Udostępnij teraz w social media:

Elementy w folderach w Finderze można sortować i grupować na różne sposoby. Masz zwykłe opcje sortowania według daty, sortowania według typu, opcji sortowania według rozmiaru, sortowania według znaczników i wiele innych. Możesz jednak zauważyć, że po ustawieniu domyślnej grupy folderów w Finderze dla określonego folderu, resetuje się. Po ponownym odwiedzeniu grupy znikają, a Twoje pliki korzystają z domyślnych reguł sortowania. Oto, jak ustawić domyślne grupowanie plików dla folderu w Finderze i sprawić, by się trzymało.

Domyślne foldery grupujące

Można to zrobić na dwa sposoby. Wybierz to, co lubisz najbardziej, chociaż żadne nie jest lepsze ani wygodniejsze od drugiego.

Sprawdź -   7 najlepszych aplikacji pogodowych dla systemu Linux

Włącz grupy z menu kontekstowego

Przejdź do folderu, dla którego chcesz ustawić widok sortowania. Kliknij w nim prawym przyciskiem myszy iw menu kontekstowym wybierz opcję „Użyj grup”. Kliknij folder jeszcze raz prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Grupuj według”. Z podmenu wybierz sposób sortowania plików w folderze, tj. Według znacznika, daty, rozmiaru itp.

Finder Zobacz opcje

Otwórz folder, dla którego chcesz ustawić widok sortowania. Na pasku menu przejdź do Widok> Pokaż opcje widoku. Upewnij się, że masz opcje widoku dla folderu, a nie na pulpicie. W oknie, które zostanie otwarte, znajduje się menu rozwijane „Grupuj według”. Otwórz i wybierz sposób grupowania plików w folderze. O to chodzi.

Sprawdź -   Jak współpracować przy Microsoft Whiteboard

Gdy następnym razem otworzysz folder, bez względu na to, czy nastąpi to po ponownym uruchomieniu komputera, czy też po wybudzeniu komputera Mac ze stanu uśpienia, grupa nadal będzie się trzymać. Wszelkie nowe pliki, które dodasz, zostaną również odpowiednio zgrupowane.

Ta opcja jest ustawiana dla poszczególnych folderów, jednak zauważysz, że w oknie Opcje widoku znajduje się przycisk „Użyj jako domyślnych”. Jeśli go klikniesz, to samo grupowanie zostanie zastosowane na całej planszy do wszystkich folderów. Jeśli zawsze wolisz sortować pliki w określony sposób, jest to sposób na zrobienie tego. Będzie to dotyczyć wszystkich folderów, które obecnie masz, i wszystkich nowych folderów, które utworzysz. Nadal możesz selektywnie zmieniać grupowanie dla określonego folderu. Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić okno Opcje widoku dla tego folderu i wybrać inną metodę grupowania.

Sprawdź -   Jak naprawić ciągłe miganie wskaźnika baterii firmy Dell

macOS jest dość elastyczny w niektórych obszarach, szczególnie jeśli chodzi o niestandardowe ustawienia plików i folderów.