Udostępnij teraz w social media:

Wiersz polecenia i PowerShell to narzędzia, których możesz potrzebować prawie wszędzie. W Eksploratorze plików, jeśli wpiszesz cmd lub powershell na pasku lokalizacji i naciśniesz Enter, okno wiersza polecenia lub PowerShell otworzy się w tej samej lokalizacji, tj. W tym samym folderze. Ta sama sztuczka działa, jeśli wpiszesz Notatnik. Dotyczy to niektórych standardowych aplikacji komputerowych, ale jeśli chcesz, możesz w ten sposób otworzyć dowolną aplikację komputerową. Oto, jak możesz uruchomić aplikację z paska adresu w Eksploratorze plików.

Środowisko ścieżki

Aby uruchamiać aplikacje z paska adresu w Eksploratorze plików, musisz dodać je do środowiska ścieżki systemu Windows. Przeczytaj linkowany post, który wyjaśnia, jak to zrobić, i dodaj aplikację, którą chcesz otworzyć z paska adresu Eksploratora plików, do środowiska ścieżki. Dodajemy IrfanView.

Sprawdź -   Jak korzystać ze Slacka z wiersza poleceń w systemie Linux

Otwórz aplikację z Eksploratora plików

Otwórz Eksploratora plików i kliknij wewnątrz paska adresu. Wpisz nazwę pliku EXE aplikacji, np. Dla IrfanView wpisaliśmy i_view64, dotknij Enter i aplikacja się otworzy.

Przyznany plik EXE IrfanView nie ma najbardziej przyjaznej, łatwej do wpisania nazwy, więc prawdopodobnie nie użyjesz tej konkretnej metody do jego otwarcia.

Teoretycznie możesz zmienić nazwę pliku EXE aplikacji przed dodaniem jej do środowiska Path. Następnie można użyć łatwiejszej nazwy do otwarcia aplikacji z Eksploratora plików, jednak niektóre aplikacje mogą się zepsuć, jeśli zmienisz nazwę ich EXE. Jest to rzadkie, ale może się zdarzyć, więc bądź ostrożny i jeśli zaczniesz mieć problemy z aplikacją, przywróć nazwę pliku EXE do nazwy domyślnej.

Sprawdź -   Jak korzystać z gestów edycji tekstu na iPhonie i iPadzie

Niestety nie można tego zrobić z aplikacjami UWP, ponieważ nie można ich dodać do środowiska Path i nie mają one również dokładnie pliku EXE. Możesz dodać odtwarzacz VLC lub Notepad ++ do środowiska Path, a tym samym otworzyć obie aplikacje z paska adresu w Eksploratorze plików.

Domyślnie wszystkie aplikacje giełdowe, które można znaleźć w następującej lokalizacji, można otworzyć z paska adresu Eksploratora plików.

C:Windows

Ten folder zawiera plik EXE dla Notatnika, edytora rejestru systemu Windows i programu WordPad. Jeśli zainstalowałeś aplikacje, które poprosiły o dodanie do środowiska ścieżki, prawdopodobnie znajdziesz te aplikacje tutaj. Oznacza to, że teoretycznie możesz przenieść plik EXE aplikacji do tej lokalizacji i otworzyć go z Eksploratora plików, ale naprawdę nie powinieneś. Plik EXE aplikacji nie powinien być przenoszony z folderu instalacyjnego i bez względu na wszystko rzadko jest dobrym pomysłem modyfikowanie zawartości folderu Windows w systemie.

Sprawdź -   Jak wyprowadzić dźwięk do dwóch różnych urządzeń w systemie Windows 10