Udostępnij teraz w social media:

Mikser głośności w systemie Windows 10 musi być najmądrzejszym regulatorem głośności, jaki ma obecnie do zaoferowania dowolny system operacyjny. maOS nie oferuje niczego podobnego, ale Microsoft nie wprowadził do tej pory żadnych zmian ani ulepszeń. Istnieje regulacja głośności dla konkretnej aplikacji, ale to wszystko. Jeśli chcesz ustawić poziomy głośności w blokadzie / odblokowaniu systemu Windows 10, będziesz musiał przejść przez kilka obręczy, ale jest to możliwe.

Głośność blokowania / odblokowywania systemu Windows 10

To rozwiązanie pochodzi z Istker Auver.

Musisz pobrać plik z Githuba o nazwie AudioDeviceCmdlets. Przenieś ten plik w miejsce, w którym go nie usuniesz. W następnym kroku będziesz musiał wprowadzić ścieżkę do tego pliku.

Sprawdź -   Jak znaleźć i wyłączyć rozszerzenia Chrome wymagające dużej ilości zasobów

Otwórz PowerShell i uruchom te polecenia. Zastąp ścieżkę obok „Copy-Item” ścieżką do pliku pobranego wcześniej z Github. Uruchom każde polecenie po kolei.

New-Item "$($profile | split-path)ModulesAudioDeviceCmdlets" -Type directory -Force
Copy-Item "C:Path-to-fileAudioDeviceCmdlets.dll" "$($profile | split-path)ModulesAudioDeviceCmdletsAudioDeviceCmdlets.dll"
Set-Location "$($profile | Split-Path)ModulesAudioDeviceCmdlets"
Get-ChildItem | Unblock-File
Import-Module AudioDeviceCmdlets

Następnie musisz utworzyć dwa skrypty PowerShell. Jeden skrypt ustawi głośność po zablokowaniu systemu, a drugi ustawi głośność po odblokowaniu. Poziomy głośności można dostosować.

Skrypty programu PowerShell

Otwórz Notatnik i wklej w nim następujące elementy.

Set-AudioDevice -PlaybackVolume 20

Możesz zastąpić 20 dowolną głośnością, do której chcesz obniżyć głośność systemu. Zapisz go pod nazwą, która mówi ci, do czego służy skrypt, oraz z rozszerzeniem pliku PS1.

Sprawdź -   Jak sprawdzić i monitorować temperaturę komputera z systemem Windows

Otwórz inny plik Notatnika i wklej w nim następujące elementy.

Set-AudioDevice -PlaybackVolume 100

Zastąp 100 dowolnym poziomem głośności, do którego chcesz zwiększyć głośność systemową. Zapisz skrypt pod nazwą, która mówi, do czego służy skrypt, i zapisz go z rozszerzeniem PS1.

Uruchamianie skryptów

Aby uruchomić skrypty, musisz utworzyć zaplanowane zadania. Otwórz Harmonogram zadań i utwórz nowe zadanie. Nadaj mu nazwę, która powie ci, do czego służy zadanie, i podaj opis, aby był bezpieczny.

Wyzwalaczem dla tego zadania powinno być „Włączenie blokady stacji roboczej”. Spowoduje to uruchomienie zadania po zablokowaniu systemu. Przejdź do zakładki Akcja i dodaj nową akcję. Akcja powinna być ustawiona na Uruchom program. W polu Program / skrypt wprowadź powershell, aw sekcji argumentów wprowadź następujące dane. Upewnij się, że zmieniasz ścieżkę do skryptu, tak aby była zgodna ze ścieżką do skryptu w systemie.

-ExecutionPolicy RemoteSigned -File C:path-to-scriptlower_volume.ps1

Spowoduje to zmniejszenie głośności po zablokowaniu systemu. Teraz musisz utworzyć drugie zaplanowane zadanie, które uruchomi skrypt w celu zwiększenia głośności po odblokowaniu systemu.

Sprawdź -   Jak zmienić klucz wyszukiwania Google na telefonie z Androidem

Wykonaj ten sam proces, co powyżej, ale zmień wyzwalacz na „Przy odblokowaniu stacji roboczej” i na karcie Akcja wybierz skrypt utworzony w celu zwiększenia głośności.