Jak usunąć czat i spotkanie z Gmaila

Udostępnij teraz w social media:

Po ogłoszeniu planu modernizacji interfejsu Gmaila w lutym na początku tego roku, Google obecnie szeroko udostępnia nowy interfejs Gmaila wszystkim użytkownikom. Nowy interfejs składa się z dedykowanych zakładek dla Poczty, Czatu, Spaces i Meet na lewym pasku bocznym, a wielu użytkowników może uznać to za bardzo irytujące. Jeśli uważasz, że te dodatkowe karty rozpraszają Twoją uwagę, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje możliwość ich wyłączenia. W tym artykule szczegółowo opisaliśmy, jak usunąć karty Czat i Meet z Gmaila w przeglądarce, Androidzie i iPhonie.

Włącz lub wyłącz nowy interfejs Gmaila

1. Otwórz witrynę Gmaila i kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu ekranu.

  Jak zdobyć człowieka w obsłudze klienta Verizon?

2. Gdy pojawi się panel szybkich ustawień, kliknij „Wypróbuj nowy widok Gmaila”, aby włączyć nowy interfejs Gmaila.

3. Gdy pojawi się monit o potwierdzenie, kliknij „Załaduj ponownie”, aby włączyć nowy widok Gmaila.

4. Na lewym pasku bocznym zobaczysz teraz nowy interfejs Gmaila z dedykowanymi kartami dla Poczty, Czatu, Spaces i Meet. Sprawdź kolejne sekcje, aby dowiedzieć się, jak je wyłączyć.

Wyłącz czat i Spaces na pasku bocznym Gmaila (internet)

1. Otwórz stronę szybkich ustawień Gmaila, klikając ikonę Ustawienia w prawym górnym rogu.

2. Następnie kliknij „Zobacz wszystkie ustawienia”, aby uzyskać dostęp do strony ustawień Gmaila.

3. Gdy jesteś na stronie ustawień Gmaila, przejdź do karty „Czat i spotkania” na górnym pasku nawigacyjnym, aby wyłączyć Czat i Spaces.

4. Wybierz opcję „Wyłącz” obok „Czatu” i kliknij „Zapisz zmiany”. Spowoduje to usunięcie zarówno Google Chat, jak i Spaces z paska bocznego Gmaila w nowym interfejsie użytkownika.

1. Kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia w witrynie Gmail, aby uzyskać dostęp do strony szybkich ustawień.

  Jak skonfigurować pakiet Tor Browser Bundle na Ubuntu

2. Teraz kliknij „Zobacz wszystkie ustawienia”, aby rozwinąć ustawienia Gmaila.

3. Tutaj kliknij opcję „Czat i Meet” na górnym pasku nawigacyjnym, aby znaleźć ustawienia wyłączania Meet w Gmailu.

4. Wybierz przełącznik „Ukryj sekcję Meet w menu głównym” i kliknij „Zapisz zmiany”. Nie będzie już przycisku Google Meet na lewym pasku bocznym Gmaila.

Wyłącz czat i Spaces w aplikacji Gmail (Android i iPhone)

1. Aby usunąć Czat i Spaces z dolnego paska nawigacyjnego w aplikacji mobilnej Gmail, dotknij menu hamburgera w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia”.

2. Wybierz konto e-mail, dla którego chcesz wyłączyć funkcję Czatu i odznacz pole wyboru „Czat” w ustawieniach „Ogólne”.

Usuń Meet z aplikacji mobilnej Gmail (Android i iPhone)

1. Aby usunąć sekcję Google Meet w aplikacji mobilnej Gmail, należy najpierw uzyskać dostęp do ustawień. Stuknij menu hamburgerów w lewym górnym rogu i wybierz „Ustawienia” na dole.

2. Wybierz konto e-mail, dla którego chcesz usunąć kartę Meet, a następnie odznacz pole wyboru „Pokaż kartę Meet do rozmów wideo”. I to wszystko, nie znajdziesz już karty Meet w aplikacji mobilnej Gmail.

  Wi-Fi 5 GHz nie zawsze jest lepsze niż Wi-Fi 2,4 GHz

Uporządkuj interfejs Gmaila i wydajnie przeglądaj wiadomości e-mail

Więc masz to. Wykonanie tych kroków zapewni, że czat i poczta nie będą przeszkadzać podczas sprawdzania ważnych e-maili w Gmailu. Jeśli chcesz ulepszyć korzystanie z Gmaila, polecam rozszerzenie Chrome od współzałożyciela Inbox, Simplify Gmail. Aby uzyskać więcej takich wskazówek, zapoznaj się z naszym artykułem na temat najlepszych porad i wskazówek dotyczących Gmaila.

x