Jak uruchomić dowolną aplikację w trybie Obraz w obrazie w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 ma miniodtwarzacz dla dwóch aplikacji; Groove oraz filmy i telewizja. Inne aplikacje mogą dodać mini-widok, ale wydaje się, że niewiele to zrobiło. Jeśli oglądasz filmy online, możesz zainstalować aplikację o nazwie Compact View, która umożliwia przeglądanie dowolnej witryny w trybie mini. Tryb mini to w zasadzie obraz w trybie obrazu w systemie Windows 10 i jeśli chcesz uruchomić aplikację komputerową w trybie obrazu w trybie obrazu, potrzebujesz aplikacji o nazwie PiP Tool.

Aplikacje w trybie obrazu w obrazie

Pobierz i zainstaluj narzędzie PiP. To bezpłatna aplikacja typu open source dostępna na Github. Uruchom aplikację, której chcesz używać w trybie obrazu w trybie obrazu, a następnie uruchom aplikację PiP Tool. Doda pasek, który przykleja się do górnej części ekranu. Możesz go przesuwać, ale przykleja się do góry.

  Jak uruchomić aplikację na ekranie logowania w systemie Windows 10

Kliknij strzałkę listy rozwijanej na pasku i wybierz aplikację, którą chcesz uruchomić w trybie obrazu w trybie obrazu.

To zmaksymalizuje aplikację. Wybierz jego obszar, który chcesz przypiąć do pulpitu. Możesz zaznaczyć całe okno lub tylko jego część. Po wybraniu obszaru aplikacji, który chcesz przypiąć, kliknij przycisk znacznika wyboru na pasku narzędzi PiP u góry.

Okno obrazu w trybie obrazu umożliwia wyjście z niego lub wybranie innego okna. Zamknięcie obrazu w widoku obrazu dla aplikacji nie powoduje zamknięcia oryginalnego okna aplikacji.

Działa to dla każdej aplikacji, w tym skórki Rainmeter. Widok kompaktowy jest przeznaczony dla stron internetowych, a narzędzie PiP dla aplikacji.

  Użyj skryptu programu PowerShell, aby uzyskać listę zainstalowanych aplikacji w systemie Windows

Miniaturowy widok w systemie Windows 10 jest całkiem niezły, ale wydaje się, że nie ma w nim jeszcze wielu aplikacji. Został dodany dawno temu i jeśli używasz aplikacji Groove lub Movies & TV, prawdopodobnie wiesz, że jest przydatna. Netflix to jedna z tych nielicznych aplikacji, które dodały obsługę. Zakładamy, że tylko aplikacje multimedialne, takie jak Netflix, wymagają dodania obsługi, ale obraz w obrazie jest przydatny dla wszystkich rodzajów aplikacji. To nie tylko wygodny sposób na oglądanie filmów. Często, jeśli nie masz wielu pulpitów, na których można organizować okna, tryb obrazu w obrazie może być dość dobrym zastępstwem.

  Jak skonfigurować monitor 4K w systemie Windows 10

Jeśli chcesz przypiąć obraz do górnej części ekranu, wypróbuj ScreenDragons2.

x