Jak ustawić różne poziomy skalowania wielu monitorów w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Skalowanie to funkcja w systemie Windows 10, w której wszystko jest laikatycznie powiększone o określony procent. Ta funkcja sprawia, że ​​różne elementy interfejsu użytkownika na ekranie są lepiej widoczne, gdy masz wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Windows 10 domyślnie włączy skalowanie ekranu podczas instalacji, ale możesz go zmienić lub wyłączyć, jeśli chcesz. Skalowanie zależy od ekranu i jeśli pracujesz z wieloma monitorami, możesz mieć włączone skalowanie dla obu. Jeśli nie, lub jeśli nie jesteś zadowolony ze skalowania, możesz ustawić różne poziomy skalowania dla każdego monitora. Oto jak.

Skalowanie dla wielu monitorów

Zanim przejdziemy dalej, powinieneś wiedzieć, że skalowanie nie działa, dopóki się nie wylogujesz i nie zalogujesz ponownie do systemu. Być może zastosowałeś nowy współczynnik skalowania, ale nie zobaczysz jego podglądu na żywo. Najlepiej jest się wylogować i zalogować ponownie do systemu, zanim ocenisz, czy znalazłeś właściwą szybkość skalowania dla ekranu.

  Jak przyciemnić wygląd tekstu w programie PowerPoint

Upewnij się, że wszystkie monitory, dla których chcesz ustawić poziomy skalowania, są podłączone do systemu. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień System. Wybierz kartę Wyświetlanie. Twoje monitory pojawią się tutaj. Jedyną sztuczką jest wybranie monitora przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian na karcie wyświetlania. Na poniższym zrzucie ekranu monitor z jasnoszarym wypełnieniem jest tym, który został wybrany, tj. Monitor 1. Wszelkie zmiany wprowadzone w ustawieniach wymienionych na tej karcie zostaną zastosowane do Monitora 1. Aby zmienić wybór, kliknij drugi monitor.

Po wybraniu właściwego monitora przewiń w dół, a znajdziesz sekcję Skala i układ. Otwórz menu „Zmień rozmiar tekstu, aplikacji i innych elementów” i wybierz współczynnik skalowania. Stawki te są stałe i zwykle wynoszą 25%. Wybierz stawkę, wyloguj się i wróć do swojego systemu. Powtórz dla drugiego monitora, trzeciego lub wszystkich monitorów.

  Najlepsza sieć VPN dla Węgier w celu ochrony bezpłatnej wypowiedzi i prywatności

Skalowanie niestandardowe

System Windows 10 ma niestandardową funkcję skalowania, która pozwala użytkownikom ustawić poziom skalowania, którego nie ma na liście rozwijanej. Wadą tej funkcji jest to, że nie można jej zastosować w odniesieniu do poszczególnych monitorów. Jeśli masz dwa monitory i chcesz skalować jeden do 165%, a drugi do 180%, nie będziesz w stanie. Skalowanie niestandardowe jest w większości funkcją pochodzącą ze starszych wersji systemu Windows. Został dodany do aplikacji Ustawienia, ale sama funkcja nie do końca spełnia wymagania współczesnego monitora.

x