Jak uporządkować zakładki za pomocą małego smaru na łokieć

Dodanie linku do zakładek to najłatwiejszy sposób zapisania czegokolwiek, ponieważ jest szybki i nie wymaga żadnego narzędzia poza własną przeglądarką. Niestety, zakładki, ponieważ są tak łatwe do utworzenia, często są nadużywane, dopóki nie zostanie Ci tylko wielki bałagan linków. Moja biblioteka zakładek nie była inna; było pełne folderów zagnieżdżonych w folderach. Foldery były źle nazwane i zwykle nazywane tak, aby pasowały do ​​„okazji”, do których potrzebowałem konkretnego linku zamiast tematu. Miałem dziesiątki zduplikowanych zakładek i najbardziej rozczarowujące było to, że ciężko było znaleźć odpowiednią zakładkę, ponieważ tak źle je zorganizowałem. Rozpocznij operację Clean Up.

Pierwsze kroki

Zanim zaczniesz organizować zakładki, musisz wiedzieć, czy potrzebujesz dodatkowych narzędzi (rozszerzeń lub dodatków) i co może zrobić Menedżer zakładek. Menedżer zakładek Chrome sortuje zakładki tylko według tytułu, podczas gdy Firefox oferuje o wiele więcej opcji sortowania, takich jak nazwa, data, tagi lub lokalizacja. Z technicznego punktu widzenia, jeśli zakładki są bałaganem, prawdopodobnie nie zostaną do nich dodane żadne tagi, ale domyślny opis strony internetowej będzie pomocny. Możesz wycinać, kopiować i wklejać zakładki tak samo jak pliki. Kilka zakładek można wybrać za pomocą klawiszy Shift lub Ctrl i można je przeciągać i upuszczać do innego folderu, aby je przenieść.

Sortowanie

Zacznij od uporządkowania swoich zakładek. Nie organizuj od folderu do folderu; Zamiast tego zacznij od całościowego widoku i wybierz folder paska zakładek. Wszystkie podfoldery pojawią się tak, jak są, więc i tak je zobaczysz. Sortuj pasek zakładek według tytułu. Aby uzyskać więcej opcji sortowania, których Twoja przeglądarka nie obsługuje, wypróbuj Super Sorter dla Chrome i Automatyczne sortowanie zakładek dla przeglądarki Firefox.

Usuń zduplikowane zakładki

Pamiętaj, aby usuwać tylko zduplikowane zakładki. Nie usuwaj żadnych folderów o tej samej nazwie, jeszcze nie w żaden sposób. Użytkownicy przeglądarki Chrome mogą użyć Super Sortera wspomnianego w poprzedniej sekcji, aby usunąć zakładki, a użytkownicy przeglądarki Firefox mogą wypróbować narzędzie Bookmark Duplicate Cleaner. Nie zastanawiaj się zbytnio, w którym folderze zapisywana jest zakładka. Po prostu usuń zakładki, ponieważ w zasadzie nic nie tracisz, a następnie przejdź dalej.

Zduplikowane foldery

Zakładając, że posortowałeś wszystkie foldery na pasku zakładek według tytułu, powinieneś łatwo zobaczyć, które zduplikowane foldery istnieją. Po prostu przeciągnij i upuść zakładki z jednego folderu do drugiego o tej samej nazwie. Radzenie sobie z duplikatami folderów jest łatwiejsze, ponieważ są one, lepiej lub gorzej, uporządkowane tematycznie. Przejrzyj wszystkie swoje zduplikowane foldery, a na końcu będziesz mieć puste foldery, z których przeniosłeś zakładki. Śmiało i usuń je.

Scalanie folderów

Żadna funkcja scalania nie jest dostępna ani w przeglądarce Firefox, ani Chrome. To jest coś, co będziesz robić ręcznie. Zacznij od folderów; na tym etapie nie będziesz już mieć folderów o tej samej nazwie, ale będziesz mieć foldery o podobnym charakterze. Na przykład; Możesz mieć folder poświęcony samouczkom do tworzenia obrazów wektorowych, folder przeznaczony do śledzenia obrazów w programie Illustrator itp. Rozważ przeniesienie ich wszystkich do jednego folderu o nazwie Samouczki programu Illustrator lub utwórz dla nich folder nadrzędny i przenieś je do niego. W ten sposób foldery są sortowane według tematu, ale pozostają również zgodne z oryginalnym sortowaniem.

W tym miejscu poradzisz sobie z większością bałaganu na pasku zakładek. Foldery o złych nazwach często mają zakładki o podobnym charakterze i nie ma sensu zapisywać ich w oddzielnych folderach o nazwie „Rysowanie rąk”, „Rysowanie twarzy”, „Rysowanie oczu”, kiedy można przenieść zakładki w nich do folderu „Przewodniki rysunkowe”.

Niezorganizowane zakładki

Zorganizowanie ich będzie najbardziej czasochłonne. Opis tytułu powinien ci pomóc, gdy będziesz je przeglądać, jeden po drugim. Przeniesiesz je do istniejących folderów lub w razie potrzeby utworzysz nowe. W najgorszym przypadku możesz mieć zakładki zapisane bez tytułu i będziesz musiał je otworzyć. Jeśli są przydatne, możesz przenieść je do odpowiedniego folderu, a jeśli nie są przydatne, możesz je usunąć z karty, w której są otwarte.

Użyj funkcji wyszukiwania, aby znaleźć zakładki dotyczące podobnych tematów, na przykład jest wysoce prawdopodobne, że wszystkie zapisane przepisy zawierają w tytule słowo Jedzenie lub Przepis. To szybki sposób na ich odfiltrowanie bez przechodzenia przez różne foldery. Możesz wybierać je masowo i przenosić do odpowiedniego folderu.

Zapobiegaj ponownemu wystąpieniu tego zdarzenia

Przeglądając zakładki, zorientujesz się, co się stało, gdy coś się zagrodziło. Jeśli często zapisujesz łącza do późniejszego czytania, utwórz folder, w którym możesz je zapisać i często go przeglądaj. Usuń niepotrzebne zakładki i przenieś przydatne do odpowiedniego folderu.

Wniosek

To zajmie trochę czasu; nie zajmie to całego dnia, jak wcześniej myślałem, ale zajmie co najmniej 30 minut. Kiedy w końcu się do tego zabierasz, przesuwanie i organizowanie zakładek jest wyjątkowo łatwe dzięki domyślnemu menedżerowi zakładek, a wszelkie niedociągnięcia, które mogą mieć, można łatwo wypełnić za pomocą odpowiedniego rozszerzenia lub dodatku.

x