Jak uruchomić Mac OS Monterey na Ubuntu?

Czy wiesz, że możesz uruchomić najnowszy Mac OS bezpośrednio na Ubuntu Linux? To prawda. Dzięki fantastycznemu narzędziu do wirtualizacji Quickemu każdy może szybko uruchomić Mac OS Monterey VM. Oto jak to zrobić w systemie Ubuntu.

Uwaga: emulacja MacOS Monterey na Ubuntu może być niepewna. Korzystaj z tej maszyny wirtualnej na własne ryzyko!

Instalowanie Quickemu

Chociaż możliwe jest uruchomienie Mac OS Monterey na Ubuntu za pomocą narzędzi takich jak VMware, Quickemu jest drogą do zrobienia. Czemu? Quickemu automatycznie konfiguruje maszynę wirtualną pod kątem zgodności w systemie Ubuntu. To narzędzie sprawia, że ​​uruchamianie aplikacji Mac OS na Ubuntu jest dziecinnie proste.

Konfiguracja Quickemu na Ubuntu jest dość prosta. Aby rozpocząć, musisz dodać Quickemu PPA do swojego systemu. Na szczęście dodanie tego PPA jest łatwe, nawet jeśli jesteś nowicjuszem w Linuksie. Aby to zrobić, zacznij od otwarcia okna terminala.

Nie masz pewności, jak uruchomić okno terminala na pulpicie Ubuntu? Naciśnij Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji i uruchom go w ten sposób. Po otwarciu okna terminala wprowadź następujące polecenie add-apt-repository poniżej.

sudo apt-add-repository ppa:flexiondotorg/quickemu

Po dodaniu PPA do systemu musisz uruchomić polecenie aktualizacji, aby skonfigurować PPA. To polecenie musi zostać uruchomione, w przeciwnym razie Quickemu nie zainstaluje się poprawnie na Ubuntu.

sudo apt update

Po wykonaniu polecenia aktualizacji zainstalujesz aplikację Quickemu na swoim komputerze Ubuntu. Następnie za pomocą polecenia apt install skonfiguruj najnowszą wersję Quickemu.

sudo apt install quickemu

Instalowanie Quickgui

Zainstalowanie samego Quickemu na Ubuntu pozwoli Ci wygenerować wirtualną maszynę Mac OS Monterey. Jednak aplikacja Quickgui ułatwia to, udostępniając GUI.

Aby zdobyć aplikację Quickgui, musisz dodać PPA do Ubuntu. Podobnie jak Quickemu, Quickgui PPA jest proste w konfiguracji. Aby to zrobić, upewnij się, że masz otwarte okno terminala w Ubuntu. Następnie uruchom następujące polecenie add-apt-repository.

sudo add-apt-repository ppa:yannick-mauray/quickgui

Po dodaniu PPA do Ubuntu musisz uruchomić aktualizację polecenie. Jeśli nie uruchomisz aktualizacji, Ubuntu nie będzie w stanie poprawnie skonfigurować Quickgui.

sudo apt update

Gdy źródła oprogramowania Ubuntu są aktualne, możesz łatwo zainstalować aplikację Quickgui w systemie Ubuntu za pomocą polecenia apt install.

sudo apt install quickgui

Konfigurowanie Mac OS Monterey VM na Ubuntu

Maszynę wirtualną Mac OS Monterrey należy skonfigurować przed zainstalowaniem systemu operacyjnego i użyciem go na komputerze z systemem Ubuntu. Aby to skonfigurować, uruchom aplikację QuickGUI na pulpicie Ubuntu. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Znajdź przycisk „Utwórz nowe maszyny” w aplikacji Quickgui i kliknij go myszą. Następnie znajdź sekcję „System operacyjny” i kliknij przycisk „Wybierz”.

Krok 2: Po kliknięciu przycisku „Wybierz” na ekranie pojawi się wyskakujące okienko. To wyskakujące okienko zawiera listę dostępnych systemów operacyjnych Linux.

Przejrzyj wyskakujące okno sekcji „Mac OS” i kliknij ją myszą, aby poinformować Quickgui, że chcesz skonfigurować maszynę wirtualną Mac OS.

Krok 3: Znajdź przycisk „Wersja” i kliknij go myszą, aby wyświetlić menu wersji Mac OS. Następnie wybierz „Monterey” w menu, aby poinformować Quickgui, że chcesz utworzyć maszynę wirtualną Mac OS Monterey.

Krok 4: Wybierz przycisk „Pobierz” w Quickgui, aby pobrać i skonfigurować maszynę wirtualną Mac OS Monterey. Pamiętaj, że ten proces pobierania/konfigurowania może zająć trochę czasu.

Instalowanie systemu Mac OS Monterey w maszynie wirtualnej

Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku, aby zainstalować system Mac OS Monterey na maszynie wirtualnej Quickemu.

Krok 1: Znajdź przycisk „Zarządzaj istniejącymi maszynami” w aplikacji Quickgui i kliknij go myszą. Po wybraniu przycisku Quickgui wyświetli listę dostępnych maszyn wirtualnych.

Krok 2: Przejrzyj listę maszyn wirtualnych w Quickgui pod kątem „macos-monterey” i kliknij przycisk „odtwórz”, aby uruchomić maszynę wirtualną. Po uruchomieniu maszyny wirtualnej kliknij w oknie maszyny wirtualnej, podświetl ikonę złożonego dysku i naciśnij Enter, aby załadować instalator Mac OS.

Krok 3: W instalatorze systemu Mac OS zlokalizuj „Narzędzie dyskowe” i kliknij je myszą. Kliknięcie tego przycisku spowoduje przejście do edytora partycji Mac OS.

W aplikacji „Disk Utility” znajdź „Apple Inc. VirtIO Block Media” na pasku bocznym i wybierz go. Następnie kliknij „Wymaż”, aby usunąć i sformatować dysk. Pamiętaj, aby wybrać Mac OS Extended (Journaled) jako „Format”.

Po zakończeniu kliknij czerwony przycisk, aby zamknąć Narzędzie dyskowe.

Krok 4: Znajdź „Zainstaluj ponownie macOS Monterey” i kliknij go, aby zainstalować Mac OS. Następnie kliknij „Kontynuuj”, aby zainstalować system operacyjny na maszynie wirtualnej na następnej stronie. Po zakończeniu instalacji będziesz mógł korzystać z systemu Mac OS Monterey na Ubuntu.