Jak ustawić skomplikowane hasła i je zapamiętać: Menedżer haseł do lodów

Ludzie nie zawsze ustawiają najsilniejsze hasła. Często używają takich rzeczy jak data urodzenia lub imię swojego zwierzaka w swoich danych logowania. Co gorsza, ludzie mają tendencję do używania tego samego hasła do wielu kont. Dzieje się tak, ponieważ urodziny i zwierzęta są łatwe do zapamiętania. To samo dotyczy recyklingu tego samego hasła dla wielu kont. Aby skłonić użytkowników do tworzenia lepszych haseł, niektóre firmy, takie jak Apple, zmuszają ich do umieszczania w haśle znaków specjalnych, cyfr i dużej litery. Przeglądarki oferują zapamiętanie hasła za Ciebie, a wszystko, co musisz zrobić, to ustawić dobre. Innym rozwiązaniem jest użycie magazynu haseł. Magazyn haseł to aplikacja przechowująca dane logowania. Pozwala ustawić skomplikowane hasła i je zapamiętać.

Lastpass jest jednym z najpopularniejszych menedżerów haseł na rynku, ale ma problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa informacji. Został zhakowany w przeszłości, a na początku tego roku zidentyfikował nawet poważną lukę, która może zostać wykorzystana przez hakerów. Oczywiście musisz znaleźć coś lepszego do przechowywania haseł. Menedżer haseł do lodów to jedna aplikacja do rozważenia. Działa jako samodzielna aplikacja komputerowa, ale jest również wyposażona w rozszerzenie Chrome. W przygotowaniu jest nawet dodatek do przeglądarki Firefox. Możesz użyć aplikacji, rozszerzenia lub obu.

Skarbce chronione hasłem

Menedżer haseł do lodów umożliwia tworzenie skarbców haseł. Każdy skarbiec zawiera inny zestaw haseł, a każdy skarbiec ma własne hasło. Musisz go odblokować, aby uzyskać dostęp do przechowywanych w nim informacji, loginów, numerów kart kredytowych, informacji zdrowotnych, numerów telefonów itp. Możesz utworzyć wiele skarbców i przechowywać dane logowania do pracy oddzielnie.

Jeśli masz współużytkowany komputer, można użyć wielu skarbców do osobnego przechowywania informacji dla każdego, kto go używa. Skarbiec blokuje się automatycznie po określonym czasie. Jeśli odejdziesz od komputera i zapomnisz go zablokować, skarbiec i zawarte w nim informacje będą nadal bezpieczne.

Przechowywanie informacji

Menedżer haseł do lodów umożliwia przechowywanie nie tylko danych logowania i jest odpowiednio posortowany według rodzaju informacji. Możesz oznaczyć informacje, których często używasz, jako „Ulubione”, ale poza tym są one posortowane według kategorii, takich jak login, karty kredytowe, konta bankowe, tożsamości, paszporty itp.

Te kategorie nie tylko służą do sortowania informacji. Każdy z nich zawiera pola, które ułatwiają wprowadzanie informacji. Na przykład kategoria paszportu zawiera niezbędne pola, takie jak organ wydający, data jego wydania i data wygaśnięcia, data urodzenia itp.

Podobnie kategoria rachunków bankowych zawiera pola do wprowadzania kodu Swift banku i numeru IBAN konta. Zasadniczo gwarantuje to, że wprowadzasz wszystkie istotne informacje związane z wpisem. Być może będziesz musiał poświęcić trochę czasu, aby wypełnić wszystko, ale kiedy to zrobisz, nigdy nie będziesz musiał przeszukiwać online ani papierowych dokumentów, aby znaleźć potrzebne informacje.

Aplikacja komputerowa i rozszerzenie do Chrome

Aplikacja komputerowa i rozszerzenie Chrome nie potrzebują się wzajemnie do działania, ale jeśli masz oba zainstalowane, Twoje informacje są synchronizowane. Rozszerzenie ułatwia dodawanie danych logowania. Za każdym razem, gdy logujesz się do nowej domeny, rozszerzenie oferuje jej zapisanie.

Jedną z zalet rozszerzenia Chrome jest to, że ma generator haseł. Generator haseł nie tylko podaje losowe hasło. Możesz określić długość i liczbę znaków specjalnych potrzebnych w haśle.

Rozszerzenie Chrome synchronizuje wszystkie utworzone przez Ciebie sejfy, hasło i wszystko. Podobnie jak aplikacja komputerowa, rozszerzenie do Chrome blokuje się po pewnym czasie bezczynności i aby uzyskać dostęp do swoich informacji, musisz podać hasło do skarbca.

Utworzyć kopię zapasową

Menedżer haseł do lodów umożliwia planowanie regularnych kopii zapasowych. W rzeczywistości możesz przechowywać wiele przyrostowych kopii swoich danych.

Ponadto możesz zsynchronizować swoje informacje z Dropbox.

Bezpieczeństwo

Wspomnieliśmy wcześniej, że Menedżer haseł do lodów automatycznie blokuje się po okresie bezczynności. Aplikacja pozwala wybrać okres braku aktywności. Możesz również ustawić automatyczne czyszczenie schowka minutę po skopiowaniu jakichkolwiek informacji ze skarbca.

Niedociągnięcia

Ice Cream Password Manager to ogólnie dobrze rozwinięta aplikacja. Ma jedną wadę; nie blokuje znaków dla znanych pól. Na przykład numery paszportów mają tylko 9 znaków. Podobnie, kody IBAN mają 14 znaków. W obu tych polach możesz wprowadzić dowolną liczbę znaków. Jest to problematyczne, ponieważ możesz przypadkowo powtórzyć znak podczas wprowadzania informacji i nigdy nie wiesz, że to się stało, dopóki nie spróbujesz go użyć.

Menedżer haseł do lodów jest całkiem dobrze wykonany. Jest stabilny, a informacje można szybko zsynchronizować między komputerem a przeglądarką. W toku jest dodatek do Firefoksa, więc niewiele pozostało. Jeśli masz problemy z zapamiętaniem hasła lub celowo zachowujesz proste hasła, wypróbuj tę aplikację. Pomoże Ci ustawić skomplikowane hasła i je zapamiętać. Zapewni również, że zawsze będziesz mieć wszystkie ważne informacje w formie cyfrowej na swoim komputerze przez cały czas.

x