Jak usunąć czat grupowy w WeChat

Biorąc pod uwagę niezliczoną liczbę grup na WeChat, stosunkowo łatwo się zgubić. Wiedza o tym, jak usuwać i opuszczać czaty grupowe, może być niezwykle przydatna. Nie wspominając o tym, że taka możliwość zminimalizuje ilość bałaganu i uporczywych, niepotrzebnych powiadomień w skrzynce odbiorczej WeChat.

Ten przewodnik pokaże Ci, jak usuwać, tworzyć i zarządzać czatami grupowymi w WeChat. Dodatkowo odpowiemy na niektóre często zadawane pytania dotyczące funkcji grup i wiadomości WeChat.

Jak usunąć czat grupowy w WeChat?

WeChat to wielofunkcyjna aplikacja społecznościowa i biznesowa, która daje mnóstwo możliwości wygodnej, codziennej komunikacji i pozostawania w kontakcie ze znajomymi. Ale to także platforma, która pozwala promować produkty, dokonywać transakcji online i rozwijać własny biznes.

Ale dołączenie do wielu grup może sprawić, że Twój telefon będzie pełen powiadomień. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz rozstać się z czatem grupowym, możesz zrobić kilka rzeczy. Jednak WeChat nie pozwala na usunięcie czatu grupowego.

Dopóki czat grupowy ma członków, nie możesz go usunąć. Zamiast tego masz dwie opcje. Możesz opuścić grupę lub przenieść własność grupy na innego użytkownika. To drugie jest możliwe tylko wtedy, gdy to Ty stworzyłeś grupę w pierwszej kolejności.

Z drugiej strony, jeśli wszyscy członkowie określonej grupy odejdą, WeChat automatycznie zamknie tę grupę.

Jak opuścić grupę WeChat?

Gdy opuścisz grupę w WeChat, nie będziesz otrzymywać więcej powiadomień z tej grupy i nie będziesz mieć dostępu do jej zawartości. Oto jak to się robi:

 • Otwórz WeChat.
 • Zaloguj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 • Znajdź grupę, którą chcesz opuścić na liście czatów.
 • Stuknij w jego tytuł.
 • Stuknij ikonę osoby w prawym górnym rogu ekranu.
 • Wybierz „Usuń i wyjdź”.
 • Dotknij „OK”, aby potwierdzić, że chcesz opuścić grupę na stałe.
 • To wszystko. Jeśli zmienisz zdanie i chcesz wrócić do grupy, możesz to zrobić za pomocą kodu QR. Ponadto, jeśli członek wyśle ​​Ci link z zaproszeniem, możesz szybko wrócić do grupy.

  Jak przenieść własność grupy WeChat?

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, prawo własności możesz przenieść tylko wtedy, gdy jesteś „właścicielem” grupy. Tak to się robi:

 • Otwórz WeChat i zaloguj się.
 • Otwórz grupę, którą chcesz opuścić.
 • Stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu.
 • Przejdź do „Zarządzaj grupą”.
 • Dotknij „Przenieś własność”.
 • Znajdź członka, któremu przekażesz własność czatu, i dotknij jego nazwy.
 • Dotknij „OK”.
 • Udało Ci się przenieść prawo własności do czatu grupowego na innego członka. Możesz nadal pozostać w grupie, jeśli chcesz, lub możesz odejść. Pamiętaj, że gdy opuścisz czat grupowy, stracisz wszystkie kontakty z tej grupy.

  Dodatkowe często zadawane pytania

  Do czego służy grupa WeChat?

  Grupy WeChat mogą zawierać do 500 członków. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do grupy liczącej ponad 100 członków, możesz to zrobić za pomocą WeChat Pay. Odnosi się to do Twojego cyfrowego portfela WeChat, który jest połączony z Twoim kontem bankowym.

  WeChat to połączenie aplikacji do przesyłania wiadomości, mediów społecznościowych i wideokonferencji. W związku z tym istnieje kilka funkcji, które mają do zaoferowania grupy WeChat, oprócz podstawowych narzędzi komunikacyjnych (np. wysyłanie wiadomości tekstowych i głosowych, udostępnianie zdjęć i treści wideo, dołączanie plików itp.).

  Oto, do czego jeszcze służą grupy WeChat:

  • Promowanie firmy/produktu/usługi

  WeChat to między innymi świetne narzędzie marketingowe. Dzięki grupom WeChat możesz rozwijać swoją firmę, nawiązywać kontakt z docelowymi odbiorcami i zarzucać szeroką sieć w różnych grupach. Oprócz tego WeChat oferuje inne funkcje dla właścicieli firm – takie jak WeChat Moments, WeChat Advertising, WeChat Store, Mini Programs itp.

  • Połączenia wideo i audio podczas konferencji

  Członkowie grupy WeChat najczęściej korzystają z tych dwóch wygodnych funkcji. W cyfrowym świecie SMS-y stają się coraz mniej wykorzystywane. Dzieje się tak, ponieważ ludzie wolą wysyłać wiadomości głosowe lub po prostu rozmawiać z kimś, ponieważ jest to znacznie mniej czasochłonne. Mówiąc bardziej profesjonalnie, WeChat jest niezwykle przydatny do wideokonferencji, dlatego niezliczone firmy stosują tę funkcję.

  • WeChat Pay

  Łącząc swoją kartę bankową z kontem WeChat, możesz używać WeChat Pay do zakupów online, płacenia rachunków w restauracjach, kupowania biletów itp. Jeśli chcesz kupić coś za pomocą WeChat Pay fizycznie, wystarczy zeskanować swój kod QR kod. Możesz nawet płacić rachunki za pomocą WeChat Pay.

  • Udostępnianie lokalizacji

  Możesz nie tylko wysłać swoją lokalizację do różnych grup, ale także zobaczyć, gdzie w danym momencie znajdują się inni członkowie grupy. Masz również możliwość wyszukiwania określonych miejsc na mapie WeChat.

  • Opcje tłumaczenia

  Narzędzie do tłumaczenia to funkcja wiadomości, którą możesz zastosować do dowolnej grupy WeChat. Wszystko, co musisz zrobić, to długo nacisnąć wiadomość, którą chcesz przetłumaczyć i poczekać, aż pojawi się mała zakładka. Po dotknięciu opcji „Tłumacz”, WeChat przetłumaczy Twoją wiadomość na ustawiony język.

  Jak utworzyć czat grupowy w WeChat?

  Tworzenie grup w WeChat jest łatwe i możesz to zrobić w kilku prostych krokach:

  1. Otwórz WeChat.

  2. Zaloguj się, jeśli nie.

  3. Stuknij „+” u góry ekranu.

  4. Wybierz „Nowy czat”.

  5. Dodaj co najmniej dwa kontakty. Później możesz dodać więcej członków.

  6. Wybierz „Gotowe”, aby potwierdzić.

  Uwaga: Każdy członek grupy może dodawać do niej innych członków. Jednak tylko lider grupy (osoba, która utworzyła grupę) może usuwać członków z grupy.

  Jeśli chcesz dołączyć do prywatnego czatu grupowego, wykonaj poniższe czynności:

  1. Uruchom aplikację WeChat i zaloguj się.

  2. Znajdź „+” w górnej części skrzynki odbiorczej i dotknij go.

  3. Przejdź do „Nowego czatu”.

  4. Wybierz „Dołącz do grupy prywatnej”.

  5. Wprowadź czterocyfrowe hasło.

  6. Dodaj członków do swojej prywatnej grupy.

  7. Wybierz „Gotowe”.

  Aby inne osoby mogły dołączyć do Twojej prywatnej grupy, musisz wysłać im czterocyfrowy kod.

  Gdy utworzysz grupę, otrzymasz kod QR. Pamiętaj, że każda grupa WeChat ma inny kod QR. Dlatego jeśli chcesz wejść do konkretnej grupy, musisz znaleźć kod QR tej grupy.

  Kody QR są szczególnie przydatne dla firm. Popularne konta biznesowe będą publikować kod QR WeChat na swojej stronie internetowej lub na innych platformach, aby przyciągnąć jak najwięcej użytkowników WeChat.

  Jak dodać członków do grupy WeChat?

  Istnieją dwa podstawowe sposoby dodawania użytkowników do grup WeChat. Pierwszym z nich jest zaproszenie ich i może działać tylko z twoimi kontaktami WeChat. Jeśli chcesz dodać osobę, która nie jest zapisana na Twojej liście kontaktów, możesz wysłać jej kod QR.

  Oto jak możesz zaprosić swoje kontakty do określonej grupy:

  1. Otwórz WeChat.

  2. Otwórz swoją grupę i dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu.

  3. Stuknij w „+” u góry ekranu.

  4. Wybierz kontakty, które chcesz dodać.

  5. Wybierz „Gotowe”.

  To wszystko. Jeśli chcesz dodać osobę, której nie ma w Twoich kontaktach, wykonaj następujące kroki:

  1. Uruchom WeChat.

  2. Przejdź do opcji „Odkryj” w menu poniżej.

  3. Wybierz „Skanuj”.

  4. Włącz aparat i skieruj go w stronę kodu QR tej osoby.

  5. Ich profil WeChat otworzy się natychmiast na Twoim telefonie.

  6. Wybierz „Dodaj”.

  Po dodaniu ich do listy kontaktów możesz użyć pierwszej metody, aby dodać je do czatu grupowego. Jest inny sposób na dodanie kogoś za pomocą kodu QR. Tak to się robi:

  1. Otwórz swoją grupę.

  2. Stuknij w trzy kropki.

  3. Przejdź do „Grupowego kodu QR”.

  4. Zrób zrzut ekranu kodu lub zapisz kod w telefonie.

  5. Wyślij go do osoby, którą chcesz dodać.

  Jak usunąć wiadomości w WeChat?

  Usunięcie wiadomości w WeChat jest łatwe. To wszystko, co musisz zrobić:

  1. Otwórz czat.

  2. Znajdź wiadomość, którą chcesz usunąć.

  3. Naciśnij i przytrzymaj wiadomość.

  4. Wybierz „Usuń”.

  Jak usunąć wiele wiadomości WeChat?

  Aby usunąć więcej niż jedną wiadomość w grupie WeChat, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz czat.

  2. Znajdź wiadomości, które chcesz usunąć z czatu.

  3. Naciśnij i przytrzymaj jedną wiadomość.

  4. Wybierz opcję „Wybierz”.

  5. Wybierz wszystkie wiadomości, które chcesz usunąć.

  6. Przejdź do ikony kosza poniżej.

  Skąd wiesz, że zostałeś zablokowany w WeChat?

  Aby stwierdzić, czy ktoś zablokował Cię w WeChat, spróbuj wysłać mu wiadomość. Jeśli Twoja wiadomość zostanie odrzucona, oznacza to, że użytkownik Cię zablokował. Aby się upewnić, przejdź do ich profilu. Jeśli widzisz opcję „Wyślij zaproszenie do znajomych”, oznacza to, że nie tylko Cię zablokowali, ale także usunęli Cię ze swojej listy znajomych.

  Zachowaj czaty grupowe w WeChat

  Teraz nauczyłeś się opuszczać i tworzyć czaty grupowe w WeChat oraz usuwać wiadomości, dodawać członków i przenosić własność czatów. Ta wielofunkcyjna aplikacja do komunikacji ma wiele do zaoferowania, więc zapoznaj się z wszystkimi jej funkcjami, aby zapewnić sobie najlepszą jakość korzystania z Internetu.

  Czy kiedykolwiek opuściłeś czat grupowy w WeChat? Czy użyłeś którejś z metod opisanych w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

  x