Jak ustawić limity aplikacji i gier na Xbox One

Grupy rodzinne Microsoft umożliwiają ograniczenie dostępu do określonych aplikacji i gier dla indywidualnych kont na Xbox One. Możesz szybko skonfigurować konto dziecka lub dodatkowe ograniczenia, aby chronić niewinne oczy przed wulgarnymi treściami.

Aby ograniczyć dostęp do określonych aplikacji i gier na Xbox One, musisz najpierw utworzyć plik Grupa rodzinna Microsoft. Po wykonaniu tej czynności będziesz mógł utworzyć konto dziecka.

Następnie musisz zalogować się na to konto na konsoli Xbox One. Aby rozpocząć, włącz konsolę Xbox i naciśnij przycisk Xbox na środku kontrolera, aby otworzyć przewodnik. Przejdź do swojego awatara w lewym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do ekranu „Zaloguj się”, a następnie wybierz „Dodaj nowy”.

Wybierz swojego awatara, a następnie wybierz

Zaloguj się na konto dziecka i wybierz, czy chcesz kontynuować konfigurację za pośrednictwem Grupa rodzinna Microsoft w przeglądarce lub na konsoli Xbox One. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, wpisz swój adres e-mail. Otrzymasz wiadomość e-mail, która przekieruje Cię do głównego centrum Twojej domeny Grupa rodzinna Microsoft. Tam możesz również ustawić szersze ograniczenia dotyczące treści dla konta dziecka.

Jeśli zdecydujesz się kontynuować na konsoli Xbox One, zostanie wyświetlony monit o zalogowanie się do konta Microsoft. Niezależnie od wybranego urządzenia wyniki będą takie same.

Xbox One

Następnie wybierz, czy chcesz, aby Twoje dziecko mogło logować się do aplikacji innych firm. Aby wyświetlić Umowę o świadczenie usług firmy Microsoft, Oświadczenie o ochronie prywatności firmy Microsoft lub dodatkowe informacje o aplikacjach innych firm, wybierz odpowiednią opcję po prawej stronie.

Plik

Postępuj zgodnie z monitami, aby potwierdzić swoją zgodę, a następnie wpisz tag gracza dla konta dziecka.

Następnie wybierz jeden z trzech poziomów zabezpieczeń, które będą określać sposób logowania się konta dziecka do konsoli Xbox One i uzyskiwania dostępu do jego zawartości i ustawień. Możesz wybrać „Brak barier”, „Zapytaj o mój klucz” lub „Zablokuj”.

Xbox One

Ponieważ użyłeś konta dziecka, które utworzyłeś w Grupa rodzinna Microsoft aby utworzyć profil dziecka na Xbox One, możesz przejść do swojego Grupa rodzinna Microsoft w dowolnej przeglądarce, aby ustawić określone ograniczenia dla aplikacji i gier.

Tam wybierz konto, które chcesz regulować, a następnie kliknij „Limity aplikacji i gier”. Tutaj możesz również przeglądać, zatwierdzać lub odrzucać wszelkie zaległe prośby o dostęp do zastrzeżonych aplikacji i gier.

Kliknij

Jeśli chcesz włączyć limity czasowe dla określonych gier, po prostu upewnij się, że opcja „Limity czasu” jest włączona.

Włącz opcję

Nawet jeśli ta opcja jest włączona, gry początkowo nadal nie mają limitu czasu. Musisz włączyć tę opcję po prawej stronie każdej gry, aby aktywować domyślny limit czasu wynoszący jedną godzinę.

Możesz również zmienić ten harmonogram indywidualnie dla dni powszednich i weekendów, klikając dowolną grę lub aplikację, aby rozwinąć jej menu. Użyj suwaka, aby wybrać, jak długo to konto może korzystać z każdej aplikacji. Użyj menu rozwijanych „Zezwól od” i „Do”, aby utworzyć okno czasowe, w którym każda aplikacja będzie dostępna.

Harmonogram dla

Aby zablokować konto przed pobieraniem, odtwarzaniem lub dostępem do aplikacji, po prostu kliknij „Zablokuj aplikację”. Jeśli chcesz zobaczyć, na jakim urządzeniu aplikacja jest zainstalowana, po prostu najedź myszą na dowolną ikonę w sekcji „Zainstalowana”.

Te elementy sterujące mogą pomóc Ci wyeliminować określone gry lub aplikacje, które uważasz za nieodpowiednie dla określonych członków rodziny. Należy jednak pamiętać, że większość dzieci obeznanych z technologią cyfrową może i znajdzie obejście większości ograniczeń wprowadzanych przez ich rodziców.