Jak uruchomić Slack zminimalizowany w tle w systemie Windows 10

Slack stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji w miejscu pracy. Działa na komputerach Mac, Windows, Linux i w większości nowoczesnych przeglądarek internetowych. Jedyną niewielką wadą korzystania ze Slacka w przeglądarce internetowej jest to, że musisz go otworzyć samodzielnie. Nie można ustawić jego uruchamiania podczas uruchamiania. Jednak dzięki dedykowanym aplikacjom komputerowym Slack można łatwo ustawić tak, aby uruchamiał się po uruchomieniu systemu. W systemie Windows 10 funkcja rozruchu przy uruchomieniu działa świetnie, ale aplikacja uruchamia się na pierwszym planie, a nie w tle.

Slack ma szczegółowe instrukcje na temat tego, jak uruchomić go zminimalizowane w tle podczas uruchamiania, ale te instrukcje są nie tylko przestarzałe, wydaje się, że funkcja, do której się odnoszą, została usunięta lub nigdy nie działała od samego początku. W tym celu, jeśli używasz aplikacji w systemie Windows 10, możesz uruchomić Slack zminimalizowany w tle za pomocą małego skryptu.

Uruchom Slack zminimalizowane w tle

Skrypt, którego będziemy używać do tego celu, to skrypt AutoHotKey, więc upewnij się, że masz zainstalowany AutoHotKey w swoim systemie.

Następnie musisz także wiedzieć, jakiego typu używasz aplikacji, tj. Aplikacji komputerowej lub aplikacji ze Sklepu Windows. Będzie to miało znaczenie podczas tworzenia skryptu.

W przypadku aplikacji komputerowej odpowiednia będzie następująca ścieżka.

C:Program Files (x86)SlackSlack.exe

W przypadku aplikacji Sklep Windows należy użyć następującej ścieżki w skrypcie.

%USERPROFILE%AppDataLocalMicrosoftWindowsAppsslack.exe

Tworzenie skryptu AHK

Otwórz Notatnik i wklej w nim następujące elementy. Upewnij się, że zmieniłeś ścieżkę w pierwszym wierszu po „Uruchom” na właściwą dla rodzaju uruchomionej aplikacji.

Run, %USERPROFILE%AppDataLocalMicrosoftWindowsAppsslack.exe, , Hide  WinWait, ahk_exe slack.exe  Loop, 50 { WinClose, ahk_exe slack.exe Sleep, 200 }

Zapisz skrypt z rozszerzeniem AHK i przenieś go do folderu Autostart. Aby przenieść go do folderu Autostart, dotknij skrótu klawiaturowego Win + R, aby otworzyć pole uruchamiania. W polu Uruchom wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter.

shell:startup

Przenieś właśnie utworzony skrypt do folderu, który zostanie otwarty.

Następnie otwórz Slack i kliknij strzałkę obok nazwy swojego miejsca pracy. Z menu wybierz Preferencje. Przejdź do Zaawansowane i upewnij się, że opcja „Pozostaw aplikację działającą w obszarze powiadomień, gdy okno jest zamknięte” jest włączona.

Następnym razem, gdy uruchomisz komputer, Slack otworzy się cicho i zminimalizuje do zasobnika systemowego. Prawdopodobnie zobaczysz pełne okno na ułamek sekundy na pulpicie, ale zamknie się ono automatycznie.