Jak uruchamiać aplikacje na Androida w systemie Linux

Istnieje wiele sposobów uruchamiania aplikacji na Androida na komputerach. Dzieje się tak, ponieważ wraz z rozwojem Androida użytkownicy komputerów PC uczą się, że istnieje wiele aplikacji na Androida na komputery stacjonarne, które byłyby idealne dla komputerów stacjonarnych. Jest to szczególnie ważne w systemie Linux, ponieważ istnieją aplikacje, które po prostu nie są w nim dostępne (takie jak muzyka Amazon, Pandora itp.). W tym artykule pokażemy, jak uruchamiać aplikacje na Androida w systemie Linux za pomocą Google i interesującego narzędzia przeglądarki.

Instalowanie Chrome

Najlepszym i najbardziej niezawodnym sposobem uruchamiania aplikacji na Androida w systemie Linux jest zamiana aplikacji na Androida w aplikacje internetowe Chrome. W rezultacie będziemy potrzebować Google Chrome. Niestety dystrybucje Linuksa nie powodują, że przeglądarka internetowa Google jest domyślna. Firefox jest zwykle wybieraną przeglądarką w większości dystrybucji Linuksa.

Google rozprowadza Chrome dla dwóch głównych formatów pakietów Linuksa (szczególnie DEB i RPM).

Ubuntu / Debian

Udaj się do Google.com/Chrome i kliknij przycisk pobierania. Poszukaj „64-bitowego .deb (dla Debian / Ubuntu)” i kliknij przycisk pobierania. Jeśli używasz wersji 32-bitowej, kliknij tę opcję. Po pobraniu pakietu znajdź go w menedżerze plików i kliknij go dwukrotnie. Otworzy się instalator pakietów Debiana.

POWIĄZANE CZYTANIE: Sprawdź najlepsze VPN dla Ubuntu, jeśli cenisz swoją prywatność w Internecie.

Arch Linux

Nie ma pakietu dla Google Chrome w Arch Linux, ale to nie ma znaczenia. Nadal możesz zainstalować Chrome na Arch Linux za pomocą AUR. Udaj się na tę stronę, pobierz migawkę i skompiluj pakiet. Alternatywnie, użyj narzędzi takich jak Yaourt, aby zainstalować ten pakiet.

Fedora / OpenSUSE

Podobnie jak sekcja Ubuntu / Debian, Google ma RPM dla Fedory, SUSE i innych systemów operacyjnych opartych na Redhat. Iść do Google.com/Chromei kliknij pobierz. W tym miejscu znajdź „64-bitowy plik .rpm (dla Fedory / openSUSE)”. Kliknij pakiet w folderze pobierania, aby otworzyć go w instalatorze pakietu na komputerze.

Inny

Twojej dystrybucji Linuksa nie ma na liście? Prawdopodobnie Twój system operacyjny nie ma przeglądarki Google Chrome. Aby być uczciwym, każdy może wyodrębnić pakiet Google Chrome Linux i sprawić, by działał w swojej dystrybucji Linuksa. Jednak dla tych, którzy potrzebują Chrome i nie mogą go zdobyć, istnieje lepsza opcja: Chromium.

Chromium jest dokładnie taki sam jak Google Chrome, bez drobiazgów, takich jak zastrzeżone wtyczki (flash i rzeczy związane z Netflix). Wszystko w tym przewodniku, które jest przeznaczone dla Chrome, będzie również działać w Chromium.

Aby zainstalować przeglądarkę, przejdź do miejsca, w którym zwykle instalujesz zwykłe oprogramowanie. Może to być menedżer pakietów w terminalu lub sklep z oprogramowaniem zainstalowany w Twojej dystrybucji Linuksa. Po prostu wyszukaj „Chromium browser” i zainstaluj ją.

Spawacz łukowy

Kilka lat temu firma Google zdecydowała się stworzyć środowisko wykonawcze oparte na przeglądarce Chrome dla Androida. Kiedy pojawiło się środowisko wykonawcze, przeniesiono tylko aplikacje zatwierdzone przez Google. Społeczność uznała to za okazję i dokonała inżynierii wstecznej tego środowiska wykonawczego, aby można było przekonwertować dowolną aplikację na Androida. Wszystko to odbywa się za pomocą Arc Welder. Iść tutaj aby zainstalować aplikację w przeglądarce Chrome / Chromium.

Pobierz pakiet APK na Androida

Uzyskanie aplikacji na Androida współpracujących z Arc Welder i Chrome jest trudne. Dzieje się tak, ponieważ Sklep Google Play i inne sklepy z aplikacjami nie działają. Zamiast tego użytkownicy muszą ręcznie pobierać pliki aplikacji na Androida, tj. Pliki APK na komputer. Na szczęście istnieją witryny internetowe, które umożliwiają pobranie pliku APK aplikacji na Androida na komputer. Aby pobrać pakiet APK, przejdź do apkmirror.comi użyj paska wyszukiwania, aby znaleźć aplikację na Androida, którą chcesz załadować w systemie Linux.

Uwaga: aplikacje na Androida stworzone przez Google lub te, które w dużym stopniu opierają się na usługach Play, nie będą działać z Arc Welder.

Gdy znajdziesz aplikację, której chcesz użyć, zapisz ją w folderze Pobrane na komputerze z systemem Linux.

Uruchamiaj aplikacje na Androida ze spawarką łukową

Najpierw przejdź do sekcji aplikacji Chrome. Kliknij ikonę spawarki Android, aby wyświetlić interfejs Arc Welder. Zobaczysz ostrzeżenie, że nie używasz Arc Welder na urządzeniu „Chrome OS”. Zignoruj ​​to i kliknij przycisk „Wybierz”. Stąd wyszukaj folder, do którego został pobrany pakiet APK systemu Android.

Na następnej stronie kliknij przycisk „Dodaj plik APK”. Ponownie przejdź do folderu pobierania, znajdź plik APK i wybierz go w menu przeglądania.

Ostatnia strona to miejsce, w którym aplikacja jest konwertowana na Chrome. Zadzieraj z ustawieniami, aby skonfigurować aplikację na Androida według własnych upodobań. Oznacza to zmianę takich rzeczy, jak: orientacja, format itp. Po zakończeniu kliknij „pobierz ZIP”, aby pobrać aplikację.

Aby zakończyć proces, kliknij przycisk „test”. Spowoduje to natychmiastowe uruchomienie aplikacji na Androida.

Stąd będziesz mógł przeszukiwać pulpit systemu Linux w poszukiwaniu aplikacji na Androida. Pojawi się jak każdy inny program w systemie, wraz z ikoną i wszystkim.

Uwaga: tylko jedna aplikacja na Androida współpracuje ze spawarką Arc naraz. Jeśli chcesz dodać nową aplikację. Postępuj zgodnie z powyższym procesem, ale pamiętaj, że poprzednia aplikacja na Androida zostanie usunięta.

Wniosek

Android ma największy wybór programów spośród wszystkich systemów operacyjnych. W przeciwieństwie do tego platforma Linux ma prawdopodobnie jedną z najmniejszych populacji aplikacji. W przypadku większości użytkowników Linuksa większość (jeśli nie wszystkie) ich potrzeb programowych jest spełniona. Skłamaliby, gdyby powiedzieli, że nie ma programów, których nie mogliby dostać w Linuksie. Właśnie dlatego Arc Welder jest tak cenny: pozwala użytkownikom uruchamiać aplikacje na Androida w systemie Linux, wyciągać nieco więcej z ich systemów operacyjnych i przenosić całą nową klasę aplikacji.

x