Udostępnij teraz w social media:

Eksplorator plików wyświetla miniatury wszystkich plików, chyba że jest to plik, którego nie rozpoznaje. Filmy prawie zawsze mają miniaturę i jeśli nie zostanie ustawiona konkretna miniatura, system Windows 10 użyje pierwszej klatki jako miniatury. Może to pomóc Ci zidentyfikować, co to jest wideo, ale nie musi. Możesz ustawić inny obraz miniatury dla filmu i sprawić, by miniatura była bardziej użyteczna. Oto jak.

Miniatura wideo

Możesz to zrobić z wieloma aplikacjami, ale używamy prostego narzędzia wiersza poleceń o nazwie Edytor tagów. To darmowe narzędzie typu open source, które możesz pobierz z Github. Pobierz i rozpakuj plik. Plik EXE znajdziesz w folderze bin.

Sprawdź -   Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji ze sklepu Microsoft Store w systemie Windows 10

Aby uprościć sprawę, powinieneś skopiować wideo, dla którego chcesz ustawić obraz miniatury, i obraz miniatury do tego samego folderu, tj. Tego, który zawiera plik tageditor.exe. W przypadku obrazu na okładkę możesz wyodrębnić klatkę z wideo i użyć jej jako miniatury lub możesz utworzyć niestandardowy obraz. To zależy od Ciebie.

Ponieważ jest to narzędzie wiersza poleceń, będziesz musiał go używać za pośrednictwem wiersza polecenia. Możesz otworzyć wiersz polecenia i użyć polecenia cd, aby przejść do wyodrębnionego folderu aplikacji, w szczególności folderu bin. Alternatywnie możesz otworzyć wiersz polecenia w folderze bin, wpisując cmd na pasku lokalizacji w Eksploratorze plików.

Uruchom poniższe polecenie po zmianie nazwy i rozszerzenia obrazu okładki i wideo na jakikolwiek własny obraz okładki i filmy.

tageditor -s cover=my-cover.jpg --max-padding 125000 -f My_video.mp4

Aby było jasne, zastąpisz „my-cover.jpg” i „My_video.mp4”.

Sprawdź -   6 najlepszych wtyczek VLC, aby poprawić odtwarzanie wideo w systemie Linux

Stuknij Enter, a nowa miniatura zostanie ustawiona w ciągu kilku sekund.

Kiedy następnym razem wyświetlisz plik w Eksploratorze plików, wyświetli się nowa miniatura, którą ustawiłeś dla niego.

Jeśli masz wiele filmów, dla których chcesz ustawić miniaturę, i nie jest wygodne przenoszenie ich wszystkich z okładkami do folderu aplikacji, możesz dodać aplikację do swojej ścieżki, a to zrobisz móc dzwonić z dowolnego miejsca.

Miniatura jest ustawiona nie tylko dla Ciebie. Ta aplikacja, jak sama nazwa wskazuje, edytuje tagi lub metadane pliku, a metadane są kopiowane z plikiem, więc jeśli prześlesz plik lub wyślesz go komukolwiek, otrzymają tę samą miniaturę.