Jak uruchamiać skróty, dotykając tylnej części iPhone’a

Jeśli masz iPhone’a 8 lub nowszego z systemem iOS 14 lub nowszym, możesz uruchomić dowolny skrót utworzony przez aplikację Skróty za pomocą dwóch lub trzech dotknięć z tyłu iPhone’a. Funkcja o nazwie Back Tap umożliwia to. Oto jak to skonfigurować.

Jak działa Back Tap?

Back Tap używa akcelerometru w telefonie iPhone 8 lub nowszym do wykrywania stuknięć z tyłu urządzenia. W „Ustawieniach” możesz skonfigurować dwa lub trzy dotknięcia, aby uruchamiać określone czynności na telefonie, w tym skróty.

Jak uruchomić skrót, dotykając swojego iPhone’a

Zwykle skróty są uruchamiane w aplikacji Skróty. Ale dzięki tej wskazówce każdy utworzony skrót jest oddalony tylko o dwa lub trzy dotknięcia.

Najpierw otwórz „Ustawienia”.

W Ustawieniach stuknij Dostępność> Dotyk.

Stuknij opcję Dotyk w Ustawieniach na iPhonie lub iPadzie

Na ekranie „Ustawienia dotykowe” kliknij „Wstecz Kliknij”.

W ustawieniach ułatwień dostępu na iPhonie wybierz

W ustawieniach „Back Tap” możesz uruchomić skrót, używając podwójnego lub potrójnego stuknięcia z tyłu obudowy iPhone’a. Wybierz żądaną opcję.

W ustawieniach Back Tap wybierz

W wyświetlonym menu przewiń w dół, aż zobaczysz sekcję „Skróty”. Znajdź i wybierz skrót, który chcesz uruchomić po dotknięciu iPhone’a. Po wybraniu obok niego będzie widoczny znacznik wyboru.

(Jeśli nie widzisz żadnych skrótów ani sekcji „Skróty”, oznacza to, że nie masz żadnych skrótów do wybrania. Najpierw musisz utworzyć co najmniej jeden skrót za pomocą aplikacji Skróty).

W ustawieniach Stuknij w Wstecz na iPhonie stuknij skrót, którego chcesz użyć.

Następnie naciśnij raz wstecz i wyjdź z Ustawień. Następnym razem, gdy dotkniesz dwa lub trzy razy z tyłu iPhone’a (w zależności od konfiguracji), wybrany skrót zostanie uruchomiony.

Wstecz Stuknij Pomysły na skróty

W połączeniu ze sprytnymi niestandardowymi skrótami funkcja tylnego stuknięcia może być bardzo potężna. Oto kilka pomysłów na przydatne funkcje, które możesz potencjalnie kontrolować za pomocą dotknięć. Aby je wykonać, musisz nauczyć się, jak samodzielnie tworzyć skróty, co na początku może wydawać się trudne, ale gdy już to zrozumiesz, jest warte wysiłku.

Wycisz głośność iPhone’a.
Otwórz stronę ustawień.
Otwórz YouTube.
Włącz latarkę.
Przełączaj między trybem jasnym i ciemnym.
Sterowanie urządzeniami Smart Home.

Te pomysły tylko zarysowują powierzchnię tego, co jest możliwe dzięki skrótom. Aby zobaczyć, co przygotowują inne osoby, przejrzyj r / Skróty subreddit, a otrzymasz wiele niesamowitych pomysłów. Baw się dobrze!

x