Udostępnij teraz w social media:

Automatyczna jasność to podstawowa funkcja większości smartfonów. Trudno byłoby znaleźć telefon bez czujnika światła, którego używa telefon do wykrywania ilości światła w pomieszczeniu i dostosowywania jasności ekranu. W systemie iOS automatyczna jasność działa tak samo, jak na każdym innym urządzeniu lub systemie operacyjnym. Gdy jesteś w słabo oświetlonym pomieszczeniu, automatyczna jasność zmniejszy jasność ekranu. Kiedy jesteś na zewnątrz lub w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, automatyczna jasność zwiększy jasność ekranu. Na iOS możesz ustawić poziomy automatycznej jasności, aby nie spadały poniżej lub nie przekraczały określonego progu.

Włącz automatyczną jasność na iPhonie lub iPadzie. Jeśli masz system iOS 11+, automatyczna jasność znajduje się w ustawieniach ułatwień dostępu. Jeśli masz system iOS 10 lub starszy, automatyczna jasność znajduje się w obszarze Wyświetlacz i jasność w aplikacji Ustawienia.

Sprawdź -   W iOS możesz wykonywać szybkie obliczenia z wnętrza Spotlight

Ustaw minimalny poziom jasności

Idź do słabo oświetlonego pomieszczenia i pozwól automatycznej jasności zmniejszyć jasność ekranu. Gdy to zrobi, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ekranu i jasności lub dotknij i przytrzymaj przełącznik jasności w centrum sterowania (iOS 11). Zwiększ lub zmniejsz poziom jasności.

Ustaw maksymalny poziom jasności

Wyjdź na zewnątrz lub do jasno oświetlonego pomieszczenia. Ponownie zezwól na automatyczną jasność, aby dostosować jasność ekranu. Gdy to zrobi, uzyskaj dostęp do suwaka jasności z aplikacji Ustawienia lub z centrum sterowania i ustaw poziom jasności na bardziej odpowiedni.

To wszystko, co musisz zrobić. Automatyczna jasność zapamięta teraz minimalny i maksymalny próg ustawiony dla jasności ekranu. Spróbuje wyregulować jasność ekranu w ustalonych granicach. Jest to funkcja iOS, która uczy się na podstawie preferencji użytkownika. Po ręcznej zmianie poziomu jasności przy włączonej automatycznej jasności system operacyjny rozpoznaje, kiedy ekran jest zbyt ciemny lub zbyt jasny, aby można było go wygodnie używać. Gdy wie, gdzie narysować linię, używa tego do dostosowania jasności ekranu.

Sprawdź -   Jak znaleźć klucz produktu systemu Windows 10 za pomocą wiersza polecenia

Aktualizacja poziomu automatycznej jasności jest dość łatwa. Wystarczy dostosować poziom jasności przy włączonej funkcji, a urządzenie zapamięta Twoje ostatnie preferencje. Przestrzegamy przed ustawieniem zbyt wysokiego poziomu automatycznej jasności dla światła dziennego lub dobrze oświetlonych pomieszczeń. Ta funkcja, oprócz ułatwienia obsługi wyświetlacza, jest również funkcją oszczędzania energii. Jeśli ustawisz go za wysoko, a poziom minimalny za wysoki, a także zaoszczędzona energia może stać się pomijalna.

Jeśli dostosowujesz jasność, aby dostosować się do wad wzroku, spróbuj użyć innych funkcji ułatwień dostępu, które są przeznaczone tylko do tego celu, takich jak filtry kolorów.