Jak ustawić GIF jako tapetę na żywo na swoim iPhonie

W How-To Geek uważamy, że funkcja Live Wallpaper na iOS jest całkiem fajna, chociaż jest niedostatecznie wykorzystywana. Jeśli nie chcesz spędzać czasu na tworzeniu własnej wspaniałej tapety na żywo, jedną z najlepszych opcji jest użycie GIF-a.

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy na iPhonie, jest do tego aplikacja. W tym przypadku, to jest GIPHY, jedna z najlepszych aplikacji GIF na iOS. Pobierz go i zacznijmy.

Otwórz GIPHY i wyszukaj GIF, który Ci się podoba. Podczas patrzenia należy pamiętać o kilku kwestiach:

Tapeta Twojego iPhone’a jest pionowa. Jeśli nie chcesz bardzo małego lub bardzo przyciętego GIF-a, powinieneś poszukać czegoś, co również jest pionowe.
Animowane tapety są przez większość czasu nieruchome. Powinieneś wybrać coś, w którym nieruchoma rama wygląda dobrze.
GIF-y mają zazwyczaj niską jakość obrazu. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie czegoś wysokiej jakości. Będzie wyglądać znacznie lepiej.

Po krótkich poszukiwaniach znalazłem ten niesamowity GIF z Flandrii.

Po znalezieniu GIF-a otwórz go i dotknij trzech małych kropek w prawym dolnym rogu. Następnie wybierz „Konwertuj na Live Photo”.

Będziesz mieć dwie opcje: Zapisz jako zdjęcie na żywo (pełny ekran) i Zapisz jako zdjęcie na żywo (Dopasuj do ekranu).

Pełny ekran przycina GIF, więc zajmuje cały wyświetlacz twojego iPhone’a, podczas gdy Fit to Screen dodaje czarne paski. Wybierz tę, którą chcesz, a zdjęcie na żywo zostanie zapisane w rolce z aparatu. Sugerowałbym wypróbowanie obu i sprawdzenie, który z nich działa lepiej dla Ciebie.

Teraz nadszedł czas, aby ustawić tapetę. Wybierz kolejno opcje Ustawienia> Tapeta> Wybierz nową tapetę.

Wybierz „Live Photos”, a następnie właśnie zapisane zdjęcie na żywo. Ustaw plik GIF tak, jak chcesz, a następnie kliknij „Ustaw”. Możesz wybrać, czy chcesz, aby był widoczny na ekranie blokady, ekranie głównym czy na obu.

A gdy to zrobisz, będziesz mieć głupi, seksowny nowy GIF jako tło.

Ustawienie ulubionego GIF-a jako tapety to świetny sposób na dodanie osobowości do tego samego telefonu, którego używają miliony innych osób. Możesz nawet tworzyć i ustawiać własne pliki GIF.

x