Jak ustawić limity czasu aplikacji i zablokować aplikacje na Androida

Spędzasz zbyt dużo czasu na urządzeniu z Androidem? Użyj cyfrowej aplikacji dobrostanu, aby śledzić użycie aplikacji i ustawić limity aplikacji. Chcesz spokoju? Zablokuj na chwilę określone aplikacje w trybie ostrości.

Jak ustawić zegar aplikacji w systemie Android 9 i nowszych

Cyfrowa równowaga to funkcja Google do zarządzania czasem przed ekranem. Jest dostępny na telefonach Google Pixel, urządzeniach z Androidem One (z systemem Android 9 Pie lub nowszym) i ograniczonej liczbie innych telefonów. Po pobraniu Cyfrowa równowaga app na urządzeniu, pojawia się jako element Ustawienia.

Aplikacja Cyfrowa równowaga monitoruje, ile czasu spędzasz na telefonie. Informuje, ile razy odebrałeś telefon, ile czasu spędziłeś w określonej aplikacji i ile powiadomień otrzymałeś dzisiaj.

Na podstawie tych informacji możesz podejmować decyzje dotyczące czasu spędzanego ze smartfonem. Aplikacja zapewnia również narzędzia, takie jak App Timer, aby ograniczyć wykorzystanie.

Dzięki funkcji App Timer możesz ograniczyć czas spędzany w aplikacji. Na przykład możesz skonfigurować go tak, aby korzystać z YouTube tylko przez 30 minut dziennie.

Aby to zrobić, przesuń palcem w dół w obszarze powiadomień, a następnie dotknij ikony koła zębatego, aby otworzyć Ustawienia (lub otwórz je z szuflady aplikacji). Następnie kliknij „Cyfrowa równowaga i kontrola rodzicielska”.

Na pulpicie nawigacyjnym przewiń w dół do aplikacji YouTube i dotknij ikony klepsydry obok niej.

Stuknij ikonę klepsydry obok aplikacji.

W wyskakującym okienku ustaw limit czasu, a następnie dotknij „OK”.

Kran

Gdy skończy się czas użytkowania, aplikacja zostanie wstrzymana. Jego ikona na ekranie głównym będzie wyszarzona i nie będziesz otrzymywać z niego żadnych powiadomień. Następnego dnia licznik czasu resetuje się, a aplikacja odblokowuje się ponownie.

Oczywiście zawsze możesz wrócić do aplikacji Cyfrowa równowaga i w dowolnym momencie przedłużyć lub wyłączyć licznik czasu.

Jak korzystać z trybu ostrości w systemie Android 10

Android 10 ma wbudowany tryb ostrości. W miarę upływu czasu funkcje blokowania aplikacji są nadal dość podstawowe. Wszystko, co możesz zrobić, to wybrać kilka rozpraszających aplikacji do wstrzymania po włączeniu trybu ostrości.

Działa jako ręczny przełącznik do jednoczesnego blokowania wielu aplikacji. W tym momencie nie możesz zaplanować automatycznego wstrzymywania aplikacji o określonej porze dnia; jest to jednak możliwe w przypadku niektórych aplikacji innych firm, które omówimy poniżej.

Jeśli potrzebujesz tylko szybkiego przełączenia, aby zablokować aplikacje, tryb Focus będzie dla Ciebie pomocny.

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij „Cyfrowa równowaga i kontrola rodzicielska”.

Kran

Kliknij „Pokaż swoje dane”.

Kran

Tutaj dotknij „Tryb ostrości”.

Kran

Wybierz aplikacje, które chcesz wstrzymać po włączeniu trybu ostrości. Wskaż „Włącz teraz”, aby włączyć tryb ostrości (naciśnij ten sam przycisk, aby go wyłączyć).

Kran

Możesz dodać kafelek „Tryb ostrości” do panelu powiadomień, jeśli nie chcesz za każdym razem przechodzić do aplikacji Ustawienia. Aby to zrobić, otwórz panel powiadomień i stuknij przycisk Edytuj (ten, który wygląda jak ołówek).

Stuknij przycisk Edytuj w obszarze powiadomień.

Przeciągnij kafelek „Tryb ostrości” do sekcji aktywnych kafelków.

Przeciągnij

Teraz możesz po prostu dotknąć kafelka „Tryb ostrości”, aby włączyć lub wyłączyć tę funkcję.

Kran

Alternatywy dla innych telefonów z systemem Android

Jak wspomnieliśmy powyżej, funkcje Cyfrowej równowagi są dostępne tylko na kilku urządzeniach Google Pixel, Android One i innych. Nawet na nich tryb Focus w Androidzie 10 jest dość ograniczony.

A co, jeśli chcesz używać tych funkcji na innych telefonach z Androidem? A co, jeśli chcesz zaplanować tryb ostrości tak, aby automatycznie blokował aplikacje w określonych godzinach? Możesz zrobić jedno i drugie z aplikacjami innych firm.

Skup się

Ekrany aplikacji Stay Focused

Skup się to aplikacja do zarządzania czasem korzystania z urządzenia, która pokazuje, jak korzystasz z urządzenia. Pomaga ograniczyć użycie na wiele sposobów. Możesz ustawić dzienny lub godzinowy limit użytkowania i blokować aplikacje w określonych odstępach czasu lub na podstawie liczby uruchomień.

Po otwarciu aplikacji prosi o przyznanie uprawnienia dostępu do użytkowania. Wybierz „Kliknij, aby przyznać”, jeśli chcesz to zrobić.

Kran

Na tym ekranie kliknij „Skup się”.

Kran

Następnie włącz opcję „Zezwól na dostęp do użytkowania”.

Dotknij przełącznika obok

Wracasz do aplikacji. Znajdź rozpraszającą aplikację, a następnie dotknij ikony kłódki obok niej.

Stuknij ikonę kłódki obok rozpraszającej uwagę aplikacji w Stay Focused.

Tutaj zobaczysz wszystkie dostępne opcje. Kliknij „Dzienny limit wykorzystania”.

Kran

Na tym ekranie wybierz dni tygodnia, w których chcesz wymusić ograniczenie, ustaw limit czasu, a następnie dotknij „Zapisz”.

Skonfiguruj swoje dzienne limity użytkowania.

Powrócisz do ekranu listy aplikacji. Wybierz aplikację i na ekranie konfiguracji dotknij „Określone przedziały czasowe”.

Kran

W tym miejscu możesz zablokować aplikację na określony czas. Wybierz dni tygodnia, w których chcesz wymusić ograniczenie, a następnie dotknij znaku plus (+) obok opcji „W odstępach”.

Kliknij znak plusa.

W wyskakującym okienku wybierz czas „Od” i „Do”, a następnie dotknij „OK”.

Ustaw czasy Do i Od, a następnie dotknij

Kliknij „Zapisz”. Teraz, jeśli spróbujesz otworzyć zarządzaną aplikację poza określonymi godzinami, aplikacja Stay Focused wyświetli ekran powitalny z informacją, że nie możesz uzyskać do niej dostępu.

Możesz użyć funkcji „Określone przedziały czasowe”, aby utworzyć wiele harmonogramów dla tej samej aplikacji. Na przykład możesz mieć jeden harmonogram na dni od poniedziałku do piątku, a inny na weekend. Wybierz „Dodaj harmonogram” na ekranie konfiguracji, aby dodać kolejny harmonogram.

Stay Focused to bezpłatna aplikacja z reklamami. Czasami widzisz banery i reklamy pełnoekranowe. Jeśli uaktualnisz do wersji Pro, wyłącza reklamy i odblokowuje wszystkie funkcje.

ActionDash

Przedział czasu, menu Galeria i Tryb ostrości w aplikacji ActionDash.

ActionDash to przede wszystkim pulpit nawigacyjny, na którym można sprawdzić czas ekranu urządzenia. To dobry zamiennik dla aplikacji Google Digital Wellbeing. Jeśli odblokujesz wersję Pro za 7,99 USD, możesz uzyskać dostęp do limitów aplikacji i funkcji blokowania aplikacji.

ActionDash integruje się z ActionLauncher i oferuje lepsze wrażenia użytkownika, jeśli chodzi o przeglądanie i zarządzanie użyciem urządzenia. Aplikacja ma bardziej przejrzysty interfejs, podobny do funkcji Cyfrowej równowagi Google.

Po zainstalowaniu aplikacji ActionDash i przyznaniu uprawnień dostępu do aplikacji, znajdziesz się na ekranie głównym aplikacji. Wybierz „Get Plus”, aby odblokować wszystkie funkcje.

Kran

Jeśli masz wersję Pro ActionDash, wybierz aplikację z listy użycia urządzenia, a następnie dotknij „Limity użycia aplikacji”.

Kran

Ustaw limit aplikacji, a następnie dotknij „OK”.

Kran

Wróć do panelu ActionDash i kliknij „Tryb ostrości”.

Kran

W tym miejscu wybierz aplikacje, które chcesz dodać do trybu fokusu, a następnie dotknij „Włącz teraz”, aby go włączyć.

Możesz także zaplanować tryb ostrości. Stuknij przycisk Menu (trzy pionowe kropki) na ekranie trybu ostrości.

Kliknij przycisk menu.

Wybierz „Harmonogramy trybu ostrości”.

Kran

Zobaczysz wiele gotowych ustawień wstępnych.

Stuknij dowolny przełącznik, aby włączyć wstępnie ustawiony harmonogram dla trybu ostrości.

Jeśli żadne z gotowych ustawień nie oferuje tego, czego chcesz, dotknij „Dodaj harmonogram”, aby utworzyć nowy.

Kran

Wybierz dni oraz godzinę rozpoczęcia i zakończenia. Wskaż „Wstecz”, aby powrócić do ekranu „Harmonogramy”.

Skonfiguruj czas rozpoczęcia i zakończenia.

Możesz teraz włączyć wiele harmonogramów dla trybu Focus. Możesz także wyłączyć dowolny harmonogram, chociaż musisz poczekać 20 sekund, aby dezaktywować ten, który właśnie ustawiłeś.

ActionDash zablokuje wybraną aplikację automatycznie w skonfigurowanym czasie i za każdym razem, gdy przekroczysz limit czasu aplikacji.

Możemy również pomóc, jeśli chcesz korzystać z podobnych funkcji na swoim iPhonie lub iPadzie.

x