Udostępnij teraz w social media:

Jeśli system Windows 10 nie uruchomi się kilka razy z rzędu, w końcu zostaniesz przeniesiony do menu Rozwiązywanie problemów, w którym masz do dyspozycji wiele opcji / narzędzi do rozwiązania problemu. Jeśli jesteś na komputerze, możesz przejść do aplikacji Ustawienia i w opcjach odzyskiwania możesz uzyskać dostęp do menu rozwiązywania problemów. Jeśli chcesz uruchomić menu Rozwiązywanie problemów bez nieudanego uruchomienia i bez przechodzenia przez aplikację Ustawienia, możesz. To naprawdę kwestia naciśnięcia odpowiedniego klawisza we właściwym czasie.

Menu Uruchom, aby rozwiązać problemy

Istnieje wiele sposobów uruchomienia z menu Rozwiązywanie problemów, ale omówimy metody, których możesz użyć, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do pulpitu. Z pulpitu łatwo jest uzyskać dostęp do menu, ale z czystego / świeżego rozruchu nie jest to takie proste.

Sprawdź -   Jak ukryć skróty do witryny na stronie nowej karty Chrome

Naciśnij klawisz F11

Pierwszą i najłatwiejszą metodą uruchomienia w menu Rozwiązywanie problemów jest włączenie komputera i naciśnięcie klawisza F11. Upewnij się, że stukasz go wielokrotnie i od razu zaczynasz to robić. Jeśli system ma tendencję do szybkiego uruchamiania się, być może trzeba będzie wykonać kilka prób uruchomienia w menu rozwiązywania problemów.

W przypadku, gdy klawisz F11 nie działa, spróbuj nacisnąć F8 lub Shift + F8. Może to działać lub nie, ale warto spróbować, jeśli klawisz F11 nie.

Nośnik instalacyjny

Nośnik instalacyjny, tj. USB, którego możesz użyć do zainstalowania systemu Windows 10, może być również użyty do rozwiązania problemów z systemem Windows 10. Sztuczka polega na zdobyciu nośnika instalacyjnego, gdy nie możesz uruchomić komputera z pulpitu. Będziesz musiał użyć innego systemu, ale gdy będziesz mieć do niego dostęp, tworzenie nośników instalacyjnych jest łatwe. Możesz go pobrać bezpłatnie ze strony Microsoft. Nie ma potrzeby wprowadzania klucza licencyjnego.

Sprawdź -   Jak usunąć klucz produktu z rejestru w systemie Windows 10

Podłącz USB do systemu i upewnij się, że jest ustawiony na uruchamianie z urządzenia USB. Nośnik instalacyjny zapewnia opcje instalacji systemu Windows 10 lub rozwiązania problemów z bieżącą instalacją.

Wymuś wyłączenie przy starcie

Jeśli wszystko inne zawiedzie, ta metoda zadziała. Włącz system i zanim będzie można go uruchomić na pulpicie, wymuś zamknięcie go, przytrzymując przycisk zasilania. Powtórz to co najmniej 3-5 razy, a ostatecznie pojawi się menu Rozwiązywanie problemów. Ta metoda nie powinna mieć żadnych skutków ubocznych ani nie powinna uszkadzać plików w systemie.