Jak ustawić obraz folderu w systemie Windows 10

Kiedy folder zawiera pliki, można to stwierdzić po jego ikonie w systemie Windows 10. Po prostu jest to ikona pustego folderu; żółta ikona folderu, która była używana od Windows 98. Domyślnie system Windows 10 użyje pierwszego obrazu w folderze jako obrazu folderu, a jeśli nie ma obrazu, którego mógłby użyć, wyświetli plik ogólny ikona wskazująca, że ​​w folderze znajdują się pliki. Oto, jak ręcznie ustawić obraz folderu w systemie Windows 10.

Ustaw obraz folderu

Możesz użyć dowolnego obrazu, który chcesz dla obrazu folderu, jednak powinien to być format, który może wyświetlić system Windows 10. Aby sprawdzić, czy format obrazu jest taki, jaki może wyświetlić system Windows 10, po prostu przejdź do obrazu w Eksploratorze plików i sprawdź, czy miniatura zawiera ogólną ikonę pliku lub mniejszą wersję obrazu. Jeśli jest to mniejsza wersja obrazu, system Windows 10 może ją wyświetlić.

Musisz przenieść obraz do folderu. Jeśli folder zawiera kilka zagnieżdżonych folderów, możesz przenieść obraz do jednego z zagnieżdżonych folderów lub możesz przenieść obraz do katalogu głównego folderu.

Kliknij folder prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości z menu kontekstowego. W oknie Właściwości przejdź do zakładki Dostosuj i kliknij przycisk Wybierz plik w opcji Obrazy folderów. Wybierz plik z folderu i kliknij Zastosuj.

Ikona folderu będzie teraz pokazywać obraz. Jeśli folder znajduje się na pulpicie, możesz ustawić obraz ikony folderu stamtąd, jednak będziesz musiał powtórzyć cały proces również z Eksploratora plików lub Eksplorator plików zachowa domyślne zachowanie ikony folderu.

Jest to dość prosty sposób na ułatwienie identyfikacji folderu. Domyślnie, jeśli folder zawiera wiele obrazów, ikona ułoży je w stos, co może, ale nie musi, pomóc w identyfikacji folderu. Jeśli okaże się, że obrazy ułożone w stos nie są zbyt przydatne, możesz ustawić domyślny obraz ikony folderu.

Oczywiście, jeśli chodzi o identyfikację folderu, istnieją inne sposoby na ułatwienie identyfikacji folderu na podstawie jego ikony. Możesz zmienić ikonę na coś, cokolwiek innego lub zamiast tego możesz użyć kolorowej ikony folderu. Możesz także użyć emotikonów w nazwie folderu, jeśli pomoże to zidentyfikować go na pierwszy rzut oka.