Jak uruchamiać aplikacje w trybie piaskownicy w systemie Windows 10 Home

Piaskownica to metoda uruchamiania aplikacji, a nawet całych systemów operacyjnych w izolowanym środowisku. Działają w kontenerze, który oddziela ich od systemu operacyjnego, w którym działa sam kontener. Użytkownicy systemu Windows 10 Pro z aktualizacją funkcji 1903 (lub nowszą) mogą korzystać ze standardowego trybu piaskownicy, z którym jest teraz dostarczany, ale użytkownicy systemu Windows 10 Home nie mają nic podobnego to. To powiedziawszy, istnieje wiele aplikacji piaskownicowych dla systemu Windows 10, a jedna z najlepszych niedawno wyszła za darmo.

Piaskownica to aplikacja, która istnieje już od dłuższego czasu, więc nie tylko działa, ale działa dobrze. Ponieważ jest teraz bezpłatny, jest dostępny dla każdego. Jedynym ograniczeniem jest to, że może on uruchamiać tylko aplikacje Win32 lub aplikacje komputerowe, a nie UWP ani aplikacje nowoczesne.

Tryb piaskownicy w systemie Windows 10 Home

Pobierz Sandboxie i zainstaluj to. Aplikacja jest dość mała, a instalacja nie zajmuje więcej niż kilka minut. Będzie musiał zainstalować niezbędny sterownik w ramach procesu instalacji.

Po zainstalowaniu możesz przejść sześcioetapowy samouczek wprowadzający, jeśli chcesz. Jest to prosta w obsłudze aplikacja, ale nadal dobrze jest sprawdzić, jak to działa. Po przejściu samouczka utwórz skrót do aplikacji, którą chcesz uruchomić w trybie piaskownicy na pulpicie.

Otwórz Sandboxie i przeciągnij i upuść skrót do okna aplikacji. Zobaczysz okno z pytaniem, czy chcesz uruchomić aplikację w domyślnej piaskownicy, czy poza nią. Domyślna piaskownica jest domyślnie wybrana, więc po prostu kliknij OK w tym oknie. Jeśli chcesz, możesz także uruchomić aplikację z podwyższonymi uprawnieniami / administracyjnymi.

Sandboxie pokaże procesy uruchomione dla aplikacji, a okno aplikacji otworzy się z żółtą ramką. Możesz swobodnie korzystać z aplikacji w normalny sposób.

Sandboxie to aplikacja, która jest niezwykle łatwa w użyciu. Po kliknięciu ikony na pasku zadań znajdziesz opcje, które ułatwią wybranie aplikacji do uruchomienia w trybie piaskownicy. Jest lekki i, w przeciwieństwie do systemu Windows 10 Pro i trybu Sandbox, Sandboxie nie uruchamia całego systemu operacyjnego w celu uruchomienia pojedynczej aplikacji. Zamiast tego działa tylko wybrana aplikacja, dzięki czemu jest znacznie lżejsza.

Jeśli chcesz uruchamiać aplikacje w trybie piaskownicy w systemie Windows 10 Home, jest to jedna z najlepszych dostępnych opcji. Ta aplikacja jest nie tylko darmowa, ale jest rozwijana od lat i jest naprawdę dopracowana.

x