Jak ustawić bieganie lub jazdę jako prywatną na Strava

Udostępnij teraz w social media:

Strava nie ma najlepszej reputacji w zakresie prywatności i domyślnie wszystkie Twoje działania są publiczne i widoczne dla wszystkich. Możesz jednak zmienić ustawienia prywatności w dowolnej aktywności.

Te trzy opcje to:

Widoczne dla wszystkich, niezależnie od tego, czy mają konto Strava, czy nie
Widoczne dla Twoich obserwujących
Widoczne tylko dla Ciebie

Sugerujemy, abyś postępował zgodnie z naszym przewodnikiem, aby zablokować ustawienia prywatności Strava, aby co najwyżej tylko zatwierdzeni obserwatorzy mogli zobaczyć Twoje działania. Jeśli jednak chcesz pojawiać się w rankingach segmentów Strava, Twoje działania (lub przynajmniej te najlepsze) muszą być publiczne. Oto jak nim zarządzać.

W Twoim komputerze

Aby zarządzać ustawieniami prywatności Strava na komputerze, przejdź do Witryna Strava, wyświetl aktywność, dla której chcesz zmienić ustawienia prywatności, i kliknij ikonę „Edytuj” (ołówek) na pasku bocznym.

W sekcji „Kontrola prywatności” zmień „Kto może zobaczyć” na „Wszyscy”, „Obserwatorzy” lub „Tylko Ty” – w zależności od wybranej opcji.

Możesz także zaznaczyć „Ukryj dane tętna”, jeśli chcesz tylko zachować to w tajemnicy.

opcje

Dzięki aplikacji Strava

W aplikacji Strava na iPhone’a i Androida przejdź do czynności, dla której chcesz zmienić ustawienie prywatności. Kliknij ikonę „Ustawienia” (trzy małe kropki), a następnie kliknij „Edytuj”.

Przewiń w dół do „Kontrola prywatności” i zmień „Kto może zobaczyć” na „Wszyscy”, „Obserwujący” lub „Tylko Ty” – w zależności od tego, kto ma widzieć Twój bieg.

  Jak dodawać i usuwać komentarze w programie Word

Możesz także włączyć opcję „Ukryj dane tętna”, jeśli chcesz je ukryć.

edytować na telefonie komórkowym

Uczynienie wszystkich przeszłych działań prywatnymi

Jeśli korzystasz ze Strava od jakiegoś czasu i chcesz zbiorczo edytować ustawienia prywatności swoich wcześniejszych działań, możesz to zrobić tylko za pomocą przeglądarki internetowej. Przejdź do Strava i przejdź do Ustawienia> Prywatność. W sekcji „Edytuj poprzednie działania” wybierz „Widoczność działań”, a następnie kliknij „Dalej”.

zmiana wszystkich ustawień

Wybierz „Wszyscy”, „Obserwujący” lub „Tylko Ty”, a następnie kliknij „Dalej”.

Potwierdź swój wybór, a Strava zaktualizuje ustawienia prywatności wszystkich działań jednocześnie. Jeśli są jakieś działania, które chcesz, aby były publiczne, abyś mógł znaleźć się na tablicy wyników, możesz indywidualnie zmienić ich ustawienia prywatności.

  Jak zaktualizować system do Ubuntu 20.04 LTS

Domyślnie Strava udostępnia wiele informacji, o których możesz nie wiedzieć. Upewnij się, że korzystasz z dostępnych kontroli prywatności, aby zachować kontrolę.

x