Udostępnij teraz w social media:

Blokada aktywacji sprawia, że ​​iPhone’y są mniej atrakcyjne dla złodziei. Gdy konfigurujesz iPhone’a, jest on powiązany z Twoim identyfikatorem iCloud. Nawet jeśli ktoś go ukradnie, nie może go skonfigurować i używać, chyba że usuniesz blokadę aktywacji.

Niestety, przestępcy nie są jedynymi sfrustrowanymi blokadą aktywacji. Jeśli kupisz używany iPhone i nie zdajesz sobie sprawy, że jest zablokowany, na przykład możesz zostać zablokowany na nowym telefonie. Oto jak to ominąć.

Co to jest blokada aktywacji?

Kiedy po raz pierwszy aktywujesz iPhone’a, Apple zapisuje unikalny identyfikator urządzenia i Twój Apple ID. Następnie wiąże unikalny identyfikator Twojego iPhone’a z Twoim Apple ID. Ma to na celu zapobieżenie korzystaniu z urządzenia przez inne identyfikatory Apple ID. Bez kombinacji nazwy użytkownika i hasła dla Twojego Apple ID Twój iPhone nie może być zresetowany i używany przez inną osobę.

Prawdopodobnie nie zauważysz obecności blokady aktywacji, dopóki nie zresetujesz iPhone’a lub nie zainstalujesz ważnej aktualizacji iOS. W tym momencie musisz zalogować się za pomocą swojego Apple ID, aby zweryfikować swoją tożsamość i aktywować urządzenie.

Ta funkcja bezpieczeństwa jest ściśle powiązana z inną o nazwie Find My iPhone, która pomaga zlokalizować zaginione urządzenie. Jeśli włączysz Znajdź mój iPhone na swoim urządzeniu, włączysz również blokadę aktywacji. Domyślnie oba są włączone na wszystkich iPhone’ach i powinny tak pozostać.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy funkcja Znajdź mój iPhone (i blokada aktywacji) jest włączona, przejdź do Ustawienia> [Your Name] > iCloud> Znajdź mój iPhone lub zaloguj się do icloud.com/find aby zobaczyć aktualną lokalizację swojego urządzenia.

Chociaż ludzie najczęściej napotykają problemy z blokadą aktywacji na używanych iPhone’ach, funkcja ta jest również dostępna na iPadach i Apple Watch. Podobnie jak w przypadku iPhone’ów, blokada aktywacji blokuje iPada lub Apple Watch do Apple ID użytego do jego skonfigurowania.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, które aplikacje używają Twojego mikrofonu w systemie Windows 10

Jak odzyskać hasło do Apple ID

Aby aktywować iPhone’a, po prostu zaloguj się za pomocą swojego Apple ID. Musisz znać swój adres e-mail i hasło. Jeśli korzystasz z uwierzytelniania dwuskładnikowego, możesz dotknąć „Odblokuj za pomocą kodu”, a następnie wpisać jednorazowy kod numeryczny, który zamiast tego przesyła Ci Apple.

Jeśli nie znasz swojego adresu e-mail Apple ID, możesz go sprawdzić Witryna Apple iForgot. Jeśli nie masz pewności, jakie jest Twoje hasło lub chcesz je zresetować, możesz to również zrobić dalej zapomniałem. Oprócz aktywacji urządzenia potrzebne są również poświadczenia Apple, aby skonfigurować App Store, połączenia FaceTime i iMessage.

Strona wejściowa na iforgot.apple.com.

Jeśli nie możesz zresetować hasła Apple ID lub odzyskać adresu e-mail, zadzwoń Wsparcie Apple. Jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych, numer telefonu to 1-800-APL-CARE. I nie musisz mieć planu Apple Care, aby zadzwonić.

Poproś Apple o usunięcie blokady aktywacji

Jeśli nadal nie możesz aktywować swojego iPhone’a, możesz spróbować jeszcze jednej rzeczy. Apple usunie blokadę aktywacji z urządzenia, dla którego masz ważny dowód zakupu. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

Umów się na spotkanie w lokalnym sklepie Apple Store. Zabierz ze sobą urządzenie, dowód zakupu i najlepszy uśmiech.
Zadzwoń do pomocy technicznej Apple i wyjaśnij sytuację. Poproś przedstawiciela o zdalne usunięcie blokady aktywacji z urządzenia.

Zadzwoniliśmy do naszego lokalnego sklepu Apple Store i wyjaśniono nam obie te opcje. Przedstawiciel powiedział nam, że usuwanie blokady aktywacji z urządzeń (zarówno w sklepie, jak i przez telefon) zwykle „wchodzi w zakres naszych bezpłatnych usług”, więc nie powinieneś też potrzebować Apple Care.

Całkowicie rozumiemy, że chcemy usunąć tę blokadę aktywacji. W tym artykule wyjaśniono, jak wyłączyć blokadę aktywacji iPhone’a, a także podano łącza, jeśli chcesz zresetować hasło Apple ID. https://t.co/pcocuadEzH

– Wsparcie Apple (@AppleSupport) 23 maja 2018 r

Przedstawiciel ostrzeże Cię, że istnieje duża szansa, że ​​Twój iPhone zostanie usunięty podczas tego procesu. Personel pomocniczy, z którym rozmawialiśmy, powiedział, że nie wszystkie iPhone’y zostaną usunięte, ale musisz podpisać zrzeczenie się dotyczące wszelkich prac wykonywanych przez Apple.

Sprawdź -   Jak zmienić jądra w Manjaro Linux

To tylko jeden z powodów, dla których zawsze powinieneś mieć kopię zapasową iPhone’a.

Unikaj blokady aktywacji przy zakupie używanego iPhone’a

Jedną z największych wad blokady aktywacji jest jej wpływ na sprzedaż z drugiej ręki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich urządzenia są zablokowane na ich identyfikatorach Apple ID, gdy je sprzedają. Podobnie wielu kupujących nie zdaje sobie z tego sprawy, kupując używanego iPhone’a.

Jeśli kupisz iPhone’a za pośrednictwem usługi takiej jak eBay, powinieneś być objęty ochroną kupujących za wszystko, czego nie możesz użyć. Niestety ta ochrona nie obejmuje transakcji osobistych. Oto kilka sposobów na uniknięcie kupowania urządzenia, którego nie możesz aktywować:

Po włączeniu iPhone’a powinien pojawić się ekran konfiguracji „Hello” z zaproszeniem do „Skonfiguruj iPhone’a” po raz pierwszy. Oznacza to, że jest aktywowany i nie jest zablokowany na innym Apple ID.
Jeśli urządzenie prosi o podanie hasła, oznacza to, że nie zostało ono usunięte. Poproś sprzedawcę o przejście do opcji Ustawienia> Ogólne> Wyzeruj> Wymaż całą zawartość i ustawienia oraz wymazanie urządzenia. Po zakończeniu powinien pojawić się ekran „Skonfiguruj swój iPhone”.
Jeśli urządzenie prosi o podanie identyfikatora Apple ID i hasła, jest ono zablokowane i bezwartościowe w obecnym stanie. Poproś sprzedawcę o zalogowanie się za pomocą swojego Apple ID i hasła w celu aktywacji urządzenia. Będzie również musiał przejść do Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Wymaż całą zawartość i ustawienia, aby wymazać urządzenie. Ponownie, jeśli zostało to zrobione, zobaczysz ekran „Skonfiguruj swojego iPhone’a”.

Jeśli sprzedawca odmówi wykonania któregokolwiek z powyższych, odejdź od sprzedaży. Gdy upewnisz się, że urządzenie jest odblokowane (i że działa), przystąp do sprzedaży.

Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli zdecydujesz się na zakup używanego iPhone’a przez Internet – szczególnie w witrynach z ogłoszeniami drobnymi, takimi jak Facebook Marketplace, Kijiji i GumTree. Te strony internetowe oferują niewielką lub żadną ochronę kupujących, więc znacznie bardziej prawdopodobne jest, że utkniesz z drogim przyciskiem do papieru.

Poproś sprzedawcę o zdalne wyłączenie blokady aktywacji

Jeśli kupiłeś już iPhone’a, który jest zablokowany, nie stracisz nadziei! W idealnym świecie sprzedawca po prostu zapomniał go wyłączyć lub nie zdawał sobie sprawy, że ta funkcja istnieje. Na szczęście sprzedawca może zdalnie usunąć urządzenie ze swojego konta.

Sprawdź -   Wyciek systemu Windows 10 ma „pobieranie z chmury” do ponownej instalacji systemu Windows

Aby to zadziałało, musisz skontaktować się ze sprzedawcą, więc nie pal mostów zbyt wcześnie, jeśli czujesz, że zostałeś oszukany. Aby odłączyć urządzenie od Apple ID poprzedniego właściciela, sprzedawca musi wykonać następujące czynności:

Zaloguj się, używając swojego Apple ID pod adresem icloud.com/find.
Kliknij „Wszystkie urządzenia”, a następnie wybierz odpowiedni iPhone.
Jeśli opcja „Usuń z konta” jest dostępna, powinna ją wybrać;
W przeciwnym razie może kliknąć „Wymaż iPhone’a”, a następnie „Usuń z konta”.

Plik

Ten iPhone nie powinien już być zablokowany na Apple ID. Może być konieczne ponowne uruchomienie urządzenia, zanim zobaczysz jakiekolwiek zmiany.

Usługi innych firm umożliwiające odblokowanie urządzenia

Wiele usług innych firm odblokuje Twoje urządzenie za opłatą. Jednak niektórzy robią to w celu wykorzystania luk w oprogramowaniu Apple, a inni są wykorzystywani przez organy ścigania. Żaden z nich nie jest oficjalny i nie ma gwarancji, że zadziała.

Niektórzy „rozwodzą” Twoje urządzenie z Apple, aby obejść blokadę aktywacji. Umożliwia to dostęp do iPhone’a, ale Apple prawdopodobnie umieści go na czarnej liście. Oznacza to, że nie otrzyma żadnych przyszłych aktualizacji iOS, nie będziesz też mógł korzystać z iMessage, dzwonić przez FaceTime ani pobierać aplikacji z App Store.

Witryna internetowa usługi usuwania iCloud.

Jedynymi legalnymi i godnymi zaufania metodami odblokowania iPhone’a są te, które omówiliśmy powyżej.

Sprzedajesz swój stary iPhone? Wyłącz blokadę aktywacji

Zanim sprzedasz iPhone’a, powinieneś zrobić dwie rzeczy: wyłączyć blokadę aktywacji i przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych. Pierwsza gwarantuje, że sprzedawca może korzystać z Twojego urządzenia, a druga zapewnia prywatność danych.

Wykonaj poniższe czynności, aby wyłączyć blokadę aktywacji:

W Ustawieniach stuknij swoje imię u góry listy.
Stuknij w „iCloud”, a następnie w „Znajdź mój iPhone”.
Wyłącz „Znajdź mój iPhone”, a następnie wpisz hasło Apple ID.

Możesz teraz wykonać następujące kroki, aby zresetować urządzenie:

Wybierz kolejno opcje Ustawienia> Ogólne> Resetuj.
Wybierz „Wymaż całą zawartość i ustawienia”, potwierdź swoją decyzję i zaczekaj na zakończenie procedury.

Gdy zobaczysz ekran „Hello” z napisem „Skonfiguruj swojego iPhone’a”, możesz sprzedać swoje urządzenie.