Jak usunąć autoryzowane aplikacje z Instagrama

Aplikacje i usługi mogą łączyć się z Twoim kontem na Instagramie, jeśli im na to pozwolisz. Instagram nie jest używany jako identyfikator internetowy, taki jak konta Google i profile na Facebooku, ale nadal można go używać do logowania się do aplikacji i usług, które go obsługują. Nie ma ich zbyt wiele, ale mimo to są. Jeśli chcesz usunąć autoryzowane aplikacje z Instagrama, możesz to zrobić z poziomu interfejsu internetowego Instagrama.

Usuń autoryzowane aplikacje

Nie możesz usunąć autoryzowanych aplikacji z żadnej aplikacji na Instagramie, choć to dziwne. Odwiedź Instagram w przeglądarce na komputerze. Przejdź do swojego profilu i kliknij przycisk koła zębatego u góry obok przycisku Edytuj profil.

Otworzy się wyskakujące okienko z opcją „Autoryzowane aplikacje”. Kliknij to.

Na następnym ekranie zobaczysz pełną listę wszystkich aplikacji i usług, którym zezwoliłeś na połączenie z kontem. Pod każdą aplikacją / usługą znajduje się przycisk Odwołaj. Kliknij go, potwierdź, że chcesz cofnąć dostęp aplikacji / usługi, a zostanie on usunięty.

Jest rzeczą oczywistą, że jeśli usuniesz aplikację z konta na Instagramie, aplikacja lub usługa nie będą już działać. W przypadku usług takich jak IFTTT usunięcie go spowoduje, że usługa nie będzie już mogła publikować na Instagramie według przepisu ani nie będzie mogła publikować na nim.

Zawsze możesz z powrotem dodać aplikację lub usługę, jeśli usuniesz ją przez pomyłkę. Aby to zrobić, odwiedź aplikację lub usługę i dotknij opcji logowania na Instagramie. Zezwól aplikacji / usłudze na łączenie się z Twoim kontem.

Usunięcie aplikacji nie spowoduje usunięcia przechowywanych przez nią danych. Jeśli podejrzewasz, że aplikacja jest złośliwa i sprzedaje Twoje informacje lub wykorzystuje je w inny sposób, usunięcie jej dostępu jest dobrym pomysłem, jednak nie gwarantuje to, że aplikacja lub usługa usunie również informacje, które już posiada. Jeśli podejrzewasz, że aplikacja złośliwie wykorzystuje Twoje informacje, możesz sprawdzić, czy istnieje sposób na usunięcie konta w samej aplikacji.

Dziwne jest to, że nie możesz usunąć autoryzowanych aplikacji z aplikacji Instagram. Musisz przejść do wersji internetowej. To dziwne, ponieważ Instagram był i nadal jest aplikacją na smartfony. Jego interfejs sieciowy nie obsługuje swojej podstawowej funkcji, tj. Przesyłania zdjęć, ale to jest miejsce, w którym musisz usunąć aplikację, która ma dostęp do Twojego konta. W aplikacjach powinny znajdować się opcje unieważnienia aplikacji.