Jak ustawić jedną tapetę na dwóch ekranach za pomocą Superpaper

Próbujesz skonfigurować tapety w konfiguracji Linux z dwoma monitorami? Czy jesteś sfrustrowany tym, że środowisko pulpitu systemu Linux nie obsługuje wielu tapet monitorujących? Możemy pomóc! Śledź, jak pokazujemy, jak ustawić jedną tapetę na dwóch ekranach za pomocą Superpaper!

Instalowanie Superpaper w systemie Linux

Superpaper to doskonała aplikacja, ale nie jest wstępnie instalowana w żadnym systemie operacyjnym Linux. W rezultacie musimy pokazać, jak zainstalować aplikację na platformie Linux, zanim wyjaśnimy, jak używać jej do ustawiania tapety.

Aby zainstalować aplikację Superpaper, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji wiersza polecenia opisanymi poniżej.

Pyton

Podstawowym sposobem instalacji Superpaper jest menedżer pakietów Python 3 (AKA Pip3). Aby rozpocząć instalację, upewnij się, że masz skonfigurowanego menedżera pakietów Pip3 w swoim systemie.

Aby zainstalować Pip3, sprawdź w menedżerze pakietów swojego komputera z Linuksem „python3-pip” lub „python-pip”. Po uruchomieniu narzędzia Pip3 użyj poniższej komendy pip3 install, aby zainstalować aplikację Superpaper.

pip3 install --user -U superpaper

Wraz z instalacją Superpaper musisz zainstalować pakiet WXPython. Bez WXPython interfejs użytkownika Superpaper nie będzie działał poprawnie. Aby go zainstalować, użyj poniższej komendy pip3 install.

pip3 install --user wxpython

Pamiętaj, że podczas instalacji narzędzie Pip3 może nieoczekiwanie zakończyć pracę lub wystąpić problemy. Jeśli wystąpią problemy, ponownie uruchom polecenia instalacyjne.

AppImage

Twórca Superpaper ma eksperymentalny AppImage gotowy do użycia. Nie jest doskonały i czasami może niespodziewanie zakończyć pracę, ale jest świetną alternatywą dla osób, które nie chcą zajmować się Pythonem i Pip3.

Aby uzyskać najnowszą aplikację Superpaper AppImage, otwórz okno terminala i skorzystaj z narzędzia do pobierania wget, aby ją pobrać.

wget https://github.com/hhannine/superpaper/releases/download/v2.0.2/Superpaper-2.0.2-x86_64.AppImage

Dostępny jest również AppImage zbudowany z bazą kodu Ubuntu 16.04. Użyj poniższego polecenia wget, aby pobrać najnowszą wersję.

https://github.com/hhannine/superpaper/releases/download/v2.0.2/Superpaper-2.0.2-x86_64-ubuntu1604base.AppImageThis logo will slowly fill up as the upgrading process goes on. B

Po pobraniu aplikacji Superpaper AppImage zaktualizuj jej uprawnienia za pomocą chmod.

sudo chmod +x Superpaper-2.0.2-*.AppImage

Po zaktualizowaniu uprawnień do pliku AppImage otwórz menedżera plików systemu Linux i kliknij dwukrotnie Superpaper AppImage, aby uruchomić program. Lub uruchom następujące polecenie terminalu.

./Superpaper-2.0.2-*.AppImage

Pakiet Snap

Aplikacja Superpaper nie jest jeszcze dostępna w sklepie Snap, jednak deweloper udostępnia Snap na swoim komputerze Strona wydania GitHub. Jeśli chcesz go wypróbować, upewnij się, że masz zainstalowane środowisko uruchomieniowe Snapd, i wpisz poniżej polecenie instalacji.

Uwaga: Snap Snap w Superpaper jest bardzo prymitywny i nieaktualny w porównaniu do wydań Python i AppImage. Nie używaj wersji Snap aplikacji, chyba że jesteś niezadowolony z innych metod instalacji.

wget https://github.com/hhannine/superpaper/releases/download/v1.2.0/superpaper_1.2.0_amd64_experimental_classic.snap  sudo snap install superpaper_1.2.0_amd64_experimental_classic.snap --classic --dangerous

Używanie Superpaper do ustawienia tapety na wielu monitorach

Aby ustawić tapetę w Superpaper, zacznij od otwarcia aplikacji na pulpicie, wyszukując „Superpaper” w menu aplikacji. Po otwarciu Superpaper postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby ustawić tapetę.

Krok 1: Znajdź pole „Nazwa profilu” i wpisz nazwę nowego profilu Superpaper. Aplikacja nie będzie działać bez zapisanego profilu.

Krok 2: Kliknij przycisk „Zapisz”, aby zapisać nowo utworzony profil Superpaper.

Krok 3: Znajdź przycisk „Przeglądaj” i kliknij go. Po kliknięciu przycisku „Przeglądaj”, użyj przeglądarki plików, aby zlokalizować tapetę, której chcesz używać z aplikacją Superpaper, i kliknij ją myszą.

Krok 4: Po wybraniu tapety, której chcesz używać w Superpaper, kliknij przycisk „Dodaj źródło”. Wybierając „Dodaj źródło”, dodasz go do Superpaper jako użytecznej tapety.

Krok 5: Znajdź obszar „Ścieżki tapet” dla tapety dodanej do Superpaper. Kliknij obraz tapety myszką. Po kliknięciu obrazu tapety zobaczysz jego podgląd w Superpaper.

Kliknij przycisk „Zastosuj”, aby natychmiast zastosować nową tapetę na pulpicie systemu Linux.

Pokaz slajdów

Chcesz, aby Twoja tapeta Superpaper skonfigurowała pokaz slajdów z różnymi tapetami? Wykonaj następujące czynności.

Krok 1: Kliknij „Przeglądaj”, aby dodać folder tapet do Superpaper.

Krok 2: Wybierz przycisk „Dodaj źródło”, aby dodać folder tapet jako źródło tapet Superpaper.

Krok 3: Znajdź obszar „Pokaz slajdów tapety” i zaznacz pole obok „Pokaz slajdów”. Wybranie tej opcji spowoduje włączenie funkcji pokazu slajdów.

Krok 4: Wybierz folder tapet w Superpaper. Następnie kliknij przycisk „Zastosuj”, aby włączyć pokaz slajdów.

Chcesz wyłączyć pokaz slajdów? Znajdź pole „Pokaz slajdów” i odznacz je. Po odznaczeniu pola znajdź przycisk „Zastosuj” i kliknij go, aby zastosować nowe ustawienia.

newsblog.pl

BIULETYN