AppleScripts to świetny sposób na zautomatyzowanie wielu rzeczy w systemie macOS. Jeśli naprawdę poświęcisz czas na naukę pisania, skrypty te mogą okazać się doskonałym narzędziem do zarządzania żmudnymi zadaniami. W wielu przypadkach użyteczne może być uruchomienie AppleScript za pomocą skrótu klawiaturowego. Jest to możliwe, ale proces jest nieco skomplikowany. Oto, co musisz zrobić.

Zapisz AppleScript jako aplikację

Po dwukrotnym kliknięciu AppleScript nie uruchamia się. Zamiast tego otwiera się w ScriptEditor. Aby uruchomić skrypt, klikając go dwukrotnie, musisz zapisać go jako aplikację. Jest to naprawdę łatwe do zrobienia z opcji Zapisz w ScriptEditor. W naszym celu musisz zapisać skrypt, który chcesz uruchomić, za pomocą skrótu klawiaturowego jako aplikacji. Jeśli masz problem z ustaleniem, jak to działa, mamy szczegółowy artykuł na ten temat.

Sprawdź -   Jak zmienić skrót klawiaturowy zrzutu ekranu w systemie macOS

Utwórz szybkie działanie Automatora

Otwórz Automator i utwórz nową szybką akcję.

W nowym okienku Szybkie działanie otwórz menu „Workflow otrzymuje” i ustaw na „brak danych wejściowych”. Skorzystaj z paska wyszukiwania i poszukaj akcji „Uruchom aplikację”. Przeciągnij i upuść w okienku po prawej stronie. Otwórz menu rozwijane aplikacji i wybierz aplikację utworzoną ze skryptu. Zapisz Szybką akcję, ale upewnij się, że nadajesz jej dobrą, rozsądną nazwę.

Dostęp dla Automatora

Otwórz aplikację Preferencje systemowe i przejdź do preferencji Bezpieczeństwo i prywatność. Przejdź do zakładki Prywatność i w kolumnie po lewej stronie wybierz Dostępność. Kliknij ikonę kłódki i po wyświetleniu monitu wprowadź hasło administratora. Gdy ikona kłódki zostanie „odblokowana”, kliknij przycisk plus pod listą aplikacji mających dostęp do ułatwień dostępu i wybierz Automator.

Sprawdź -   Jak usunąć przycisk Wyślij opinię w Microsoft Edge

Skonfiguruj skrót klawiaturowy do szybkiego działania

Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do preferencji Klawiatura. Wybierz kartę Skróty i poszukaj usług w kolumnie po lewej stronie. Po wybraniu przejdź przez panel po prawej stronie, a znajdziesz szybkie działanie, które utworzyłeś. Kliknij go dwukrotnie i nagraj skrót klawiaturowy, aby go uruchomić.

Od Ciebie zależy, czy skrót nie koliduje ze skrótem systemowym lub aplikacyjnym. To prawda, że ​​masz ograniczone skróty, których możesz użyć, i dużo miejsca na błędy. Jeśli skrypt jest specyficzny dla aplikacji, upewnij się, że skrót będzie działał przynajmniej wtedy, gdy dana aplikacja jest aktywna, nawet jeśli nie działa w innych aplikacjach.