Jak usunąć aplikacje zapasowe z systemu Windows 10

Windows 10 zawiera więcej aplikacji po wyjęciu z pudełka niż Windows 7 i nie wszystkie te aplikacje są popularne. Microsoft w końcu przestał narzucać swoim użytkownikom niepotrzebne gry, takie jak Candy Crush, ale nie oznacza to, że aplikacje giełdowe znikną. Możesz odinstalować te aplikacje z PowerShell, jednak jeśli nie czujesz się komfortowo z nim, możesz użyć aplikacji o nazwie O&O AppBuster, aby usunąć aplikacje zapasowe z systemu Windows 10.

Jedną z zalet korzystania z O&O AppBuster jest to, że może również instalować aplikacje, które zostały usunięte. Jeśli przypadkowo usuniesz aplikację, odzyskanie jej będzie łatwe.

h2> Usuń aplikacje giełdowe
Ściągnij O&O AppBuster i uruchom go. Poczekaj, aż lista się załaduje i wybierz aplikacje, które chcesz odinstalować. Jeśli przewiniesz listę, zobaczysz, że aplikacje są podzielone na różne kategorie, z których jedna jest ukryta. Ta kategoria jest niewielka i zawiera aplikacje, które są niezbędnymi aplikacjami systemowymi.

O&O AppBuster może je odinstalować, ale upewnij się, że utworzyłeś punkt przywracania systemu, ponieważ odinstalowanie ukrytej aplikacji może spowodować problemy. Po wybraniu aplikacji kliknij przycisk Usuń.

Pojawi się okno dialogowe potwierdzenia i okno dialogowe z pytaniem, czy chcesz usunąć aplikację dla pojedynczego / bieżącego użytkownika, czy dla wszystkich użytkowników.

Ponowna instalacja aplikacji

O&O AppBuster może instalować aplikacje, które zostały usunięte, ale jest jeden warunek; aplikacje nie mogą być aplikacjami, które można pobrać ze sklepu Microsoft Store. Jeśli można je pobrać ze sklepu, nie można ich zainstalować z aplikacji. W przypadku aplikacji, których nie można zainstalować ze sklepu, np. Aplikacji Plany komórkowe, aplikacja może je zainstalować.

Te typy aplikacji będą nadal pojawiać się na liście aplikacji, nawet po ich odinstalowaniu. Wybierz aplikację, którą chcesz przywrócić, i przejdź do opcji Działania> Zainstaluj aplikacje.

Aplikacja jest dokładna w tym, co robi i nie służy tylko do odinstalowywania aplikacji giełdowych. Możesz go użyć do zbiorczego usuwania innych aplikacji UWP, które sam zainstalowałeś. Podobnie jak w przypadku aplikacji firmy Microsoft dostępnych w sklepie Microsoft Store, aplikacje te można zainstalować ponownie z tego miejsca, a nie z samej aplikacji.

Chociaż O&O AppBuster może ponownie instalować aplikacje, nie zachowa żadnych ustawień użytkownika. Jeśli masz dane zapisane w tych aplikacjach, np. Notatki w aplikacji Sticky Notes, musisz najpierw wykonać ich kopię zapasową. Zainstalowanie aplikacji nie przywróci ich.