Udostępnij teraz w social media:

Użytkownicy systemu Windows lubią dostosowywać swój pulpit. System operacyjny generalnie miał miejsce na wiele zmian, nawet jeśli większość z nich jest wprowadzana za pośrednictwem aplikacji innych firm. Rainmeter to popularna aplikacja, której większość ludzi używa do zmiany sposobu działania ich systemu. Po wyjęciu z pudełka system Windows 10 pozwala zmienić kolor akcentu na dowolny, a jeśli chcesz, aby kursor pasował do niego, jest to całkiem łatwe.

Ustaw kolor akcentu na kolor kursora

Możesz zmienić kolor kursora za pomocą aplikacji innych firm. Sztuczka polega na zainstalowaniu innego kursora, ale ta metoda jest bardzo ograniczona. Musisz wyszukać motyw kursora i musi on dobrze pasować do reszty układu systemu operacyjnego.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy ekran się zacina na ekranie

W Window 10 1903 możesz zmienić kolor kursora na dowolny. Możesz użyć tej funkcji, aby ustawić kolor akcentu jako kolor kursora.

Znajdź kolor akcentu

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Personalizacja. Wybierz kartę Kolor. Twój kolor akcentu powinien być już ustawiony, ale jeśli chcesz go zmienić, zrób to najpierw. Następnie potrzebujesz kodu koloru dla koloru akcentującego.

U dołu palet kolorów kliknij przycisk „Kolor niestandardowy”.

W oknie, które się otworzy, kliknij przycisk więcej pod selektorem kolorów, a zobaczysz kod HEX dla koloru akcentu. Skopiuj go do schowka.

Ustaw kolor kursora

W aplikacji Ustawienia przejdź do grupy ustawień Ułatwienia dostępu. Wybierz zakładkę Kursor i wskaźnik. Na karcie Kursor i wskaźnik wybierz przycisk kursora myszy za pomocą koła kolorów. Następnie kliknij opcję „Wybierz niestandardowy kolor wskaźnika” w sekcji Sugerowane kolory wskaźnika.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy typ Twojej pamięci RAM to DDR3 lub DDR4 w systemie Windows 10

W oknie, które zostanie otwarte, kliknij Więcej pod selektorem kolorów, a następnie wprowadź kod HEX skopiowany wcześniej z karty Kolor.

Kliknij Gotowe, a kolor zostanie zaktualizowany, aby pasował do koloru akcentu. Ta sztuczka jest trochę niezdarna, biorąc pod uwagę, że musisz ręcznie zmieniać kolor kursora za każdym razem, gdy zmienia się kolor akcentu. Nie ma możliwości automatycznej zmiany koloru kursora. Jest to jednak natywna funkcja systemu Windows 10, więc będzie działać bezbłędnie.

Jeśli podoba Ci się pomysł, że kursor ma inny kolor, ale nie uważasz, że kolor akcentu jest odpowiedni, zawsze możesz użyć innego. Wokół kursora pojawi się czarny lub biały kontur (w zależności od wybranego koloru), aby upewnić się, że jest dobrze widoczny.

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową zdjęć z urządzenia mobilnego w systemie Linux przy użyciu programu Daemon Sync