Jak ustawić kanał Discord tylko do odczytu

Kanały na serwerach Discord pomagają użytkownikom angażować się w dyskusje tematyczne lub tematyczne w odpowiednich miejscach. Chociaż kanały Discord są z natury przydatne do zachęcania do różnorodnych dyskusji na różne tematy, zdarzają się sytuacje, w których administratorzy serwera lub moderatorzy chcą przekazać ważną wiadomość wszystkim członkom serwera. I nie chcą, aby wszyscy członkowie zalewali kanał odpowiedziami i wygłupami. W tym miejscu pojawiają się kanały tylko do odczytu, aw tym artykule wyjaśniliśmy, jak tworzyć kanały Discord tylko do odczytu na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Stwórz kanał Discord tylko do odczytu (2022)

Utwórz kanał tylko do odczytu na Discordzie (komputer/witryna)

1. Otwórz serwer Discord i kliknij ikonę „+” obok sekcji „Kanały tekstowe” na lewym pasku bocznym, aby utworzyć nowy kanał tekstowy.

2. Nazwij swój kanał i kliknij „Utwórz kanał”, aby udostępnić kanał na swoim serwerze.

3. Następnie najedź kursorem na kanał, który właśnie utworzyłeś i kliknij ikonę koła zębatego „Ustawienia” obok nazwy kanału, aby uzyskać dostęp do jego ustawień.

4. Przewiń w dół i wyłącz uprawnienia dla „Wysyłaj wiadomości”, „Wysyłaj wiadomości w wątkach”, „Twórz publiczne wątki” i „Twórz prywatne wątki”. Po zakończeniu kliknij „Zapisz zmiany”, aby potwierdzić, że użytkownicy mogą czytać tylko wiadomości wysłane w tym kanale.

5. I to wszystko! Pomyślnie utworzyłeś kanał tylko do odczytu na Discord. Członkowie serwera nie będą mogli wysyłać wiadomości na tym kanale. Jeśli chcesz zezwolić moderatorom serwera na wysyłanie wiadomości w kanale tylko do odczytu, sprawdź następną sekcję.

Zezwalaj administratorom na wysyłanie wiadomości w kanałach Discord tylko do odczytu

Powinieneś stworzyć nową rolę dla administratorów (lub moderatorów), aby umożliwić im wysyłanie wiadomości w kanałach tylko do odczytu. Jeśli masz aktywny serwer ze skonfigurowanymi rolami administratora, możesz przejść do siódmego kroku, aby umożliwić administratorom wysyłanie wiadomości tylko do odczytu.

1. Otwórz serwer Discord i kliknij jego nazwę w lewym górnym rogu. Z wyświetlonej listy opcji kliknij „Ustawienia serwera”.

2. Ze strony ustawień serwera przejdź do zakładki „Role” i kliknij przycisk „Utwórz rolę”, aby utworzyć nową rolę.

3. Powinieneś teraz nazwać rolę i wybrać dla niej kolor. Na przykład ustawiłem tutaj nazwę roli na „admin”. Ale możesz także wybrać „mod lub moderator”, w zależności od twoich preferencji.

4. Przejdź do zakładki „Zarządzaj członkami” i kliknij „Dodaj członków”, aby dodać członków z prawem zapisu do kanałów tylko do odczytu.

5. Wybierz członków i kliknij „Dodaj”, aby nadać im rolę administratora.

6. Następnie kliknij „Zapisz zmiany”, aby potwierdzić zaktualizowaną listę członków.

7. Kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia obok nazwy kanału, aby uzyskać dostęp do jego strony ustawień.

8. Teraz kliknij przycisk „+” obok „Role/Członkowie”, aby wyświetlić wszystkie role i członków na serwerze.

9. Tutaj wybierz „admin” lub cokolwiek nazwałeś nową rolę, aby przejść dalej.

10. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia kanału tekstowego” dla roli administratora i włącz uprawnienia „Wyślij wiadomości”, „Wyślij wiadomości w wątkach”, „Twórz publiczne wątki” i „Twórz prywatne wątki”. Następnie kliknij „Zapisz zmiany”, aby potwierdzić zaktualizowane reguły dla tej roli. Członkowie serwera z rolą „administratora” mogą teraz wysyłać wiadomości w kanałach tylko do odczytu.

Skonfiguruj kanał Discord tylko do odczytu na urządzeniu mobilnym (Android/ iOS)

1. Otwórz aplikację Discord i kliknij ikonę „+” obok „Kanały tekstowe”. Nazwij kanał i dotknij ikony znacznika wyboru w prawym górnym rogu, aby utworzyć nowy kanał.

2. Naciśnij i przytrzymaj właśnie utworzony kanał i wybierz „Edytuj kanał”, aby wyświetlić ustawienia kanału z wyskakującego menu kontekstowego.

2. Teraz wybierz „Uprawnienia” w „Zarządzanie użytkownikami” i dotknij roli „Wszyscy”.

3. W następnej kolejności wyłącz uprawnienia „Wyślij wiadomości”, „Wyślij wiadomości w wątkach”, „Utwórz wątki publiczne” i „Utwórz wątki prywatne” i dotknij ikony Zapisz w prawym dolnym rogu. Jak widać na poniższym obrazku, członkowie serwera nie będą już mieli dostępu do wysyłania wiadomości w tym konkretnym kanale.

Zezwalaj administratorom na wysyłanie wiadomości w kanałach tylko do odczytu na urządzeniach mobilnych

Proces przyznawania administratorom (lub moderatorom) uprawnień do wysyłania wiadomości w kanałach tylko do odczytu na Discord obejmuje skonfigurowanie nowej roli i zezwolenie określonym członkom z tą rolą na wysyłanie wiadomości w kanale tylko do odczytu. Możesz przejść do piątego kroku poniżej, jeśli masz już skonfigurowaną rolę administratora na swoim serwerze.

1. Stuknij nazwę serwera i kliknij „Ustawienia” w wyskakującym menu. Teraz dotknij „Role” pod kontrolą zarządzania użytkownikami.

2. Naciśnij pływający przycisk akcji „+” w prawym dolnym rogu, aby utworzyć nową rolę. Nazwij rolę i przypisz jej kolor z następnej strony. Następnie naciśnij przycisk Zapisz.

3. Wróć do strony ustawień serwera i dotknij „Członkowie”. Znajdź członka, któremu chcesz nadać uprawnienia administratorów, i dotknij pionowego menu z trzema kropkami obok nazwy użytkownika. Musisz nadać uprawnienia administratora nowo utworzonej roli członka, aby mogli wysyłać wiadomości w kanale tylko do odczytu na Discord.

4. Następnie pozostaw pole wyboru obok zaznaczonej roli administratora, a użytkownik będzie miał teraz rolę administratora.

5. Długo naciśnij nowy kanał tekstowy, który utworzyłeś w powyższej sekcji i dotknij „Edytuj kanał”.

6. Następnie naciśnij „Uprawnienia” w sekcji „Zarządzanie użytkownikami” i wybierz rolę „admin”.

7. Zezwól na uprawnienia „Wysyłanie wiadomości”, „Wysyłaj wiadomości w wątkach”, „Tworzenie publicznych wątków” i „Tworzenie prywatnych wątków” i dotknij przycisku Zapisz, aby potwierdzić zmiany. Użytkownicy z rolą „admin” mogą teraz wysyłać wiadomości w kanałach tylko do odczytu.

Często Zadawane Pytania

P: Jak ustawić kanał Discord tylko do odczytu?

Możesz ustawić kanał Discord tylko do odczytu, zmieniając uprawnienia kanału. W tym artykule szczegółowo opisaliśmy kroki, aby Twój kanał Discord był tylko do odczytu.

P: Jak zrobić kanał z ogłoszeniami na Discordzie?

Discord oficjalnie pozwala tworzyć kanały ogłoszeń, jeśli masz serwer społeczności. W przeciwnym razie możesz po prostu utworzyć kanał, nazwać go „ogłoszeniami” i ustawić go tylko do odczytu.

P: Czy wszyscy administratorzy mogą wysyłać wiadomości na kanałach Discord tylko do odczytu?

Jeśli właściciel serwera zezwolił na wysyłanie wiadomości w kanale tylko do odczytu, możesz wysyłać wiadomości w kanałach tylko do odczytu.

Używaj kanałów tylko do odczytu do ogłoszeń na Discord

To wszystko, co musisz wiedzieć o tworzeniu kanałów tylko do odczytu na serwerze Discord. Te kanały są przydatne do udostępniania ważnych ogłoszeń wszystkim członkom serwera w dedykowanej przestrzeni, aby inni ich nie przegapili. Tymczasem, jeśli Twój serwer często staje się zbyt aktywny z wiadomościami, dowiedz się, jak włączyć tryb powolny Discord, aby opóźnić tempo wysyłania wiadomości i spowolnić rozmowy.

x