12/08/2021

Jak ustawić kolory akcentów w systemie macOS Mojave

Udostępnij teraz w social media:

Mojave ma zgrabną małą funkcję zwaną kolorami akcentującymi. Daje to użytkownikom pewną kontrolę nad kolorem, w którym są wyświetlane wybrane, podświetlone lub możliwe do wykonania elementy w całym systemie operacyjnym. Na przykład, jeśli przejdziesz przez menu w systemie macOS, element, na który umieścisz kursor, będzie miał kolor akcentujący. Jeśli zobaczysz pole potwierdzenia, domyślną opcją będzie Twój kolor akcentujący. Wcześniej był tylko niebieski, ale możesz ustawić różne kolory akcentów w systemie macOS Mojave z pewnymi ograniczeniami.

Ustaw kolory akcentów

Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do zakładki Ogólne. Zobaczysz pole Kolor akcentu z ośmioma kolorami do wyboru. Wybierz dowolną z nich, aby ustawić kolor akcentu w systemie macOS. Te osiem kolorów to na razie jedyny wybór.

Sprawdź -   Jak zaktualizować OpenSUSE do nowej wersji

Po ustawieniu kolorów akcentów w systemie macOS zauważysz, że pole Kolor podświetlenia również zmienia się, aby dopasować się do ustawionego koloru. Jeśli chcesz, możesz niezależnie zmienić kolor podświetlenia. Nie trzeba go przywiązywać do koloru akcentującego, a jako kolor podświetlenia możesz ustawić dowolny kolor. Nie jesteś ograniczony do ośmiu. Kolor wyróżnienia to kolor używany do wyróżniania określonych pól, np. Na poniższym zrzucie ekranu kolor wyróżnienia został zastosowany wokół paska wyszukiwania.

Sprawia, że ​​wygląda dobrze

Mając do wyboru tylko osiem kolorów, może być trochę trudno wybrać kolor akcentujący, który będzie dobrze wyglądał na pulpicie. Jedną z prostych zasad, których możesz się kierować, jest wybranie koloru najbardziej zbliżonego do najczęściej występującego lub najbardziej rzadkiego koloru tła pulpitu. Zwykle użycie koloru, którego jest mało, będzie wyglądać dość dobrze.

Sprawdź -   Jak wyświetlić i usunąć wszystkie strony internetowe z danymi zapisanymi na Twoim iPhonie lub iPadzie

Jeśli chcesz się bardziej postarać, osobiście uważam, że tapety, które są głównie czarne, białe i szare, i mają jeden wyróżniający się kolor, świetnie wyglądają na Mojave. Jedyny wyróżniający się kolor może być użyty jako kolor akcentujący. Na poniższym zrzucie ekranu jest tylko odrobina czerwieni w mojej tapecie, ale sama wygląda dobrze, a czerwony akcent wygląda świetnie, mimo że jest znacznie ostrzejszy niż ten na tapecie.

Chociaż Apple może pomyśleć, że wyświadcza użytkownikom przysługę, ograniczając kolory akcentów do zaledwie ośmiu, w rzeczywistości trudniej jest znaleźć dobrą tapetę do tego pasującą.

W przeciwieństwie do tego, system Windows 10 umożliwia swobodne ustawianie kolorów akcentujących, ale wykonanie tego, w jaki sposób te kolory są stosowane, powoduje, że pulpit nie wygląda tak dobrze. Paski tytułu okien nigdy nie pasują do kafelków w menu Start. Jest z nimi wiele miejsca na ulepszenia. Dzięki Mojave użytkownicy potrzebują tylko bogatszego lub bardziej bezpłatnego wyboru kolorów.

Sprawdź -   Jak grać w Dead Rising 4 w systemie Linux

x