w systemie. W rzeczywistości oferta bezpłatnej aktualizacji do systemu Windows 10 dobiegła końca – chociaż nadal istnieje oficjalny, ale nieco tajny sposób na bezpłatną aktualizację do systemu Windows 10.

Komunikat informuje tylko, że system Windows 7 nie będzie już obsługiwany 14 stycznia 2020 r. I zapewni łącze do witryny firmy Microsoft z dodatkowymi informacjami.

Co ważniejsze, w lewym dolnym rogu okna znajduje się pole wyboru „Nie przypominaj mi ponownie”. Włącz to pole wyboru, a Microsoft, miejmy nadzieję, przestanie Cię niepokoić. Jeśli jednak nie zaznaczysz tego pola wyboru i po prostu zamkniesz okno, wielokrotnie zobaczysz powiadomienie o końcu okresu użytkowania.

Możliwość ukrycia ekranu nagrania aktualizacji systemu Windows 7

Piszczący komputer zawiera pełne szczegóły techniczne dotyczące dokładnego działania tej wiadomości, w tym procesu instalowania aktualizacji (C: WindowsSystem32sipnotify.exe) oraz zaplanowanych zadań, które tworzy. Wygląda na to, że ostatnio bardzo ulepszyliśmy agresywną i wprowadzającą w błąd taktykę Microsoftu.

Jak usunąć Nags z systemu

Ta wiadomość nag przychodzi jako część KB4493132, aktualizacja, która zostanie automatycznie zainstalowana przez usługę Windows Update, jeśli na komputerze są włączone aktualizacje automatyczne. Aby zapobiec pojawianiu się nag, wszystko, co musisz zrobić, to uniknąć instalowania aktualizacji – lub usunąć ją, jeśli jest już zainstalowana. Aktualizacja nosi tytuł „Powiadomienie pomocy technicznej dla systemu Windows 7 z dodatkiem SP1”.

KB4493132 został wydany po raz pierwszy 19 marca 2019 r. Może już znajdować się na komputerze z systemem Windows 7. Jednak pozostanie uśpione do 18 kwietnia 2019 r., Kiedy zaczną pojawiać się komunikaty nag. Nie widzieliśmy aktualizacji na maszynie wirtualnej Windows 7, więc Microsoft może ją powoli wdrażać.

Aby uniknąć instalowania aktualizacji, po prostu nie instaluj aktualizacji z witryny Windows Update. Ukryj to, jeśli to widzisz. Jeśli system Windows 7 jest skonfigurowany do automatycznego instalowania aktualizacji, możesz ustawić powiadamianie o tym, ale nie instalować ich automatycznie, lub później odinstalować aktualizację.

Aby ukryć aktualizację, przejdź do Panel sterowania> System i zabezpieczenia> Windows Update i kliknij liczbę dostępnych aktualizacji. Kliknij prawym przyciskiem myszy KB4493132, jeśli widzisz go na liście, i wybierz „Ukryj aktualizację”.

Ukrywanie aktualizacji w Windows Update w systemie Windows 7

Jeśli zainstalowałeś już tę aktualizację, możesz ją odinstalować. Przejdź do Panelu sterowania> Programy> Wyświetl zainstalowane aktualizacje, znajdź KB4493132 na liście (możesz go wyszukać za pomocą pola wyszukiwania) i odinstaluj go.

Odinstalowanie aktualizacji systemu Windows w systemie Windows 7

Albo jeszcze lepiej, po prostu nie możesz się tym martwić. Kukułka pojawi się raz 18 kwietnia, ale możesz zaznaczyć pole z informacją, że nigdy więcej jej nie chcesz, i zamknąć okno. Wtedy skończysz i już nigdy nie będziesz musiał ich oglądać – w każdym razie na tym konkretnym komputerze. W każdym razie taka jest teoria. Miejmy nadzieję, że Microsoft nie staje się z czasem coraz bardziej agresywny i spełnia życzenia użytkowników, którzy klikną pole wyboru.

Aktualizacja powinna nastąpić do 14 stycznia 2020 r

Nie musisz natychmiast zrzucać systemu Windows 7. W końcu jest nadal oficjalnie obsługiwany przez firmę Microsoft z aktualizacjami zabezpieczeń do 14 stycznia 2020 r.

Zalecamy opuszczenie systemu Windows 7 po tej dacie. Windows 7 nie będzie już obsługiwany przez aktualizacje zabezpieczeń, co oznacza, że ​​jest znacznie bardziej podatny na ataki. Windows 10 jest już bezpieczniejszym systemem operacyjnym, nawet gdy Windows 7 wciąż otrzymuje aktualizacje. (I tak, nadal możesz pobrać system Windows 10 za darmo, jeśli chcesz).

Nie oznacza to, że musisz dokonać aktualizacji do systemu Windows 10. Jeśli masz raczej stary komputer, możesz po prostu kupić nowy komputer z systemem Windows 10.

A jeśli nie chcesz korzystać z systemu Windows 10, w porządku – powinieneś rozważyć rozszerzenie Chromebook, Mac, iPad lub po prostu zainstaluj Linuksa na swoim obecnym komputerze. Cokolwiek robisz, zalecamy korzystanie z bezpiecznego systemu operacyjnego, który jest obecnie obsługiwany przez aktualizacje. Ale chociaż Windows 8.1 jest nadal obsługiwany przez aktualizacje przez kilka kolejnych lat, zalecamy system Windows 10 zamiast Windows 8.1.

x