01/20/2022

Jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 11?

Udostępnij teraz w social media:

System Windows 11 przeprojektował aplikację Ustawienia. Ma nie tylko inny wygląd, ale także sposób grupowania ustawień. Jeśli uaktualnisz do systemu Windows 11, nie tylko będziesz musiał przyzwyczaić się do nowego projektu Ustawień, ale także będziesz musiał ponownie dowiedzieć się, gdzie znajdują się niektóre ważne ustawienia. Zabawa.

Rozwiązywanie problemów w systemie Windows 11

Windows 10 ma dedykowane aplikacje do rozwiązywania problemów dla różnych komponentów, a Windows 11 też je ma. Jedynym problemem jest to, że ponieważ aplikacja Ustawienia została przeprojektowana i zrestrukturyzowana, narzędzia do rozwiązywania problemów zostały przeniesione. Od użytkowników zależy, czy ich nowa lokalizacja jest lepsza niż umieszczanie jej w Aktualizacji i zabezpieczeniach, ale ważne jest to, że nadal tam są.

Sprawdź -   Jak używać nazwy folderu do zmiany nazw plików w systemie Windows 10

Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 11

Aby uruchomić jedno z wielu narzędzi do rozwiązywania problemów w systemie Windows 11, wykonaj następujące kroki.

Stuknij skrót klawiaturowy Win + I, aby otworzyć aplikację Ustawienia.
Przejdź do Systemu.
Przewiń w dół i wybierz Rozwiązywanie problemów.
Kliknij Inne narzędzia do rozwiązywania problemów.

Wybierz narzędzie do rozwiązywania problemów, które chcesz uruchomić, a zostanie ono natychmiast uruchomione.
Następnie możesz zastosować lub pominąć zalecane poprawki.

Nowy układ zmniejszył liczbę kliknięć potrzebnych do uruchomienia narzędzia do rozwiązywania problemów. W systemie Windows 10 musisz wybrać narzędzie do rozwiązywania problemów, a następnie kliknąć przycisk Uruchom. Jest to trochę zbędne i zostało to naprawione. Nadal będziesz widzieć te same narzędzia do rozwiązywania problemów, które zrobiłeś w systemie Windows 10. Jak dotąd nie wydaje się, aby dodano jakieś nowe narzędzia do rozwiązywania problemów.

Sprawdź -   Jak usunąć plik lub folder używany w systemie Windows 10

Możesz wyszukiwać i uruchamiać narzędzia do rozwiązywania problemów z wyszukiwania systemu Windows. Tak jest szybciej. Jeśli czujesz się bardziej komfortowo z wyszukiwarką systemu Windows lub rutynowo używasz go do otwierania aplikacji, może być odpowiednie otwarcie z niego narzędzi do rozwiązywania problemów.

Wniosek

Windows 11 to głównie zmiana kosmetyczna, a niektóre jej zmiany nie mają do końca sensu. Do systemu operacyjnego dodano nowe funkcje, ale prawdopodobnie nie będą one używane przez przeciętnego użytkownika systemu Windows (na przykład uruchamianie aplikacji na Androida ze sklepu z aplikacjami Amazon w systemie Windows 11). Pierwszą rzeczą, jaką przeciętny użytkownik systemu Windows zobaczy w systemie Windows 11, jest nowy interfejs użytkownika i wkrótce będzie musiał dowiedzieć się, gdzie wszystko jest. Panel sterowania jest nadal obecny i nie uległ zmianie. Nie ma nawet mrocznego motywu. Nadal ma większość wszystkich ustawień systemu Windows i prawdopodobnie pozostanie tak przez jakiś czas. Jeśli nie lubisz przekopywać się przez nową aplikację Ustawienia, możesz zamiast tego spróbować użyć Panelu sterowania.

Sprawdź -   Jak korzystać z trybu incognito w YouTube na Androida

x