Jak ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę

Z udziałem w rynku wynoszącym 64 procent na urządzeniach mobilnych i 67 procent na komputer stacjonarny / laptop Jak dotąd w 2019 roku Google Chrome jest obecnie najczęściej instalowaną przeglądarką internetową. Oto, jak ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę urządzenia.

W tym przewodniku pokażemy, jak ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę internetową w systemach Windows, macOS, Android i iOS.

Uwaga: aby ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę, musisz ją najpierw pobrać i zainstalować. Windows i macOS mogą go pobrać z Witryna Google podczas iOS i Android korzystać z szanowanych sklepów z aplikacjami.

Ustaw Google Chrome jako domyślną przeglądarkę w systemie Windows

Otwórz ustawienia systemu, naciskając klawisz Windows + I, a następnie kliknij „Aplikacje”.

Otwórz aplikację Ustawienia i kliknij

W okienku po lewej stronie kliknij „Domyślne aplikacje”.

Kliknij

Znajdź sekcję Przeglądarka internetowa, kliknij swoją bieżącą domyślną przeglądarkę, a następnie przewiń listę i wybierz „Google Chrome”.

W obszarze Przeglądarka internetowa kliknij bieżące ustawienie domyślne, a następnie na wyświetlonej liście kliknij opcję Google Chrome.

Zamknij Ustawienia i to wszystko. Chrome jest teraz domyślną przeglądarką internetową.

Ustaw Google Chrome jako domyślną przeglądarkę w systemie macOS

Uruchom Chrome i kliknij Chrome> Preferencje na pasku menu lub naciśnij Cmd +, aby przejść bezpośrednio do menu ustawień.

Kliknij Chrome> Preferencje na pasku menu ”.  width = ”604 ″ height =” 562 ″ onload = ”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”  onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p>
<p> W panelu po lewej stronie kliknij „Domyślna przeglądarka”. </p>
<p> <img ładowanie =

W sekcji Domyślna przeglądarka kliknij „Ustaw jako domyślną”.

Kliknij

Pojawi się okno dialogowe z pytaniem, czy chcesz zmienić domyślną przeglądarkę internetową. Kliknij „Użyj Chrome”.

Kliknij

Jeśli nie widzisz przycisku „Ustaw jako domyślną”, Chrome jest już domyślną przeglądarką internetową.

Ustaw Google Chrome jako domyślną przeglądarkę na iPhonie / iPadzie (rodzaj)

Chociaż nie możesz zastąpić domyślnej przeglądarki w systemie iOS lub iPadOS – bez Jailbreaking – możesz znacznie ułatwić dostęp do Google Chrome, dodając aplikację do stacji dokującej na urządzeniu.

Najpierw zwolnij miejsce w stacji dokującej, usuwając aplikację, aby zwolnić miejsce. Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj aplikację w stacji dokującej, aż ikona zacznie drgać i pojawi się „X”. Następnie przeciągnij aplikację w górę i upuść ją na ekranie głównym.

iOS iPadOS Długie naciśnięcie Move App

Teraz naciśnij i przytrzymaj aplikację Chrome, a następnie przeciągnij i zwolnij ją do stacji dokującej.

iOS iPadOS Move App to Dock

Kliknij „Gotowe” w prawym górnym rogu, aby zapisać zmiany.

iOS iPadOS Stuknij Gotowe, aby zapisać

Jeśli to nie robi tego za Ciebie i nadal nie masz ochoty na Jailbreaking, możesz użyć wbudowanej aplikacji Skróty, aby zautomatyzować proces otwierania linków.

Najpierw dodaj „Otwórz w przeglądarce Chrome„Skrót do Twojego urządzenia. Po wejściu do aplikacji skrót zostanie dodany do arkusza udostępniania telefonu lub tabletu.

Następnym razem, gdy otworzysz łącze w Safari, stuknij przycisk udostępniania u dołu przeglądarki. Przewiń w dół w arkuszu udostępniania i wybierz „Otwórz w Chrome”. Adres URL strony internetowej zostanie skopiowany do schowka, a następnie wklejony i otwarty w aplikacji Chrome.

Arkusz udostępniania iOS iPadOS Otwórz w przeglądarce Chrome

Ustaw Google Chrome jako domyślną przeglądarkę w systemie Android

Domyślnie większość telefonów z systemem Android ma wstępnie zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome jako domyślną przeglądarkę internetową. Jednak niektóre urządzenia mają niestandardowe ROM-y, które zastępują ustawienia domyślne przeglądarki. Może być konieczna instalacja Google Chrome ze Sklepu Play, jeśli nie jest jeszcze zainstalowany.

Następnie otwórz aplikację Ustawienia Androida, przewijaj, aż zobaczysz „Aplikacje”, i dotknij jej.

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij

Teraz dotknij „Domyślne aplikacje”.

Kran

Przewijaj, aż zobaczysz ustawienie oznaczone jako „Przeglądarka”, a następnie dotknij go, aby wybrać domyślną przeglądarkę.

Przewiń w dół i dotknij

Z listy przeglądarek wybierz „Chrome”.

Z wyświetlonej listy dotknij Chrome.

Możesz zamknąć ustawienia. Następnym razem, gdy klikniesz link, otworzy się on w Chrome.

To wszystko. Teraz za każdym razem, gdy otworzysz link z zewnętrznej aplikacji, Chrome zostanie wybrana jako domyślna przeglądarka internetowa dla zadania.