iOS

Jak ustawić ostrość i dostosować ekspozycję w aplikacji aparatu iOS 8

Apple regularnie dodaje coś nowego, aby z każdym kolejnym modelem aparat w iPhonie był lepszy. W ostatnich kilku wersjach iOS Apple wprowadził również ulepszenia w aplikacji aparatu. Dodano takie funkcje, jak zdjęcia panoramiczne, stoper, nagrywanie filmów poklatkowych, a nawet filtry. W iOS 8 najbardziej godnym uwagi dodatkiem do aplikacji Aparat była możliwość osobnego ustawiania ostrości i ekspozycji. To nie jest coś, co mogą zrobić tylko nowsze urządzenia. Na długo przed tym, jak Apple dodało tę możliwość do aplikacji aparatu, istniało wiele aplikacji w App Store, które umożliwiały osobne ustawianie ostrości i ekspozycji. Teraz, gdy jest to funkcja zapasowa, użytkownicy nie będą musieli szukać dobrej aplikacji, aby to osiągnąć. Oto jak ustawić ostrość i ekspozycję w aplikacji Aparat w iOS 8.

Skupiać

Starsze wersje iOS umożliwiały ustawianie i blokowanie punktu centralnego podczas robienia zdjęcia. Ekspozycja została automatycznie ustawiona dla tego samego punktu, co pole ostrości. Aby ustawić ostrość w iOS 8, dotknij dowolnego miejsca na obrazie i przytrzymaj, aż pojawi się stałe żółte pole. Jeśli masz trzęsącą się rękę, możesz zablokować punkt ostrości, dotykając i przytrzymując ekran, aż w górnej części celownika pojawi się znacznik blokady AE / AF. Jest to dokładnie to samo, co w starszych wersjach systemu operacyjnego, chociaż możesz być zdezorientowany, ponieważ sterowanie szybko przechodzi do ustawienia ekspozycji.

Narażenie

Po dotknięciu obszaru na ekranie, żółty kwadrat, który pojawia się z małym słońcem obok niego, to ustawienie ekspozycji. Możesz go dotknąć, a zobaczysz, że oświetlenie odpowiednio dostosowuje się do obrazu, ale jeśli pomimo wypróbowania różnych punktów nie podoba Ci się poziom ekspozycji, możesz go zwiększyć lub zmniejszyć, aby dopasować go do siebie.

Dotknij ekranu, a gdy pojawi się ramka ze słońcem obok niego, przesuń palcem (bez podnoszenia go po ustawieniu punktu ekspozycji) w górę lub w dół. Obok pola pojawi się suwak, a mała ikona słońca przesunie się w górę iw dół palcem. Przesuwanie w górę zwiększa ekspozycję, a przesuwanie w dół zmniejsza ją.

ios_8_exposure

Sterowanie jest przyjemne, ale trochę niezdarne w użyciu. Nie miałbym nic przeciwko nieco większym kontrolkom, gdyby oznaczało to, że mogę nimi lepiej zarządzać.

x