01/26/2022

Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows od lat ma tryb awaryjny i dla wielu starszych wersji. Tryb bezpieczny to tryb ograniczony, w którym można uruchomić system Windows. W trybie awaryjnym nie można uruchomić niczego, co nie jest domyślną aplikacją lub zadaniem. Często kilka funkcji systemu również zostanie zawieszonych. Tryb bezpieczny to narzędzie, które może pomóc w rozwiązywaniu problemów z systemem. Jeśli otrzymujesz losowe monity, ekran lub inne usterki lub podejrzewasz, że masz problem ze sprzętem lub oprogramowaniem, może to być dobre narzędzie, które pomoże zawęzić problem. Oto jak uruchomić system w trybie awaryjnym w systemie Windows 10.

Tryb awaryjny w systemie Windows 10

Istnieje kilka różnych sposobów uruchamiania w trybie awaryjnym w systemie Windows 10, ale dwa, które tutaj wymieniamy, są najprostsze w użyciu.

Menu przycisku zasilania

Otwórz menu Start i kliknij przycisk zasilania. W tym menu zobaczysz opcję „Uruchom ponownie” wraz z opcją zamykania. Przytrzymaj klawisz Shift i kliknij opcję Uruchom ponownie.

Uruchomisz ekran rozwiązywania problemów. Kliknij Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Zobacz więcej opcji odzyskiwania> Ustawienia uruchamiania> Uruchom ponownie.

Kiedy w końcu zrestartujesz, zobaczysz listę opcji ponownego uruchomienia systemu. Stuknij klawisz numeryczny odpowiadający ponownemu uruchomieniu w trybie awaryjnym. Powinien to być klucz 4, ale przejrzyj listę, jeśli masz więcej lub mniej opcji.

Sprawdź -   Jak uruchomić podwójny rozruch Elementary OS Juno w systemie Windows 10

Aplikacja Ustawienia

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i zabezpieczenia. Przejdź do zakładki Odzyskiwanie. Przewiń w dół do sekcji Zaawansowane uruchamianie i kliknij przycisk Uruchom ponownie teraz.

Po ponownym uruchomieniu systemu zobaczysz opcje rozwiązywania problemów. Postępuj zgodnie z tą ścieżką, aby uruchomić komputer w trybie awaryjnym w systemie Windows 10.

Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Zobacz więcej opcji odzyskiwania> Ustawienia uruchamiania> Uruchom ponownie

Ponownie naciśnij klawisz 4, aby uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

Gdy jesteś w trybie awaryjnym, znak wodny pojawia się we wszystkich czterech rogach ekranu, wskazując, że jesteś w trybie awaryjnym. Tapeta jest również wyłączona, podobnie jak wszystkie ustawienia personalizacji.

Sprawdź -   Jak rozpocząć rozmowę w przeglądarce Firefox Hello

Wyjdź z bezpiecznego trybu

Aby wyjść z trybu awaryjnego, po prostu uruchom ponownie system. Po ponownym uruchomieniu na pulpicie nie będzie już w trybie awaryjnym.

Powinniśmy Cię ostrzec, że możesz zmienić ustawienia systemu w trybie awaryjnym, a zmiany wprowadzone w tym trybie zostaną odzwierciedlone po ponownym uruchomieniu trybu normalnego. Na przykład, jeśli przywróciłeś sterownik, usunąłeś urządzenie lub wyłączyłeś zadanie, te zmiany zostaną zachowane po ponownym uruchomieniu.

x